Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 1 kwietnia 2026 09:58
Reklama 1
Reklama

Przechowywał w domu kontrabandę, zapierał się, że tak nie jest

Bialscy policjanci odkryli papierosy oraz alkohol bez polskich znaków akcyzy. Przechowywał je w mieszkaniu 56-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 20 tysięcy złotych.
Przechowywał w domu kontrabandę, zapierał się, że tak nie jest
Policjanci znaleźli w mieszkaniu 56-latka 1100 paczek papierosów i 26 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy

Źródło: KMP w Białej Podlaskiej

21 lipca, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej bialskiej komendy, weszli na teren jednej z posesji w gminie Biała Podlaska. Z informacji mundurowych wynikało, że zamieszkujący ją 56-latek może posiadać papierosy bez polskich znaków akcyzy. Mężczyzna zaprzeczał, że posiada nielegalny towar. Mimo zapewnień mężczyzny, funkcjonariusze znaleźli niemal 1100 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Były podzielone na mniejsze partie i ukryte na terenie całego budynku.

– Dodatkowo w trakcie przeszukania funkcjonariusze ujawnili 26 litrów alkoholu, który również nie posiadał polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano na kwotę ponad 20 tysięcy złotych. Kontrabanda została zabezpieczona. Teraz policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za popełniony czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, wysoka grzywna i przepadek nielegalnego towaru – informuje oficer prasowy bialskiej policji, komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

CZYTAJ TAKŻE: Myślał, że ukryje się przed policjantami na strychu

PRZECZYTAJ: Twierdził, że wszedł do domu przez przypadek. W kieszeni miał gotówkę właścicieli nieruchomości


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: DzierżyńskiTreść komentarza: Nasuwa się pytanie. Dlaczego były przeprowadzane egzaminy mimo świadomości błędnych odpowiedzi do pytań?. Dlaczego dyrektorzy WORD-ów nie zawiesili egzaminów do momentu sprostowania testów. To mogło być celowe i świadome działanie.Data dodania komentarza: 1.04.2026, 06:40Źródło komentarza: Skandal z egzaminami na prawo jazdy. Jest doniesienie do prokuraturyAutor komentarza: W Porosiukach - maniaku,Treść komentarza: Odróżniasz ocenianie od bezmyślnego hejtu i prostactwa w wykonaniu gościa, który d... sprzed telewizora nie podnosi?Data dodania komentarza: 31.03.2026, 20:55Źródło komentarza: Pierwsza wygrana w tym rokuAutor komentarza: mrikTreść komentarza: Radni bawią się naszym kosztem ciekawe kto ich wybrał zwykłych ludzi mają w d..... ie proponuję podziękować wszystkim którzy byli za strefą przy wyborach i pogonić ich miotłąData dodania komentarza: 31.03.2026, 18:41Źródło komentarza: Od września rusza strefa i obszar płatnego parkowania. Radni mieli wątpliwościAutor komentarza: WściekłyTreść komentarza: A za rok znowu podwyżka dla litwiniuka, wiadomo skąd będzie na nią kasa. Tak się żyje. Z daleka będę omijal centrum i nigdy więcej choćby jabłka na babskim rynku nie kupięData dodania komentarza: 31.03.2026, 12:48Źródło komentarza: Od września rusza strefa i obszar płatnego parkowania. Radni mieli wątpliwościAutor komentarza: Damian KaczmarekTreść komentarza: Zadyszka Drelowa wynika z jednej rzeczy a w zasadzie z nieobecności jednego zawodnika. Fakt, nie opinia.Data dodania komentarza: 31.03.2026, 11:26Źródło komentarza: Sielczyk rycerzami wiosny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama