Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 18:41
Reklama

Rozpoczyna się długi weekend. Będzie więcej patroli na drogach!

Podczas długiego weekendu na drogach pojawi się znacznie więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności użytkowników jednośladów – rowerzystów, motocyklistów, motorowerzystów, a także użytkowników hulajnóg elektrycznych. Policja będzie monitorować ruch. Na drogach pojawi się więcej patroli.
Rozpoczyna się długi weekend. Będzie więcej patroli na drogach!
Podczas długiego weekendu policjanci ruchu drogowego będą monitorowali płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc wypoczynku.
Autor: archiwum

Użytkownicy jednośladów są niechronionymi uczestnikami ruchu, w przypadku potrącenia szczególnie narażonymi na tragiczne skutki wypadków drogowych.

Choć po ukończeniu 18-tego roku życia można poruszać się rowerem i hulajnogą elektryczną bez jakichkolwiek uprawnień, nie zwalnia to osób, które nimi kierują z przestrzegania zasad i przepisów ruchu drogowego. W przypadku najechania na rowerzystę lub osobę kierującą hulajnogą kierowca samochodu dozna straty w postaci zadrapań i wgnieceń karoserii swojego samochodu, zaś użytkownik jednośladu może odnieść dotkliwe obrażenia. Z kolei motocyklistów uczulamy, aby nie przekraczali dozwolonych limitów prędkości. Ważne jest również, by zawsze zawczasu i wyraźnie sygnalizowali zamiar zmiany pasa ruchu i kierunku jazdy   informują policjanci. 

Podczas długiego weekendu policjanci ruchu drogowego będą monitorowali płynność ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych i drogach dojazdowych do miejsc wypoczynku. Skoncentrują swoje działania zarówno na pilnowaniu porządku i bezpieczeństwa, jak i udzielaniu uczestnikom ruchu wszelkiej pomocy. 

– Od dziś (15 czerwca) do niedzieli  na drogach należy się spodziewać większej ilości patroli. Podczas akcji będziemy korzystać nie tylko z oznakowanych radiowozów, ale także z nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory. Na drogach pojawią się także mundurowi na motocyklach. Zadaniem funkcjonariuszy drogówki będzie zapewnienie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. Będziemy  reagować na wykroczenia popełniane przez kierujących, zwłaszcza te, które są najczęstszymi przyczynami wypadków, a w szczególności przekraczanie dozwolonej prędkości. Podczas przeprowadzanych kontroli sprawdzimy także stan trzeźwości kierujących. Sprawdzimy, w jaki sposób przewożeni są najmłodsi pasażerowie – przekazuje komisarz Anna Kamola z KWP w Lublinie. – Przyjrzymy się także bezpieczeństwu niechronionych uczestników ruchu drogowego. Każdy ujawniony kierujący, który nie będzie respektował praw pieszych, czy rowerzystów będzie musiał liczyć się z surowymi konsekwencjami.

Podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas podróży pojazdem:

przed wyjazdem sprawdź: stan techniczny pojazdu (działanie świateł, sprawność układu hamulcowego i jezdnego), wyposażenie samochodu , potrzebne dokumenty,

przed podróżą nie spożywaj alkoholu, bądź wypoczęty i wyspany,

zaplanuj sobie trasę podróży oraz bezpieczne miejsca do odpoczynku,

w czasie jazdy korzystaj z pasów bezpieczeństwa oraz fotelików ochronnych, gdy podróżujesz z dziećmi,

dostosuj prędkość jazdy do aktualnie panujących warunków atmosferycznych i drogowych,

zachowaj bezpieczny odstęp od poprzedzającego pojazdu,

pamiętaj o zastosowaniu zasady "ograniczonego zaufania", szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami - oni nie zawsze są widoczni na drogach,

wyraźnie i odpowiednio wcześniej, w sposób widoczny i zrozumiały dla innych uczestników ruchu, sygnalizuj swoje zamiary na drodze (takie jak manewry wyprzedzania i omijania, zmiany kierunku lub pasa ruchu oraz zatrzymanie i postój).

 

Przedłużony weekend to także czas odpoczynku i relaksu na łonie natury. Z pewnością część mieszkańców skorzysta z uroków kąpielisk w naszym regionie. Nad bezpieczeństwem wypoczywających będą czuwać nad niektórymi akwenami policyjni wodniacy.  Jednocześnie apelujemy o zachowanie rozsądku nad wodą. Przede wszystkim wybierajmy te kąpieliska, które strzeżone są przez ratowników wodnych. W takich miejscach, w razie konieczności, zawsze możemy liczyć na natychmiastową pomoc. Nigdy nie przeceniajmy swoich umiejętności pływackich i nie wchodźmy do wody po spożyciu alkoholu – informuje Anna Kamola.

I co najważniejsze, zadbajmy przede wszystkim o nasze pociechy, zarówno te małoletnie, jak i starsze. Nadmiar wolnego czasu w połaczeniu z wyobrażnią może prowadzić do zabaw, które nie zawsze kończą się szczęśliwie.

CZYTAJ TAKŻE: W Białej Podlaskiej powstanie Castorama. Wiemy, kiedy rusza budowa

CZYTAJ TEŻ: W długi weekend nawet 31 stopni! Ale też zagrzmi i popada


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów
Reklama
Reklama
Reklama