Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 13:18
Reklama

Poszukują lekarzy do nowej przychodni w Kobylanach

W gminie Terespol realizowanych jest wiele ważnych inwestycji. Trwają prace końcowe przy budowie przychodni w Kobylanach. Obecnie są poszukiwani lekarze mający prowadzić utworzone gabinety lekarskie. Została ukończona przebudowa stanicy w tej miejscowości, dzięki temu powstało miejsce, gdzie będą odbywać się kameralne występy zespołów artystycznych. Rozpoczęły się też prace przy budowie dróg w centrum Kobylan oraz na odcinku Małaszewicze-Podolanka oraz w Małaszewiczach Małych.
Poszukują lekarzy do nowej przychodni w Kobylanach
W gminie Terespol realizowanych jest wiele ważnych inwestycji
Autor: nadesłane

– Finalizujemy budowę przychodni w gminie Terespol, to budynek sąsiadujący z urzędem gminy znajdującym się w Kobylanach. Termin wykonania jest określony na 30 września. Prace są na ukończeniu i są prowadzone wewnątrz budynku. Na parterze przygotowano gabinety lekarskie i miejsce, gdzie będzie mogła funkcjonować apteka. Z kolei na pierwszym i drugim piętrze będą mieszkania komunalne. Jest deficyt lekarzy, ale prowadzone są rozmowy, mające na celu znalezienie medyków, którzy będą prowadzić gabinety lekarskie w Kobylanach. To nowy budynek,  wybudowany specjalnie w tym celu. Koszty pokryła gmina i wyniosły one 3,5 mln zł. Prace trwały dwa lata – wyjaśnia zastępca wójta Bogdan Daniluk

Zakończyła się przebudowa stanicy w Kobylanach, znajdującej się w sąsiedztwie kąpieliska. Została położone nowe poszycie dachowe, przebudowano ściany, wykonano posadzki. Są pomysły na to, co się będzie mieścić w budynku, ale zastępca wójta nie chce jeszcze ich zdradzać. Oficjalnie otwarcie odbędzie się 12 sierpnia, tego dnia planowana jest Biesiada Kół Gospodyń Wiejskich. W budynku znalazła zadaszona przestrzeń, gdzie będą mogli wstępować artyści w ramach kameralnych koncertów. Jest też garderoba i kuchnia oraz zaplecze sanitarne. Prace wykonano z funduszy gminy.

W trakcie realizacji jest największa inwestycja w gminie Terespol – to budowa dróg w centrum Kobylan. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane z programu Polski Ład, kwotą prawie 8 mln zł. – Będzie to dopełnienie budowy wszystkich dróg w centrum Kobylan. Wykonanych zostanie sześć dróg o łącznej długości ok. 2 km. Przy drogach rozpoczęły się prace, mają zostać wykonane w ciągu 12 miesięcy. Gmina dołożyła do inwestycji 5 proc. czyli niecałe 400 tys. zł. Poza tą inwestycją z Funduszu Rozwoju Dróg budowane są dwie drogi, pierwsza na trasie Małaszewicze-Podolanka i droga w Strefie Aktywności Gospodarczej w Małaszewiczach Małych. Droga na trasie Małaszewicze-Podolanka będzie kosztować 1 359 tys. zł, prace będą prowadzone na odcinku 1 km. Droga w Małaszewiczach Małych będzie kosztować 2 mln 121 tys. zł, prace są prowadzone na odcinku 527 metrów. To droga dla ruchu ciężkiego, o szerokości 7 metrów – mówi zastępca wójta. Prowadzone są też prace przy budowie dojazdu o długości 320 metrów i parkingu przy cmentarzu w Kobylanach, który będzie miał powierzchnię 180 metrów kwadratowych. Obok będzie się znajdować też 500 metrów kwadratowych zieleni.   

– Wprowadziliśmy dotację na wymianę źródeł ciepła wysokości 5 tys. zł, z budżetu gminy. Co roku będziemy na to przeznaczali fundusze, to nie wyklucza pobrania rządowych pieniędzy na ten cel. Jest to gminne uzupełnienie wkładu własnego na piece montowane zamiast tzw. kopciuchów, mogą być to piece olejowe, na drewno czy inne. Jest spore zainteresowanie tym dofinansowaniem – mówi Bogdan Daniluk.

PRZECZYTAJ TEŻ: W gminie Leśna Podlaska kończą duże przedsięwzięcie

PRZECZYTAJ TAKŻE:  Zrewitalizują park za bazyliką leśniańską i szkołą rolniczą


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama