Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 13:01
Reklama

Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy

Kolejny numer Słowa Podlasia jest już gotowy. W nim czeka na Was wiele ciekawych artykułów z regionu. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie od wtorkowego poranka 14 czerwca w wielu punktach sprzedaży. Do wyboru macie też elektroniczną wersję gazety, dostępną na stronie www.eprasa.pl. A o czym konkretnie piszemy w najnowszym wydaniu?
Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy
Numer 24/2022 Słowa Podlasia kupicie od wtorkowego poranka 13 czerwca w punktach sprzedaży w regionie oraz w wersji elektronicznej www.eprasa.pl.
Źródło: Słowo Podlasia

W najnowszym wydaniu Słowa Podlasia, czeka na Was, jak zwykle, mnóstwo ciekawych artykułów. Pamiętajcie, że nasz tygodnik kupicie także w elektronicznej wersji, wystarczy wejść na www.eprasa.pl. O czym piszemy w nowym numerze?

 • Słoneczna aura, moc atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz zbiórka na szczytny cel – tak zapamiętamy Charytatywny Piknik Rodzinny w Sosnówce. Impreza odbyła się w minioną niedzielę pod patronatem Słowa Podlasia. Udało się zebrać prawie 40 000 zł! Cały dochód z wydarzenia został przeznaczony na operację i leczenie Paulinki Tarasiuk z Dębowa.
   
 • Pod koniec czerwca ubiegłego roku miasto wyłoniło wykonawcę na realizację budowy ścieżki rowerowej nad Krzną. Tymczasem w środku kolejnego sezonu wiosenno-letniego bialczanie nadal nie mogą z traktu korzystać. Czemu? – bo ten, po niemal roku od podpisania umowy z wykonawcą, nie został wykonany. Miasto zerwało umowę z wyłonioną w przetargu firmą, a plac robót pozostaje rozgrzebany i pusty, w oczekiwaniu na nowy przetarg.
   
 • 1 lipca przestanie obowiązywać rozporządzenie MSWiA o czasowym zakazie przebywania w 183 miejscowościach na obszarze przygranicznym województw podlaskiego i lubelskiego.
   
 • Tegoroczna aukcja Pride of Poland odbędzie się 14 sierpnia. Znane są już wstępne listy koni arabskich z państwowych stadnin, które zostaną wystawione na sprzedaż. Z SK Janów Podlaski na aukcyjnej liście znalazło się 15 koni. Eksperci uważają, że znów szykuje się wyprzedaż najlepszych arabów z janowskiej stadniny.
   
 • Podczas policyjnej akcji „Alkohol i narkotyki”, przeprowadzonej na terenie województwa lubelskiego, mundurowi ujawnili 114 kierujących pod wpływem alkoholu. Zatrzymali dodatkowo 39 praw jazdy. 22 skontrolowanych kierowców nie posiadało uprawnień do kierowania pojazdami lub prowadziło pojazd z sądowym zakazem.
   
 • Już po raz 29. w bialskiej filii AWF odbyła się olimpiada przedszkolaków. Maluchy próbowały swoich sił w wybranych dyscyplinach, a tych było około 100. W zmaganiach dzieci dzielnie wspierali rodzice.
   
 • Piękna, słoneczna pogoda dopisała uczestnikom rodzinnej wycieczki rowerowej, którą zorganizowały w minioną niedzielę Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej, Klub Rowerowy Czosnówki oraz sołectwo Czosnówka. Prócz rajdu, połączonego z poznawaniem kultury i historii regionu, było też mnóstwo fantastycznej zabawy! Dzieci mogły przejechać się terenowym autem i poskakać na dmuchańcach, a każdy uczestnik mógł spróbować pyszności przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Czosnówki. W imprezie wzięło udział blisko 150 osób!
   
 • Ubiegła sobota minęła w parku Potockich pod znakiem zabawy dla całych rodzin. Dzieci mogły skorzystać z atrakcji przygotowanych przez Miejski Ośrodek Kultury takich jak: dmuchańce, symulator kina 9D oraz różnych gier. Dorośli z kolei mogli wysłuchać dwóch świetnych koncertów: zespołu Takatu oraz Sióstr Melosik. Zabawa połączona była z akcją charytatywną na rzecz Wiktorka Zawadzkiego, zorganizowaną przez grupę Babski Międzyrzec. Słowo Podlasia było patronem medialnym wydarzenia.
   
 • Fantastycznie spisał się reprezentant AZS AWF Biała Podlaska, Piotr Tarkowski, w lekkoatletycznych 98. PZLA Mistrzostwach Polski seniorów na stadionie w Suwałkach. Nasz zawodnik wywalczył złoty medal w skoku w dal!
   
 • Obecne władze powiatu szczyciły się dotąd, że obecna kadencja przyniosła samorządowi skok cywilizacyjny w budowie dróg. Teraz passa może się odwrócić, bo zarząd powiatu unieważnił właśnie przetargi na dwie duże inwestycje drogowe, z wielomilionowym dofinansowaniem z programów rządowych. – A co innego mieliśmy zrobić? – pytał radnych starosta radzyński Szczepan Niebrzegowski, gdy ci chcieli wiedzieć, co dalej. 

To i wiele innych bieżących wydarzeń z regionu znajdziecie w papierowym i elektronicznym wydaniu naszego tygodnika.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama
Reklama