Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 4 października 2022 12:32
Reklama

Polacy chcą waloryzacji świadczenia 500+ [SONDAŻ]

Wysokość 500 plus nie zmieniła się od chwili jego wejścia w życie. To powoduje, że dziś za te same pieniądze możemy kupić o wiele mniej niż kilka lat temu. Wszystko wyjaśnia jedno słowo: INFLACJA.
Polacy chcą waloryzacji świadczenia 500+ [SONDAŻ]
Ponad 45 proc. Polaków uważa, że powinna nastąpić waloryzacja świadczenia 500 plus i powinno ono wynosić 700 złotych na każde dziecko. Powodem inflacja.
Źródło: iStock

Rekordowa inflacja pożera nasze pieniądze, które odczuwalnie tracą swoją wartość. Wielu z nas z niepokojem spogląda na paragon po codziennych zakupach. Niebagatelne są również m.in. koszty utrzymania domu lub mieszkania i cenowa galopada na stacjach paliw. Taka sytuacja powoduje, że stale przybywa zwolenników waloryzacji niektórych benefitów.

W ostatnim czasie zrobiło się głośno na temat podwyższenia świadczenia 500 plus do 700 zł. Eksperci z Instytutu Emerytalnego wyliczyli, że jego realna wartość spadła dziś poniżej 400 zł. O pomyśle na 700 plus w ubiegłym tygodniu anonimowo informowali politycy PiS w rozmowie z „Super Expressem”.

– W sobotę odbędzie się konwencja PiS, na której przedstawimy nowe propozycje. Jest też pomysł, aby 500 plus zamienić w 700 plus, bo inflacja zjada zasiłek – powiedział dziennikowi ważny polityk partii rządzącej. – Poważnie się nad tym zastanawiamy. Innym rozwiązaniem byłaby waloryzacja świadczenia. Zobaczymy, który pomysł przejdzie, bo musimy brać pod uwagę możliwości budżetowe.

CZYTAJ TAKŻE: 700 zamiast 500 Plus. Bo 500 Plus to dziś 395,45 zł

Tak się jednak nie stało, a informację tę zdementował rzecznik rządu Piotr Mueller w rozmowie z Radiem ZET:

– Nie ma w tej chwili takiej decyzji. Ja nie wykluczam, że jakieś modyfikacje kiedyś w przyszłości mogą nastąpić, natomiast w tej chwili takiej decyzji nie ma – podkreślił. 

Polacy chcą waloryzacji 500 plus

O waloryzację świadczenia 500 plus zapytała Polaków firma United Surveys w sondażu przeprowadzonym na zlecenie Wirtualnej Polski.

Czy pana/pani zdaniem program 500+ powinien zostać zwaloryzowany i świadczenie powinno wzrosnąć z 500 do 700 złotych na każde dziecko?

Na to pytanie twierdząco odpowiedziało łącznie 45,4 proc. respondentów („zdecydowanie tak” – 22,8 proc., „raczej tak” – 22,6 proc.).

Przeciwników tej opcji jest nieco mniej, choć różnica jest niewielka. Odpowiedzi przeczącej udzieliło bowiem łącznie 43,6 proc. badanych (zdecydowanie nie popiera waloryzacji 26,4 proc. ankietowanych, „raczej nie” – 17,2 proc.).

11 proc. pytanych nie miało zdania w tej kwestii.

CZYTAJ TAKŻE: Inflacja mocno podniosła ceny w warsztatach samochodowych

PRZECZYTAJ: Fatalne wieści dla milionów Polaków. Państwo zabierze więcej pieniędzy


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: RyszardTreść komentarza: Chyba kogoś przy wręczaniu Zasłużony dla Koła Bialczan złośliwie pominięto !!! To nie powinno się zdarzyć !!!Data dodania komentarza: 03.10.2022, 20:13Źródło komentarza: Świętowali 100-lecie Koła BialczanAutor komentarza: BialaninTreść komentarza: Jeśli mieszkańcy naszego miasta to bialanie to nazwa Koło Bialczan jest chyba nieaktualna.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 15:45Źródło komentarza: Świętowali 100-lecie Koła BialczanAutor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieci
Reklama
Reklama
Reklama