Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 12:47
Reklama

Nasze siatkarki zostały wicemistrzyniami Polski! Sukces w Głuchołazach

Reprezentantki Szkoły Podstawowej numer 6 w Białej Podlaskiej zostały wicemistrzyniami Polski w siatkówce 4x4! Nasz zespół zajął drugie miejsce w Ogólnopolskich Igrzyskach Dzieci w Głuchołazach.
Nasze siatkarki zostały wicemistrzyniami Polski! Sukces w Głuchołazach
Nasze siatkarki świetnie spisały się w turnieju w Głuchołazach
Autor: Fot. SP nr 6 Biała Podlaska

Po zdobyciu złotego medalu w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci podopieczne Grzegorza Gajewskiego, uczennice SP 6, Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i reprezentujące również „Szóstkę” Biała Podlaska, uczestniczyły w Głuchołazach w mistrzostwach Polski w piłce siatkowej dziewcząt 4x4. Podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Sportu Szkolnego w Mini Piłce Siatkowej godnie reprezentując szkołę, miasto i województwo.

Nasza drużyna liczyła 10 dziewcząt, podczas meczów pierwszy set grały 4 dziewczynki + 1 rezerwowa, drugi set następne 4 dziewczynki + 1 rezerwowa, a jeżeli było w setach 1:1, to tie-break grały 4 dziewczynki + 1 rezerwowa wybrane z całej dziesiątki. Kolejność poszczególnych czwórek musiała być zachowana od początku do końca turnieju. O wyniku decydowała gra obu zespołów. 

Siatkarki ze Szkoły Podstawowej numer 6 w Białej Podlaskiej spisały się znakomicie i wróciły z Głuchołaz ze srebrnymi medalami, jako wicemistrzynie Polski. W pierwszej fazie rozgrywek nasze dziewczęta pokonały rywalki z SP 50 Wrocław 2:0 (25:18, 25:19) i SP 2 Kluczbork 2:0 (25:19, 25:14). Następnie utworzona została grupa eliminacyjna i nasze dziewczęta wygrały z przeciwniczkami z SP 4 Giżycko 2:1 (16:25, 25:22, 15:8), w tym meczu na początku pierwszego seta urazu stawu skokowego doznała Anna Borys. Były łzy, niepokój i obawa o dalsze mecze. Ale nasze zawodniczki wzięły się w garść i pokazały, że dadzą radę bez jednej ze swoich koleżanek. Drugi mecz wygrały z SP 3 Sulechów 2:0 (25:10, 25:9) i zakończyły pierwszy dzień rozgrywek na pierwszym miejscu w grupie, mając już zapewnione miejsce w pierwszej ósemce w Polsce. Następny dzień rozpoczął się pomyślnie, bo Anna Borys, mimo bólu, już grała razem z koleżankami. W kolejnych meczach nasza drużyna pokonała SP 50 Wrocław 2:0 (25:19, 25:18), SP 3 Starogard Gdański 2:0 (25:10, 25:7), SP 87 Kraków 2:0 (25:19, 25:15), zajmując pierwsze miejsce w grupie i awansując do najlepszej czwórki mistrzostw Polski.

W półfinale mistrzostw siatkarki z SP 6 Biała Podlaska pokonały 2:1 (25:7, 12:25, 15:10) rywalki z SP Stanisławów Pierwszy, mistrza województwa mazowieckiego. A w wielkim finale przegrały z SP 87 Kraków 1:2 (18:25, 25:13, 12:15), zespołem, z którym dzień wcześniej wygrały 2:0. Wicemistrzostwo Polski to ogromny sukces naszych dziewcząt i ich nauczyciela-trenera Grzegorza Gajewskiego, osiągnięty systematyczną pracą od kilku lat. 

Srebrna drużyna mistrzostw Polski: Anna Borys, Laila Świderek, Izabela Mróz, Tamara Gaponiuk, Zofia Sawicka, Lena Smoleń, Agata Tarasiuk, Amelia Juszczuk, Karolina Nuszkaluk, Michalina Sadowska. Nasz zespół składa podziękowania tym, dzięki którym mógł pojechać na mistrzostwa Polski i osiągnąć sukces: prezydentowi miasta Michałowi Litwiniukowi, firmom: Hades, Mixbud, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Komunalnik, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „Bud Omex”, FaniAuta - Igor Bąk, Carsystem - Kamil Pożaroszczyk oraz dyrektorowi SP 6 Marcinowi Szwedowi, sympatykom „Szóstki” z Osiedla Młodych, rodzicom.

Przed naszymi siatkarkami następne ważne zawody, finał Mistrzostw Polski Kinder Joy of moving w Gliwicach od 1 do 3 lipca. Zawodniczki Szóstki awansowały do mistrzostw we wszystkich kategoriach wiekowych jako mistrzynie województwa. Nasz klub zwraca się z apelem: „Bardzo prosimy o wsparcie finansowe. Z góry dziękujemy za każdą wpłaconą kwotę. Kontakt: 603-874-718”. Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama
Reklama