Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 20 kwietnia 2024 03:45
Reklama
Reklama Baner reklamowy - warsztat samochodowy - pogotowie

Muzyka i kultura z różnych stron świata zagości nad Bugiem

Już po raz 31. odbędą się prezentacje pod nazwą "Muzyczne Dialogi nad Bugiem". Program imprezy zapowiada się bardzo ciekawie. Wystąpi kilka zespołów, będzie też konferencja online oraz szereg dodatkowych atrakcji. Słowo Podlasia jest patronem medialnym wydarzenia.
Muzyka i kultura z różnych stron świata zagości nad Bugiem
Już po raz 31. odbędą się prezentacje pod nazwą "Muzyczne Dialogi nad Bugiem", których ideą jest prezentacja kultury innych krajów, państw i grup etnicznych

Źródło: Gmina Mielnik

Ogólnopolskie Prezentacje Kultur Mniejszości Narodowych i Etnicznych "XXXI Muzyczne Dialogi nad Bugiem" odbędą się już w sobotę 6 sierpnia w Mielniku. Amfiteatr Topolina rozbrzmiewać będzie tego dnia piękną muzyką. Nie zabraknie też warsztatów i konferencji z kulturą w roli głównej. 

Ideą wydarzenia jest prezentacja kultury innych krajów, państw i grup etnicznych, przede wszystkim poprzez muzykę i taniec. Festiwal jest okazją do tego, by poszerzyć wiedzę i zachęcić do otwartości na kulturową różnorodność. Pamiętając o tym, że odbywa się w nadbużańskim Mielniku, gdzie od wieków przenikają się różne kultury i żyją obok siebie przedstawiciele wielu wyznań.

CZYTAJ TEŻ: Nadbużańskie zioła i muzyka ludowa

Program tegorocznych "Muzycznych Dialogów nad Bugiem" przedstawia się bardzo interesująco. Miłośników folkloru z pewnością zaciekawi konferencja online pod nazwą "Gawędy o kulturach". Następnie przyjdzie czas na blok koncertowy, który rozpocznie się o godz. 16:30. Jako pierwsze na scenie zaprezentują się lokalne zespoły: Mielniczanie z Mielnika, Nowina z Moszczony Królewskiej oraz Wrzosy z Wilanowa.

Tuż po nich, o godz. 17:25 wystąpi zespół Negev, który tworzy trio: Agnieszka Bielanik-Witomska (śpiew), Bartłomiej Balcerzak (skrzypce) oraz Katarzyna Kupiec (gitara). Grupa istnieje od października 2008 r. W jego repertuarze znajdują się tradycyjne żydowskie pieśni i utwory instrumentalne, jak również pieśni, nawiązujące do tradycji i kultury żydowskiej. Koncerty zespołu Negev to duża dawka pozytywnej energii. 

O godz. 18:30 sceną zawładnie Inez Cygański Tabor. Gwiazdy grupy posiadają duże doświadczenie estradowe. Członkowie zespołu od wielu lat związani są ze sceną muzyki romskiej. Artyści występowali na różnych scenach, w tym na Międzynarodowym Festiwalu Kultury Romów w Ciechocinku i Glinojecku. Część artystów można było zobaczyć w programach takich jak "The Voice of Poland" czy "Jaka to melodia?". O 20:05 rozpocznie się koncert zespołu Szeptucha z Białegostoku, który jak mówią jego członkowie "powstał, by leczyć muzyką, zarażać radością oraz przemycać w przystępnej formie tajemnice regionu podlaskiego".

PRZECZYTAJ: Studzianka: pokazali, jak się kiedyś wyglądały żniwa

Na zakończenie muzycznych prezentacji zagra zespół Haydamaky. To ukraińska grupa folk rockowa, grająca mieszankę ska, reggae, rocka, dubu i tradycyjnej muzyki ukraińskiej. Sami nazywają siebie „Ukrainian Dub Machine”, a muzykę, którą grają, „Hucuł-Punk”, „Karpatian-Ska” i „Kozak Rock”.

Po ostatnim koncercie przyjdzie czas na dyskotekę, której koniec zaplanowano na godz. 1:00. Oprócz występów będzie także wiele wydarzeń towarzyszących, m.in. warsztaty i kiermasz rękodzieła. Nie zabraknie dmuchanego miasteczka i stoisk gastronomicznych.

Organizatorami wydarzenia są Gmina Mielnik oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Mielniku. Wydarzenie patronatem honorowym objął Marszałek Województwa Podlaskiego.

CZYTAJ TEŻ: Wakacje kredytowe. Czy to mi się opłaca?


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: NamorTreść komentarza: Z kostkami jest taki problem, że faktycznie nie wiadomo co brać, osobiście mam kostkę z Bruk bet i sprawdza się świetnie - przetrwała całą zimę bez zmianData dodania komentarza: 17.04.2024, 11:59Źródło komentarza: Rzucał kostką brukową w okna byłej partnerkiAutor komentarza: czyt→ łłOTreść komentarza: Droga Rito: Kim były te Panie i dlaczego nie wiwdziały JAK się zachować. Kłoda Mł. to wieś. 2. Dlaczego pies, jest przetrzymywany w Kojcu. Może niech KTOŚ z Was, wlezie do kojca i pomieszka dwa lata. Wstaczy tydzień. Jest nagonka na wiejski styl życia. Mieszczanie, sobie chcą po wisi łazić, jak po ZofiiLasku. Nie znając i nie będąc znanym. Polecam bajkę o CzrwonymKapturku. Kończy się tak: Gajowy rozcina brzuszek Wilka i wyskakuje żywy Kapturek i Babcia. Pozdrawiam. Nie wiem, tylko, co robi SP. Chyba. A nie, oszukałem Was. I Dzieicko i Babcia, są już w kawałeczkach. Wilków nie ma : D : Ha ha PIW- już Was ostrzegałem, ASF Was niczego nie nauczył.Data dodania komentarza: 17.04.2024, 08:16Źródło komentarza: Obroniła dziecko własnym ciałemAutor komentarza: RitaTreść komentarza: Wlaściciele powinni wysoko karę płacić i odszkodowanie. Bo nie tylko w kłodzie psy latają i sa zagrozeniem na ulicach. Jeden właściciel by zapłacił spora grzywnę i dszkodowanie może wtedy następne właściciele by psy na posesji zamkniętej trzymali.Data dodania komentarza: 16.04.2024, 19:08Źródło komentarza: Obroniła dziecko własnym ciałemAutor komentarza: lgbtTreść komentarza: Odpadł przez uchwałę czy inni byli lepsi. Jasnowidz jesteś czy co.Data dodania komentarza: 16.04.2024, 17:09Źródło komentarza: Uchwała anty-LGBT odcięła miasto od pieniędzyAutor komentarza: Mieszkaniec miasta.Treść komentarza: PO wyborach, to mieszkańcy mogą się teraz cmoknąć w czoło. Woda ciepła, zimna i ogrzewanie już na pewno nie stanieją. Bardzo dziękujemy fajnopolakom z Białej za świetny wybór :) :) Teraz dzięki wam spadająca liczba młodych mieszkańców tego miasta będzie malała jeszcze bardziej :)Data dodania komentarza: 16.04.2024, 13:24Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Tanieje ciepło, co z czynszami
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama