Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 6 grudnia 2025 02:20
Reklama
Reklama
Reklama

Bialska młodzież na musicalowych warsztatach w Niemczech

Młodzież z powiatu bialskiego i siedleckiego od 8 do 16 lipca uczestniczyła w warsztatach musicalowych w Birkenwender w powiecie Oberhavel (Niemcy). Wtedy też odbywały się zajęcia artystyczne, taneczne oraz warsztaty z nauki śpiewu i języka niemieckiego.
Bialska młodzież na musicalowych warsztatach w Niemczech

Grupa spędziła w Oberhavel dziewięć dni. Finałem był koncert przygotowany przez uczestników. Młodzież, która pojechała na warsztaty, posiada szczególne uzdolnienia w dziedzinach muzyki i tańca.

Do Niemiec pojechali starosta bialski, Mariusz Filipiuk, radny powiatowy Mateusz Majewski oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Białej Podlaskiej. Dzięki tej wizycie samorządowcy mogli zapoznać się również z odwiedzanym miejscem. Smakowali lokalnych produktów, a także odwiedzili m.in. Muzeum Kafli Piecowych i Ceramiki w Velten, Muzeum Kurta Mühlenhaupta oraz klinikę Oberhavel w Henninsdorfie.

Współpraca powiatu bialskiego z powiatem Oberhavel trwa od 2004 roku. Przez ten czas powstało wiele projektów kulturalnych i samorządowych.

(mm)


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama