Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:40
Reklama

Muzyka w najlepszym wydaniu. Odliczamy dni do Biała Blues Festiwal!

Już w najbliższą niedzielę, 22 maja w amfiteatrze w parku Radziwiłłów ponownie usłyszymy gwiazdy światowego formatu. Wszystko za sprawą jednego ze sztandarowych festiwali Polski wschodniej. Oczywiście mowa o Biała Blues Festiwal! W tym roku podczas wydarzenia odbędzie się też licytacja na rzecz Ukrainy. Słowo Podlasia jest patronem medialnym wydarzenia i z przyjemności w imieniu organizatorów zaprasza na koncerty.

Już 22 maja w bialskim amfiteatrze po raz kolejny usłyszymy bluesa na światowym poziomie. To za sprawą jubileuszowego XV Międzynarodowego Biała Blues Festiwal. Organizatorem jest nikt inny jak Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe. Festiwal poprowadzi Marcin Kusy, dziennikarz muzyczny radiowej Jedynki. 

Blues z nutą funku i soulu

W tym roku za sprawą Jarka Michaluka, dyrektora festiwalu i pomysłodawcy wydarzenia, do Białej Podlaskiej przyjadą Lublin Street Band, który tego dnia rozpocznie swój koncert o godz. 17:15

– Lublin Street Band to porywająca orkiestra, zarażająca pozytywną dawką jazzowo-funkowej energii. Zespół występuje zarówno w wersji unplugged, jako orkiestra uliczna oraz w pełnym brzmieniu scenicznym, ze wzbogaconą sekcją rytmiczną i w takiej powiększonej wersji wystąpi na naszym festiwalu. Jazz, funk, soul, autorskie kompozycje i zupełnie nowe aranżacje utworów znanych z filmów gangsterskich w oryginalnym wykonaniu – przekazuje Jarosław Michaluk, dyrektor artystyczny i pomysłodawca Biała Blues Festiwal. 

8 marca 2021 roku ukazał się pierwszy album zespołu „Od Mroku po Wschód”, który zawiera 10 autorskich utworów. Album uzyskał pozytywne recenzje, a utwory z płyty grane są w wielu stacjach radiowych. 

Na bialskiej 22 maja scenie usłyszymy też projekt „Gorczyca i Przyjaciele feat. Siggy Davis”, początek koncertu o godz. 18:30.  

– Łukasz Gorczyca to basista, kompozytor, znany jest ze współpracy z najwybitniejszymi i najbardziej charyzmatycznymi muzykami polskimi i zagranicznymi. Koncertował i nagrywał w większości krajów Europy, USA i Azji z takimi artystami, jak Wheatbread Johnson, Griff Hamlin, Patsy Gamble, Barry Richman, Alvon Johnson czy Keith Thompson – podkreśla Jarek Michaluk.  

Czytaj także: Noc Muzeów u Kraszewskiego w Romanowie. Sprawdźcie, co nas czeka

Tym razem do projektu Gorczyca zaprosił Siggy Davis – czarnoskórą, charyzmatyczną, obdarzoną potężnym głosem wokalistkę, pochodzącą z Nowego Jorku. Przez lata występowała ona na deskach teatrów na Broadway’u, grała także w filmach Spike’a Lee oraz Briana de Palmy. Prócz Łukasza Gorczycy oraz Siggy Davis usłyszymy też muzyków: Piotra Wojciechowski (bas, gitara), Romana Jońcę (klawisze) oraz Tomka Dominika (perkusja). Ten koncert będzie z pewnością energetyczną mieszanką bluesa, soulu oraz jazzu. 

Magia dźwięków gitary 

Gwiazdą wieczoru będą natomiast Leszek Cichoński & Guitar Workshop. Ten koncert rozpocznie się o godz. 20:00.  Leszek Cichoński to gitarzysta , kompozytor, wykładowca i autor podręczników dla gitarzystów. Odznaczony medalem "Gloria Artis – Zasłużony Kulturze"  oraz  medalem "Zasłużony dla Miasta Wrocławia". Leszka Cichońskiego usłyszymy w programie „Gitarowe inspiracje”. 

– Mistrz gitary blues-rockowej wraz z zespołem "Guitar Workshop" przedstawi własne wersje standardów bluesowych, utworów Jimiego Hendrixa, BB Kinga, Carlosa Santany i Tadeusza Nalepy. Muzyk ma na swym koncie występy na największych festiwalach bluesowych na świecie, m.in. w Narooma w Australii i  Monterey Bay Blues Festival w Californi, gdzie wraz z John "Broadway" Tucker Band otworzył wieczorny koncert na głównej scenie tego festiwalu, na której grali m.in. Jimi Hendrix i Janis Joplin. Był to pierwszy i jedyny występ Polaka na słynnej scenie w Monterey – wymienia dyrektor Biała Blues Festiwal. 

Oficjalne rozpoczęcie festiwalu o godz. 17:00. Bilety w cenie 60 zł  są dostępne online na www.niezla-sztuka.pl, a także w Pizzerii "Roma" przy ul. Brzeskiej 1 tel.  781 554 553 , Kawiarni CoffeeLove, przy Placu Rubina 11-14 tel.693 890 281 w Sklepie Muzycznym "Music Audio" ul. Janowska 11 tel. 83 342 57 47.  

Tegorocznemu festiwalowi będzie towarzyszyła licytacja, z której dochód zostanie przeznaczony na pomoc humanitarną Ukrainie. Będzie można nabyć m.in. płyty artystów, występujących podczas festiwalu, grafiki festiwalowe oraz zdjęcia muzyków ,występujących podczas minionych edycji.

Czytaj także: Masz stare przedmioty, których już nie używasz? Chcesz kupić unikat? Przyjdź na pchli targ

Już wkrótce premiera widowiska „Kinematograf na Bielanach – Tańce i Piosenki Starej Warszawy”


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama