Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Piątek, 1 lipca 2022 00:21
Reklama

Wsiadły za kierownicę policyjnego radiowozu. Dzieci z Ortela Książęcego II odwiedziły bialską komendę

Wczoraj , 11 maja bialską komendę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Ortelu Książęcym II. Mali goście zapoznali się z pracą i wyposażeniem do służby funkcjonariuszy. Każde dziecko chciało usiąść za kierownicą radiowozu czy motocykla i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Nie zabrakło też tematów dotyczących bezpieczeństwa.
Wsiadły za kierownicę policyjnego radiowozu. Dzieci z Ortela Książęcego II odwiedziły bialską komendę
Mali goście zapoznali się z pracą i wyposażeniem do służby funkcjonariuszy
Autor: KMP Biała Podlaska

Bialska komenda otworzyła swoje drzwi na przyjęcie niecodziennych gości. Jednostkę odwiedziły dzieci z Przedszkola oraz Szkoły Podstawowej w Ortelu Książęcym II. 

W trakcie spotkania policjant Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii opowiedział im o pracy w poszczególnych wydziałach. Wyjaśniał czym zajmują się policjanci i jak wygląda ich codzienna służba. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda przygotowanie funkcjonariuszy do służby czy odprawa służbowa. Mali goście spotkali się również z funkcjonariuszem Wydziału Ruchu Drogowego oraz technikiem kryminalistyki, którzy przybliżyli tajniki swojej pracy. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych była walizka technika kryminalistyki. Funkcjonariusz przedstawił też niektóre sposoby ujawniania i zabezpieczania śladów na miejscu zdarzeń. – opowiada komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla z bialskiej komendy policji. 

Czytaj też: Uwaga kierowcy! Policja kontroluje dziś okolice przejść dla pieszych!

Po tym odbył się pokaz sprzętu policyjnego, w trakcie którego dzieci miały możliwość przymierzyć kaski czy kamizelki wykorzystywane przez policjantów. Miały okazję wsiąść za kierownicę policyjnego radiowozu oraz motocykla. Każde dziecko chętnie korzystało z tej możliwości robiąc sobie pamiątkowe zdjęcie. Była również możliwość użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych co wzbudziło wiele emocji.

Spotkanie z najmłodszymi mieszkańcami naszego powiatu było też doskonałą okazją by przypomnieć dzieciom zasady bezpieczeństwa. Dowiedziały się jak bezpiecznie przechodzić przez ulicę, bezpiecznie podróżować oraz jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych.  Wczorajsze spotkanie na długo pozostanie w ich pamięci. 

Czytaj też: W Piszczacu wystapi gwiazda polskiej sceny muzycznej. Znamy szczegóły


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WoloreTreść komentarza: Co za kitData dodania komentarza: 30.06.2022, 23:19Źródło komentarza: Miej energię ze słońca w zasięgu ręki z firmą PVTIMAutor komentarza: kibicTreść komentarza: Tomasz Nieścieruk, wielki szacun ! I powodzenia !Data dodania komentarza: 30.06.2022, 20:05Źródło komentarza: Tomasz Nieścieruk odchodzi z Podlasia Biała PodlaskaAutor komentarza: wioTreść komentarza: hm , coś tu nie tak. Drzewo to wciąż najtańsze paliwo. Tylko zapewne nie ma zapewnionych kierunków dostaw. Rosja już nam nie da, a zieloni Puszczy Białowieskiej nie dadzą wyciąć. Może jak będzie budowana autostrada to z wycinki pod pas drogowy coś się skombinuje. 48 tysięcy ton rocznie to sporo - a gdzie to trzymać ? Tak mniej więcej jeden kubik waży od 600 do 800 kg w zależności od rodzaju drzewa. Powiedzmy średnio 700 kg . To mniej więcej wychodzi 68500 kubików czyli klocków 1m/1m/1m . A Biała ma taki magazyn ? Gdzieś to trzeba sezonować bo niesezonowane nie spełni znów parametrów ekologicznych. Chyba inwestycja logistycznie źle zaprojektowana, pewnie stąd to cba. Oj widać nie tylko bialskie spółdzielnie się czepiają PECu. Problem jest głębszy bo kto będzie w Białej grzał. Nie ma alternatywy !!! PEC musi istnieć i musi grzać. Dlatego powiem tak : " dajcie PECOWI spokój aż do chwili gdy kaloryfery będą zimne. Potem nie będzie potrzebne CBA. ludzie sami z widłami pójdą na ul. Pokoju. Dajcie im spokój bo zagrożenie zimnymi mieszkaniami jest realne.Data dodania komentarza: 30.06.2022, 14:24Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: Ja...Treść komentarza: Odejmij sobie od wypłaty pięknisiu .Data dodania komentarza: 30.06.2022, 12:22Źródło komentarza: CBA wchodzi do miejskiej spółki. Nowa ciepłownia pod lupą służbAutor komentarza: MieszkaniecTreść komentarza: Radzę autorowi tekstu lepiej sprawdzać miejscowość o której pisze a nie wprowadzać czytelników w błąd. Wyżej wymieniony wypadek miał miejsce w Dubicy Dolnej a nie jak autor tekstu pisze Polubiczach wiejskich.Data dodania komentarza: 29.06.2022, 21:20Źródło komentarza: Jeden samochód na drzewie, drugi w polu. Dwie osoby w szpitalu
Reklama