Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 14 sierpnia 2022 18:19
Reklama

Młodzież z Polski i Litwy wspólnie uczyła się przedsiębiorczości

Dobiegła końca międzynarodowa wymiana młodzieży z Polski i Litwy w ramach projektu „Bądź przedsiębiorczy!”. Wzięło w niej udział 24 młodych ludzi wraz z opiekunami. Wymiana trwała od 5 do 11 czerwca w Europejskim Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy i jest efektem projektu „Bądź przedsiębiorczy!”, finansowanego z Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży z dotacji Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Młodzież z Polski i Litwy wspólnie uczyła się przedsiębiorczości
Dobiegła końca międzynarodowa wymiana młodzieży z Polski i Litwy w ramach projektu „Bądź przedsiębiorczy!”. Wzięło w niej udział 24 młodych ludzi wraz z opiekunami
Źródło: www.eckiw-roskosz.ohp.pl

Uczestnicy wymiany nabywali praktyczną wiedzę, związaną z przedsiębiorczością społeczną i jej promocją.

Już pierwszego dnia na młodych ludzi czekały różnego rodzaju wyzwania: zadania w konkursie fotograficznym, opracowanie programu wymiany w formie graficznej, analiza najważniejszych zasad pobytu. Były też różne gry i zabawy integracyjne, podczas których młodzież mogła określić swoje oczekiwania i obawy, dotyczące wspólnych działań, poznać swoje imiona czy zainteresowania.

W kolejnych dniach uczestnicy zgłębiali główny temat projektu. Prezentowali zdobyte wcześniej informacje o funkcjonowaniu przedsiębiorstw społecznych w Polsce i na Litwie, poznawali najciekawsze przykłady ich działań marketingowych, sposoby promowania produktów i usług, wykorzystywanych w przedsiębiorczości społecznej. Ponadto młodzież brała udział w grach i zabawach, wspierających pracę w grupach, uczestniczyła w warsztatach z poznawania swych mocnych stron, spotkała się z doradcą biznesowym OWES ze Stowarzyszenia na rzecz Integracji Społecznej „Modrzew”, który opowiedział o sposobach promowania się przez podmioty ekonomii społecznej funkcjonujące na terenie województwa lubelskiego.

8 czerwca uczestnicy wybrali się do Warszawy, gdzie spotkali się z przedstawicielami Ośrodka Wpierania Ekonomii Społecznej – Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomiczych i Spółdzielni Socjalnej „Fajna sztuka”. Młodzież miała okazję także spotkać się i porozmawiać z przedstawicielką Spółdzielni Socjalnej „Pożyteczna”. Pobyt w stolicy zakończył się spacerem po Łazienkach Królewskich i spektaklem „Romeo i Julia” w Teatrze Studio Buffo.

Każdego dnia młodzież integrowała się przy grach planszówkowych, a także poznawała kulturę swoich krajów przy wystąpieniach, prezentacjach, zabawach, muzyce i śpiewie. – Dużo czasu młodzi ludzie poświęcili przygotowaniu głównych rezultatów projektu: spotu promującego przedsiębiorczość społeczną oraz warsztatów z przedsiębiorczości społecznej dla uczniów szkół zawodowych. Po poznaniu podstawowych zasad fotografii i wypróbowaniu ich w plenerze uczestnicy projektu opracowali scenariusz spotu, podzielili się zadaniami i rolami, omówili szczegółowo przebieg spotu i przygotowali potrzebne materiały i eksponaty. Następnie odbyło się nagrywanie poszczególnych scenek, co okazało się dużym wyzwaniem zarówno aktorskim jak i organizacyjnym. Wersja robocza spotu została zaprezentowana podczas finałowego spotkania, połączonego z warsztatami o przedsiębiorczości społecznej, na które przybyła młodzież z bialskich szkół branżowych: Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 im. Stanisława Żwirki i Franciszka Wigury, Branżowej Szkoły Rzemieślniczej I Stopnia z oddziałami integracyjnymi, oraz Branżowej Szkoły I Stopnia Im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białej Podlaskiej ZDZ w Lublinie – wylicza Maja Hince, specjalista ds. współpracy międzynarodowej z ECKiW OHP w Roskoszy.

Spotkanie podsumowujące projekt obyło się 10 czerwca. Młodzież zaprezentowała m.in. zrealizowane działania, galerię zdjęć, wrażenia z realizacji projektu. Odbyły się również warsztaty, które miały na celu promowanie przedsiębiorczości społecznej jako alternatywy dla młodych ludzi w ich starcie na rynku pracy.

W najbliższym czasie młodzież opracuje scenariusz warsztatów z przedsiębiorczości, ostateczną wersję spotu, promującego przedsiębiorczość społeczną oraz zorganizuje projektowe wystawy fotograficzne w Polsce i na Litwie.

Czytaj także: Harcerstwo to wzajemność oddziaływań i ciągły samorozwój. Tak o harcerstwie mówi komendantka bialskiego Hufca Marta Kucharska

Czytaj też: Są pieniądze dla sołectw. Które miejscowości otrzymały kasę?


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaStudnie wiercone, pompy ciepła, deszczownie, nawodnienia, tel. 508 046 239, 504 320 592
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ja67Treść komentarza: Po meczu mam 3 wnioski. 1. drużyna prezentuje się po raz drugi bardzo pozytywnie, a to nie może być przypadek. 2. murawy wykonanej przez zachwalaną przez rzeczniczką i samego prezydenta miasta firmę tel - bruk nie jest w stanie uratować nikt, bo pod kilku centymetrową jest warstwa ziemi-betonu. 3. miał być stadion na miarę potrzeb a wyszła trybunka która spełniła oczekiwania ok.1000 osób w sytuacji gdy transmisję na YouTube obejrzało 6000 tyś.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 16:21Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: PiknikTreść komentarza: A niby co się działo na trybunach? Sędzia musiał przerwać mecz, bo ktoś rzucił piroData dodania komentarza: 14.08.2022, 14:05Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: czy to korner czy to rogTreść komentarza: Wiecej piszecie o kibicach racach i o tym co sie dzialo na trybunach niz o tych wspanialych chlopakach z Podlasia.Data dodania komentarza: 14.08.2022, 13:14Źródło komentarza: Podlasie kontra Wieczysta: To były wielkie emocje!Autor komentarza: *":'"Treść komentarza: Polowanie czas zacząć .Data dodania komentarza: 14.08.2022, 12:49Źródło komentarza: Nocny pożar w przetwórni ryb. Szacowane straty to 1,5 mln złAutor komentarza: eyutyiouypTreść komentarza: https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/one-piece-film-red-full-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/bullet-train-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/thor-love-and-thunder-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/top-gun-maverick-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/nope-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/beast-2022-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.yunusmasters.ait.ac.th/profile/dragon-ball-super-hero-full-movie-at-home-with-sub/profile https://www.hybrid-analysis.com/sample/7c7381606bd2aa6115c36d608b4953802795eff32a00f64039c9c0094ff79bb8 https://blog.ineuron.ai/Compound-versus-Recurve-Armbr-ste-yYcrKmzpAf https://ameblo.jp/yinileon/entry-12758690241.html https://dataverse.harvard.edu/dataverse/avec-un-classique/ http://herbarium.biol.sc.edu/floracaroliniana/checklists/checklist.php?cl=1827 https://www.onfeetnation.com/photo/albums/hsjhksdkjduwyrjhdask http://allabouturanch.com/forum/topics/ydgkhgshd6 https://github.com/tersengat/naerti-ts-inaaghmdeg-gadabrunebuli-arbalet-i/blob/main/README.md https://okcheartandsoul.com/news/maggior-parte-di-questi-sono/ https://nashkursk.com/events/s-tochki-zreniia-udobstva-blochnye-luki/44029/ https://www.vbtc.news/politics/sostavnye-i-rekursivnye-arbalety/5891/Data dodania komentarza: 13.08.2022, 21:29Źródło komentarza: Gmina Drelów
Reklama
Reklama
Reklama