Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 05:07
Reklama

O co chodzi z tą działką w Żerocinie? Mieszkańcy dyskutują, WORD wyjaśnia

Mieszkańcy Żerocina sąsiadujący z działką należącą do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej mają wyrazić zdanie w sprawie jej planowanej przyszłości. W internecie trwa dyskusja, a WORD tłumaczy, że chce tylko działkę sprzedać.
O co chodzi z tą działką w Żerocinie? Mieszkańcy dyskutują, WORD wyjaśnia
Na terenie Żerocina bialski WORD ma działkę. Planuje ją sprzedać, a propozycję zagospodarowania tego terenu komentują mieszkańcy
Źródło: facebook Sołectwo Żerocin

Mieszkańcy Żerocina zostali poproszeni przez swoich sąsiadów o konsultacje w sprawie jednej z działek. Na facebooku pojawił się wpis, w którym mieszkaniec informuje: „W Żerocinie planowana jest inwestycja. Nie jest podawana do ogólnej wiadomości, ale my z racji bezpośredniego sąsiedztwa musieliśmy być poinformowani i chcieliśmy się tym z wami podzielić i zapytać o opinie.”

Jak wynika z wpisu mieszkańca, chodzi o działkę, która jest obecnie własnością bialskiego WORD. „ (…)planowana jest budowa osiedla - 20 budynków mieszkalnych oraz 20 szamb ekologicznych oraz jezdnia. Aktualnie działka dzierżawiona jest przez gospodarza z gminy. (…) jest to mniej więcej 4,5ha.”

Mieszkaniec informuje, że do gminy wpłynęło zgłoszenie do wydania warunków zabudowy, dlatego właściciele sąsiadujących z działką terenów zostali poinformowani. Mogą do inwestycji zgłosić sprzeciw.

Zamieszaniu wokół sprawy dziwi się dyrektor WORD Igor Dzikiewicz. - Opisana działka jest własnością WORD Biała Podlaska i została zakupiona przez poprzedniego dyrektora celem budowy ODTJ (Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy) – informuje. - W zawiązku z tym, iż inwestycja nie doszła do skutku z przyczyn formalnych, rozważamy obecnie sprzedaż tego terenu. Dalsze dzierżawienie jest dla nas nieopłacalne. 

Czytaj także: Nie masz wkładu własnego na mieszkanie? Od 27 maja rusza wsparcie

Czytaj też: Mieszkańcy Łomaz: To skrzyżowanie jest niebezpieczne!

Jak mówi dyrektor Dzikiewicz: - Poprzednia dyrekcja WORD zainwestowała środki w tą nieudaną inwestycję, które chcielibyśmy dla Ośrodka odzyskać.  Jako WORD Biała Podlaska złożyliśmy wniosek do gminy Drelów w celu pokazania przyszłym potencjalnym nabywcom jakie możliwości mogą mieć po zakupie – wyjaśnia powody złożenia wniosku Igor Dzikiewicz, zaznaczając, że WORD nie zamierza budować żadnego osiedla. - Naszym celem jest sprzedaż tej nieruchomości poprzez przeprowadzanie publicznego przetargu, w którym będzie mógł wziąć udział każdy.  Zaznaczam, że o wydanie warunków zabudowy wystąpić może każdy, niekoniecznie właściciel nieruchomości. Dzięki temu możliwe jest zorientowanie się przed zakupem działki, jakie możliwości inwestycyjne posiada. 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama