Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Sobota, 25 czerwca 2022 04:34
Reklama

Nowy bramkarz podpisał umowę z AZS AWF Biała Podlaska

Tak jak zapowiadaliśmy w Słowie Podlasia, nowym bramkarzem występującego w Lidze Centralnej zespołu piłkarzy ręcznych AZS AWF Biała Podlaska został Wiktor Kwiatkowski.
Nowy bramkarz podpisał umowę z AZS AWF Biała Podlaska
Bramkarz Wiktor Kwiatkowski podpisał umowę z AZS AWF
Źródło: AZS AWF Biała Podlaska

„19-letni bramkarz jest wychowankiem klubu MDK Bartoszyce. Wiktor uzupełnił trio tegorocznych absolwentów Szkół Mistrzostwa Sportowego Związku Piłki Ręcznej w Polsce, którzy wstępują w akademickie szeregi naszego klubu” – informuje klub z Białej Podlaskiej. 

„Nowy zawodnik, podobnie jak Olaf Wojnecki, grał ostatnio w SMS ZPRP Płock, a jako pierwszy z bialskim klubem związał się Daniel Szendzielorz z SMS ZPRP Kwidzyn. W niedawno zakończonym sezonie Wiktor Kwiatkowski zajął z SMS-em Płock szóste miejsce w rozgrywkach I ligi (grupa C). W bramce wystąpił w szesnastu meczach i był autorem aż sześciu bramek dla swojego zespołu. Wiktor w przeszłości był powoływany przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce na specjalistyczną konsultację bramkarską, gdzie podnosił swoje umiejętności pod okiem między innymi Sławomira Szmala. Witamy w klubie i życzymy samych udanych występów w „biało-zielonych” barwach!”

W nowym sezonie w Lidze Centralnej zobaczymy w AZS AWF także wspomnianych dwóch rozgrywających, Olafa Wojneckiego i Daniela Szendzielorza. Ten ostatni był powołany na czerwce zgrupowanie młodzieżowej reprezentacji Polski w Bartoszycach, nasza kadra przygotowuje się do mistrzostw Europy do lat 20, zaplanowanych od 7 do 17 lipca w Portugalii. Trenerem polskiej reprezentacji jest Zygmunt Kamys, absolwent bialskiego AWF i były zawodnik AZS AWF Biała Podlaska.

Jak informowaliśmy, nasz zespół w Lidze Centralnej będzie występować od sezonu 2022/2023 jako Akademicki Klub Piłki Ręcznej AZS AWF Biała Podlaska. Zgodnie z wymogami Związku Piłki Ręcznej w Polsce każdy klub grający na zapleczu PGNiG Superligi musi mieć formę prawną spółki akcyjnej lub spółki z o.o. Zostały już podpisane ostateczne dokumenty powołujące spółkę z o.o. Właścicielem spółki jest KS AZS AWF Biała Podlaska, dzięki czemu nadal może być używana między innymi nazwa AZS AWF, logo z akademickim gryfem i biało-zielone barwy. Propozycja ta została też pozytywnie zaopiniowana przez Zarząd Główny Akademickiego Związku Sportowego. Prezesem bialskiej spółki będzie dotychczasowy prezes KS AZS AWF Biała Podlaska, Mariusz Lichota, a w trzyosobowym zarządzie zasiądą także przedstawiciele Akademii Wychowania Fizycznego oraz Miasta Biała Podlaska. Trzyosobowa będzie również rada nadzorcza. Zostały więc spełnione wszelkie wymagania formalne i drużyna AKPR AZS AWF Biała Podlaska może zostać zgłoszona do startującego we wrześniu drugiego sezonu Ligi Centralnej.

Na 27 czerwca w auli Filii AWF w Białej Podlaskiej, ulica Akademicka 2 (I piętro - lokal 209), zaplanowane zostało walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Klubu Sportowego AZS AWF przy Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie Filia w Białej Podlaskiej. Pierwszy termin rozpoczęcia zebrania zaplanowano na godzinę 16.

CZYTAJ TAKŻE: Nasi sztangiści wywalczyli medale mistrzostw Polski

CZYTAJ TEŻ: Wychowankowie AT Champion na testach w Jagielloni i Górniku


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Reklama