Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 22:26
Reklama
Reklama

Nietrzeźwy kłusownik wiózł na ramie kolegę. Wpadli podczas kontroli

Parczewscy mundurowi zatrzymali 27-latka i 31-latka, którzy nielegalnie łowili ryby. Mężczyźni jechali na jednym rowerze, a łupy wieźli na bagażniku. Jakby tego było mało, kierujący 31-latek był nietrzeźwy, a swojego pasażera wiózł na ramie jednośladu. Otrzymał mandat w wysokości 2500 zł, natomiast za kłusownictwo obaj odpowiedzą przed sądem. Grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.
Nietrzeźwy kłusownik wiózł na ramie kolegę.  Wpadli podczas kontroli
Rzeczy te zostały zabezpieczone i przekazane dla strażnika Społecznej Straży Rybackiej. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki i osadzeni w policyjnym areszcie

Autor: KPP Parczew

Do zdarzenia doszło wczoraj, 31 lipca w godzinach wieczornych, kiedy do policjantów wracających z interwencji podjechał mężczyzna i poinformował ich, że na Kanale Wieprz – Krzna w miejscowości Kodeniec prawdopodobnie dwie osoby dokonują nielegalnego połowu ryb za pomocą siatki.

– Policjanci wspólnie ze zgłaszającym pojechali we wskazane miejsce. W trakcie dojazdu zauważyli dwóch mężczyzn jadących jednym rowerem, z czego pasażer jednośladu podróżował na ramie. Postanowili zatrzymać ich do kontroli drogowej. Na miejscu wspólnie z mundurowymi obecny był również zgłaszający, który potwierdził, że to właśnie tych mężczyzn widział w rejonie kanału Wieprz – Krzna. Po wylegitymowaniu okazali się nimi dwaj  mieszkańcy gminy Dębowa Kłoda w wieku 27 i 31 lat. W trakcie kontroli policjanci zauważyli również, że na bagażniku jednośladu znajduje się siatka do połowu ryb typu drygawica oraz żywe ryby. W sieci znajdowało się ponad 20 sztuk ryb różnych gatunków. 31-latek dobrowolnie wydał policjantom złowione ryby oraz sprzęt, który posłużył do popełnienia przestępstwa – informuje sierż. sztab. Ewelina Semeniuk z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie. 

Rzeczy te zostały zabezpieczone i przekazane dla strażnika Społecznej Straży Rybackiej. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki i osadzeni w policyjnym areszcie.

– Ponadto w trakcie trwającej interwencji policjanci od 31-letniego kierującego rowerem wyczuli silną woń. Jak się później okazało badanie wykazało u niego ponad 1,2 promila alkoholu. W związku z popełnionym przez niego wykroczeniem z art. 87 §1a kw. został on ukarany mandatem karnym w wysokości 2, 5 tysiąca złotych – przekazuje Ewelina Semeniuk.

Natomiast obu mieszkańcom gminy Dębowa Kłoda w związku z popełnionym przez nich czynem zostanie postawiony zarzut kłusownictwa, za co grozi do 2 lat pozbawienia wolności.

CZYTAJ TEŻ: Był poszukiwany. Wpadł i miał w mieszkaniu narkotyki

CZYTAJ TAKŻE: Zderzenie trzech aut. Dwie osoby zakleszczone w pojeździe, na miejscu LPR


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama kalorycznyekogroszek.pl
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ducati Diavel xDiavel v4 Treść komentarza: Czy tego komarka - motorka będą klepać czy oddadzą na złom ? Kupię tego rozwalonego motorka . Wyklepię , wyprostuję , poszpachluję i wyatawię na Otomoto jako Igła , nie bity , Okazaja . A to , że dwa ślady będzie zostawiał to nic ..... wiekszość motorków to klepane używane gruchoty zostawiające dwa ślady bo..... Mało kogo stać na nowy motocykl z salonu . Data dodania komentarza: 22.06.2026, 16:02 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Xd Treść komentarza: A wiadomo do kiedy zespół z Parczewa ma się określić? Już jednak to trochę trwa. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 15:35 Źródło komentarza: Czy Parczew będzie miał IV ligę? Autor komentarza: Tylko ja Treść komentarza: Dawca organów. Data dodania komentarza: 22.06.2026, 12:03 Źródło komentarza: Zderzenie motocykla z ciężarówką w Olszance [ZDJĘCIA] Autor komentarza: Gość1 Treść komentarza: Było więcej ściągać ludzi z Siedlec i Lublina i koncowo są tego rezultaty zamiast postarać się i ściągnąć kogoś doświadczonego Data dodania komentarza: 21.06.2026, 19:02 Źródło komentarza: Do szczęścia zabrakło tylko i aż utrzymania Autor komentarza: Amper Treść komentarza: Jesli w Polsce rocznie jest ok 63 dni slonecznych, to musi to jakoś być rozdzielone. Data dodania komentarza: 21.06.2026, 13:55 Źródło komentarza: Ani jednej minuty słońca! Grudzień wyjątkowo ponury na wschodzie Polski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama