Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 13:18
Reklama

Biblioteka wydała publikację o Sybirakach. Właśnie kończy jej promocję

W czerwcu odbyło się ostatnie spotkanie promujące publikację „Sybiraczka z Pieszowoli w Powiecie Parczewskim”. Jej wydanie było pomysłem Powiatowej Biblioteki Publicznej w Parczewie.
  • Źródło: PBP CK w Parczewie
Biblioteka wydała publikację o Sybirakach. Właśnie kończy jej promocję
Podczas promocji publikacji, była okazja do rozmowy z jej autorem i zdobycia bezpłatnego egzemplarza
Źródło: PBP CK Parczew

Pierwsze z ośmiu spotkań odbyło się w Powiatowej Bibliotece Publicznej – Centrum Kultury w Parczewie, kolejne zorganizowaliśmy w I Liceum Ogólnokształcącym w Parczewie, Zespole Szkół w Parczewie, Szkołach Podstawowych nr 3 i nr 1 w Parczewie, w Szkole Podstawowej w Sosnowicy oraz w Szkole Podstawowej w Dębowej Kłodzie. Jedno ze spotkań zostało zorganizowane w siedzibie PBP-CK dla uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki i Uniwersytetu Trzeciego Wieku – informuje dyrektor PBP CK w Parczewie, Ewelina Rudkowska.

Publikacja to owoc realizowanego przez bibliotekę projektu w ramach Programu Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej im. Romana Dmowskiego i Ignacego Jana Paderewskiego w ramach Funduszu Patriotycznego – edycja 2021. – W publikacji, jej autor Stanisław Jadczak, opowiada o losach Krystyny Jarosz i jej rodziny, którzy zostali zesłani na Syberię. Historia pani Krystyny została opowiedziana na podstawie wspomnień rodziny, zdjęć i dokumentów udostępnionych przez wnuczkę Sybiraczki – dodaje dyrektor Rudkowska. – W spotkaniach promujących wzięli udział uczniowie, nauczyciele a także uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Siedleckiej w Parczewie oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Zielony Zakątek” w Sosnowicy.

WARTO PRZECZYTAĆ: Jarmark Wohyński zaprasza. Zapisy tylko do 20 czerwca

                                       Biblioteka w Łomazach Mistrzem Promocji Czytelnictwa

Uczestnicy zorganizowanych przez PBP CK w Parczewie spotkań promujących publikację. Mieli okazję osobistego spotkania z jej autorem oraz z wnuczką bohaterki opisanej historii. Podczas spotkań zebrani otrzymywali bezpłatne egzemplarze książki.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama
Reklama