Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 12:23
Reklama

Dni Sławatycz to czas wystrzałowej zabawy. Przeżyjmy to jeszcze raz!

Na sławatyckiej scenie wystąpiły tak znane zespoły jak Róże Europy czy Golden Life oraz Future Folk. Nie zabrakło też prezentacji lokalnych artystów – Janusza Pruniewicza, Elżbiety Gruszkowskiej i Izabeli Jaszczuk oraz gości z Ukrainy – grupy Mołodyczki. Dni Sławatycz połączono z jubileuszem 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej z tej miejscowości. Słowo Podlasia objęło wydarzenie patronatem medialnym.
Dni Sławatycz to czas wystrzałowej zabawy. Przeżyjmy to jeszcze raz!
Jednym z punktów wydarzenia było ogłoszenie wyników przeprowadzonych konkursów i zawodów wędkarskich
Autor: Wiktoria Pajnowska

Dni Sławatycz, które odbyły się 30 lipca, rozpoczęły się od zawodów wędkarskich o Puchar Wójta Gminy Sławatycze. Wędkarze rywalizowali od godz. 5 rano, łowiąc na zbiorniku Sołodownia. Kolejno miały miejsce uroczystości z okazji jubileuszowych obchodów 100-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Sławatyczach. O godz. 11 została odprawiona msza święta w intencji strażaków i ich rodzin, a następnie wręczono medale i odznaczenia zasłużonym druhom braci strażackiej. 

Janusz Pruniewicz zaśpiewał z Małgorzatą Kopacz

Otwarcie XXXIV Międzynarodowej Biesiady Nadbużańskiej rozpoczęło się o godz. 15. Na scenie wystąpiły zespoły i soliści. Wśród lokalnych artystów była Izabela Jaszczuk, Elżbieta Gruszkowska i Janusz Pruniewicz. Ten z ostatnich wymienionych artystów przez ostatnie trzydzieści lat zdobył wiele nagród i wyróżnień, w tym I miejsce na Diecezjalnym Festiwalu Pieśni Maryjnej w 1992 r. wywalczone na scenie bialskiego amfiteatru, I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Religijnej w Siedlcach w 1996 r.  oraz wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Żołnierskiej w Kołobrzegu. Jest wokalistą w Orkiestrze Dętej Piłsudczyków RP Lubelszczyzny.

Galerię z Dni Sławatycz 2022 obejrzysz TUTAJ

Swoje umiejętności zaprezentowały też Nadbużańskie Słowiki. To grupa młodzieżowa prowadzona przez instruktorkę Gminnego Ośrodka Kultury w Sławatyczach Elżbietę Gruszkowską. – Młode wokalistki wykonały takie utwory jak „Nic o nas bez nas”, „Te myśli”, „Znów wędrujemy”. Są to utwory, które były wykonywane w czasie Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Śpiewający Słowik” w Rykach. Grupa spotyka się dwa razy w tygodniu, a w wakacje raz w tygodniu, a przed przygotowaniem na festiwale częściej. Jej członkinie występowały już na wielu przeglądach i festiwalach, więc grupa ma już na koncie swoje sukcesy. Obecnie należy do niej trzynaście osób – mówi Elżbieta Gruszkowska. O godz. 16.50 ogłoszono wyniki przeprowadzonych konkursów i zawodów wędkarskich. Następnie wystąpił zespół Mołodyczki z Szacka na Ukrainie wraz z przyjaciółmi. Kolejno odbyły się koncerty Maciejowej Kapeli, zespołów Róże Europy, Golden Life i Future Folk. Do godz. 23 trwała zabawa z DJ. Wydarzeniu towarzyszył kiermasz wyrobów rzemieślniczych, wystaw i prezentacji prac twórców ludowych oraz prezentacje firm biorących udział w imprezie, nie zabrakło też stoisk z regionalnymi potrawami. Dzieci mogły skorzystać z zabawy na darmowych dmuchańcach. 

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Sławatycze, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Gminny Ośrodek Kultury oraz Zespół  Szkół  w Sławatyczach. Honorowym patronatem wydarzenie objęli starosta bialski Mariusz Filipiuk i wójt gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal.

PRZECZYTAJ TEŻ: Kto powinien zasiadać w radzie muzeum? Radny PiS rozlicza

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rząd sypnął groszem dla popegeerowskich gmin. Kto i ile dostanie?


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama