Miał 2,5 promila alkoholu w organizmie i jechał drogą krajową. Jego jazda przykuła uwagę innego użytkownika drogi, który korzystając z faktu, że podejrzany kierowca zatrzymał się na stacji paliw, zabrał mu kluczyki od samochodu.
Do obywatelskiego zatrzymania doszło we wtorek 22 sierpnia w Paszkach Małych (gm. Radzyń Podlaski). – Jadący autem drogą krajową nr 19 mieszkaniec Radzynia Podlaskiego zwrócił uwagę na niepewnie poruszający się po drodze pojazd bmw i niezwłocznie powiadomił o tym fakcie dyżurnego radzyńskiej jednostki. Mężczyzna pojechał za podejrzanym autem, które zatrzymał na stacji paliw w miejscowości Paszki Małe. Do czasu przyjazdu policjantów uniemożliwił nietrzeźwemu kierowcy kontynuowanie jazdy, zabierając mu kluczyki – informuje Piotr Mucha, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim.
Przybyli policjanci ustalili, że zatrzymany kierowca bmw to mieszkaniec gminy Czemierniki. – 43-latek miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. W takim stanie przewoził również nietrzeźwą pasażerkę, która miała w organizmie ponad 2 promile alkoholu – dodaje rzecznik radzyńskiej komendy.
Kierowca z Czemiernik odpowie teraz za jazdę po pijaku. Grozi mu do dwóch lat wiezienia. Radzyńscy policjanci gratulują obywatelskiej postawy mieszkańcowi Radzynia Podlaskiego, który zatrzymał pijanego kierowcę i powiadomił policję.
(joan)

![Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA] łobaczew mały zbiórka pożar warsztatu pomoc](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-zniszczyl-stolarnie-w-lobaczewie-malym-trwa-zbiorka-zdjecia-1770032834.jpg)
![Publiczność śpiewała z wokalistami [GALERIA ZDJĘĆ] Publiczność śpiewała z wokalistami [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-publicznosc-spiewala-z-wokalistami-galeria-zdjec-1769776464.jpg)












Napisz komentarz
Komentarze