Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 13:17
Reklama

Lewica przyjechała z przesłaniem dla PiS: "Przestańcie skłócać ludzi”

Przedstawiciele Lewicy podczas objazdu po kraju w ramach akcji „Bezpieczna rodzina” nie ominęli Białej Podlaskiej. Przyjechali rozmawiać z mieszkańcami o tym, jak zapewnić bezpieczeństwo rodzinom. - Chcemy, by rząd wprowadził dodatek grzewczy, bez względu na paliwo, jakim ludzie ogrzewają domy – mówili przedstawiciele Lewicy i dodawali, że dodatek powinien być regulowany dochodami na członka rodziny.
Lewica przyjechała z przesłaniem dla PiS: "Przestańcie skłócać ludzi”
Drużyna Lewicy z wizytą w Białej Podlaskiej
Autor: Joanna Danielewicz

Wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty, posłowie Krzysztof Gawkowski, Jacek Czerniak i Dariusz Wieczorek, to oni m.in. odwiedzili Białą Podlaską 3 sierpnia, podczas objazdu Lubelszczyzny w ramach akcji „Bezpieczna rodzina”, jaką Lewica od kilku tygodni prowadzi jeżdżąc po Polsce. - Byliśmy już w 70 powiatach. Lewica ma swój plan i prezentuje go w całym kraju – mówił poseł Krzysztof Gawkowski.

CZYTAJ TAKŻE: Węgiel, pellet, olej grzewczy. Kiedy ruszą dopłaty?

Przedstawiciele Lewicy zanim pojawili się w Białej Podlaskiej, odwiedzili już Puławy i Dęblin. - Dziś na Lubelszczyźnie usłyszeliśmy od mieszkańców, że na PiS już nie zagłosują, bo gdy dziś proszą o pomoc, to PiS mówi: Pomożemy, ale swoim. Ludzie mówią temu basta - zapewniał poseł Gawkowski.

Włodzimierz Czarzasty zapewnia natomiast, że wyborcy nie muszą się obawiać zmian w zarządzaniu krajem. - Polacy boją się dziś pogorszenia statusu materialnego. Zastanawiają się czy za półtora roku, jeśli zmieni się władza, będzie formacja która zapewni im bezpieczeństwo socjalne. PiS uważa, że nie. My chcemy powiedzieć wyborcom PiS, że nie tylko on jest gwarantem ich bezpieczeństwa socjalnego. My wiemy, jak zapewnić bezpieczeństwo seniorom i rodzinom. Stąd nasza akcja, z którą jeździmy po kraju: „Bezpieczna rodzina” - mówił szef Lewicy, wicemarszałek Sejmu, Włodzimierz Czarzasty.

Głównymi tematami, jakie poruszali politycy była oczywiście drożyzna i niepewna sytuacja na rynku energetycznym. - Dzisiaj mówimy: jesteście nieudacznikami w zarządzaniu polską energetyką – zwracał się do rządzących Dariusz Wieczorek, poseł i wiceprzewodniczący klubu Nowa Lewica. - Kolosalnym błędem było wstrzymanie rozwoju energetyki wiatrowej w 2016 roku. Do dziś mielibyśmy do dyspozycji ok. 50 proc. energii pochodzącej właśnie z OZE. Natomiast dzisiaj, my już to wiemy, a wyborcom rządzący tego nie mówią, że w przyszłym roku za prąd zapłacimy 200-300 proc więcej. Obecnie 1 kWh wytwarzana ze spalania węgla kosztuje 1,3 zł, a prąd z OZE to 0.,20 gr za 1 kWh.

Posłowie Lewicy mówili też o dofinansowaniu do zakupu węgla. Uważają, że pomysł dopłacania tylko tym którzy palą tym paliwem jest niesprawiedliwy z dwóch powodów. - Tutaj w Białej Podlaskiej są spółdzielnie mieszkaniowe, czerpiące ciepło z miejskich ciepłowni. Te muszą dzisiaj za węgiel płacić nawet 500 proc. więcej. Te koszty przerzucą na odbiorców, mieszkańców bloków, którzy dopłat do węgla nie dostaną. Jest pytanie dlaczego? To ten sam węgiel, którym wytwarzane jest ciepło w domach prywatnych – zwracał uwagę poseł Wieczorek. Natomiast Włodzimierz Czarzasty wyjaśnił, że Lewica opowiada się za dodatkiem grzewczym, który obejmie wszystkich Polaków, bez względu czym ogrzewają domy. - Dostać go powinna każda rodzina, w której dochód na członka nie przekracza 4 tys. zł netto – informuje przewodniczący Lewicy.

Posłowie ze swoimi pomysłami na wsparcie Polaków, poszli podzielić się z mieszkańcami Białej Podlaskiej. Informowali ich o złożonych przez klub Lewicy trzech projektach ustaw ukierunkowanych na potrzeby seniorów. Pierwsza dotyczy leków dla seniorów za 5 zł, druga waloryzacji emerytur o 12 proc. od września, a trzecia emerytury wdowiej. - Po stracie współmałżonka możliwe byłoby wybranie wyższej emerytury do której doliczone zostałoby 25 proc. tej z której emeryt rezygnuje – wyjaśniał Włodzimierz Czarzasty. - Wychodzimy do ludzi, bo chcemy z nimi rozmawiać, nie boimy się ich, nie potrzebujemy wsparcia policji.

WARTO PRZECZYTAĆ: Już w tym miesiącu ruszy wypłata "czternastek". To niespełna 1218 złotych


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu PodlaskimAutor komentarza: Małgorzata MościckaTreść komentarza: Oddam trzy rowery tylko ktoś musi je odebrać bo nie mam czym ich przetransportowacData dodania komentarza: 27.09.2022, 22:44Źródło komentarza: Masz zbędny rower? Daj mu drugie życie i pomóż potrzebującym!
Reklama
Reklama
Reklama