Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 02:59
Reklama

Bialscy strażacy potrafią grać w piłkę. W mistrzostwach byli drudzy

Sukcesem zakończyła swój udział drużyna strażaków z Komendy Miejskiej PSP w Białej Podlaskiej w mistrzostwach województwa Lubelskiego w piłce nożnej 6-osobowej. Bialscy strażacy zajęli drugie miejsce i ustąpili tylko druhom z Lublina. W zawodach wzięło udział 18 drużyn.
Bialscy strażacy potrafią grać w piłkę. W mistrzostwach byli drudzy
I Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Piłce Nożnej 6-osobowej odbyły się 14 czerwca. II miejsce zajęła w nich Komenda Miejska PSP w Białej Podlaskiej.
Źródło: KM PSP w Białej Podlaskiej

W zawodach wzięło udział 18 drużyn z komend powiatowych i miejskich Państwowej Straży Pożarnej z terenu województwa lubelskiego. Łącznie 205 strażaków. W wyniku losowania zostały one podzielone na 2 grupy 5-drużynowe oraz 2 grupy 4-drużynowe. Z każdej grupy do fazy pucharowej awansowały po 2 najlepsze drużyny, które następnie tworzyły pary ćwierćfinałowe, półfinałowe oraz finałowe.

I Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Piłce Nożnej 6-osobowej odbyły się 14 czerwca na obiektach sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie. Funkcję gospodarza zawodów pełnił komendant powiatowy PSP w Lubartowie bryg. Michał Pytlak. Za prawidłowe przygotowanie i przeprowadzenie mistrzostw odpowiadał bryg. Dominik Wysocki, naczelnik ośrodka szkolenia komendy wojewódzkiej PSP w Lublinie, natomiast nadzór nad rywalizacją sprawował zastępca lubelskiego komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Podkański.

W mistrzostwach świetnie spisali się strażacy z KM PSP w Białej Podlaskiej, zajmując drugie miejsce! Dodatkowo, najlepszym bramkarzem turnieju został Grzegorz Bogucki z bialskiej jednostki. Komendę Miejską PSP w Białej Podlaskiej reprezentowali: kapitan drużyny – st.asp. Sebastian Bojarczuk, asp. Michał Błędowski, mł. ogn. Bogucki Grzegorz, mł.kpt. Paweł Bojarczuk, mł. ogn. Kamil Burda, sekc. Marcin Celiński-Mysław, mł. asp. Damian Kokoszkiewicz,  asp. Michał Stelmaszuk, mł. asp. Kamil Wójcik,  asp. Dominik Marczuk, mł. asp. Damian Maleszyk, sekc. Kamil Ostapczuk.

Klasyfikacja końcowa mistrzostw:

I. Komenda Miejska PSP w Lublinie,
II. Komenda Miejska PSP w Białej Podlaskiej,
III. Komenda Miejska PSP w Zamościu,
IV. Komenda Powiatowa PSP we Włodawie.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Jarosław Wójcik z KM PSP w Lublinie, a najlepszym bramkarzem Grzegorz Bogucki z KM PSP w Białej Podlaskiej. Komisję sędziowską stanowili funkcjonariusze komend miejskich PSP oraz komendy wojewódzkiej PSP z terenu województwa pod przewodnictwem st. kpt. Michała Borkowskiego, który pełnił również rolę spikera podczas zawodów.

CZYTAJ TAKŻE: Górą strażacy i strażaczki z OSP Krzewica!

PRZECZYTAJ: W Białej Podlaskiej rywalizowali w mistrzostwach Polski [GALERIA]

 

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama