Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Wtorek, 5 lipca 2022 02:25
Reklama

Kierowca ciężarówki był tak pijany, że wypadł z kabiny

Krasnostawscy policjanci zatrzymali kierowcę ciężarówki jadącego wężykiem. Po otworzeniu przez policjanta drzwi od kabiny TIR-a, jego kierowca wypadł z niej na jezdnię. Okazało się, że mężczyzna, który prowadził pojazd z 30-tonowym ładunkiem ma w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.
Kierowca ciężarówki był tak pijany, że wypadł z kabiny
57-letni kierowca ciężarówki był tak pijany, że gdy policjant otworzył drzwi od kabiny pojazdu, mężczyzna wypadł z niej na jezdnię
Autor: KPP w Krasnymstawie

Policjanci patrolujący rejon obwodnicy Krasnegostawu natknęli się na jadącą wężykiem ciężarówkę. Kierujący pojazdem nie utrzymywał prostego toru jazdy i początkowo nie reagował na sygnały funkcjonariuszy. Dopiero, gdy mundurowi wyprzedzili pojazd, jego kierowca zatrzymał się na poboczu. Kiedy policjant otworzył drzwi od kabiny ciężarówki, na jezdnię wypadł jej kierowca.

Po zbadaniu trzeźwości kierującego, 57-letniego obywatela Ukrainy, okazało się, że ma on w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Był tak pijany, że miał problem z utrzymaniem równowagi. Obok fotela kierowcy funkcjonariusze znaleźli butelkę po wódce.

– Wyniki kilkukrotnego badania alkomatem wskazały, iż mężczyzna prawdopodobnie pił podczas jazdy. Skrajnie nieodpowiedzialny 57-latek trafił do policyjnego aresztu, a prowadzona przez niego ciężarówka wraz z ładunkiem na policyjny parking. Zatrzymano mu prawo jazdy, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz wysoka nawiązka na fundusz pokrzywdzonym w wypadkach – tłumaczy komisarz Piotr Wasilewski.

CZYTAJ TAKŻE: Pijany kierowca potrącił rowerzystę. Ten też jechał na podwójnym gazie

PRZECZYTAJ: Po kłótni z żoną wypił i usiadł za kierownicą


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Andrzej Frańczuk 23.06.2022 20:42
U nas w Maniach to norma2m5

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama