Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 maja 2026 07:24
Reklama
Reklama
Reklama

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER) - szansą dla młodych

Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER), wdrażany na terenie województwa lubelskiego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie, oferuje różnorodne formy wsparcia, stwarzające możliwości dla młodych ludzi na udany debiut na rynku pracy.
Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER)  - szansą dla młodych

Pakiet działań pomocowych w ramach PO WER skierowany został do osób młodych, w wieku 18‑29 lat, pozostających bez zatrudnienia, zarejestrowanych jako bezrobotne, w tym osób, które nie uczestniczą w kształceniu i szkoleniu (tzw. młodzież NEET). Do końca bieżącego roku kontynuowana jest realizacja VI edycji projektów pozakonkursowych w perspektywie finansowej 2014-2020 i jest to ostatnia szansa, by skorzystać ze wsparcia oferowanego przez miejski/powiatowe urzędy pracy w ramach PO WER. Oferowane formy wsparcia służą umożliwieniu znalezienia pracy, są to bowiem: staże i bony stażowe, szkolenia zawodowe, bony szkoleniowe, wsparcie w postaci prac interwencyjnych, bony na zasiedlenie oraz jednorazowe dotacje na założenie własnej działalności gospodarczej, motywujące młodych ludzi do wpisania się swoimi pomysłami i energią w regionalny rynek pracy.

Prezentujemy poniżej wypowiedzi ludzi młodych, którzy korzystając z dofinansowania w ramach PO WER rozpoczęli własną działalność gospodarczą i realizują swoje projekty. Ich firmy prosperują i mogą stać się inspiracją do wdrażania w życie swoich wizji dla kolejnych uczestników projektów:

Mateusz Przewłoka – Motoklinika - Pomysł na działalność świadczącą usługi związane z konserwacją i naprawą pojazdów samochodowych, rodził się od dawna. Samochody i ich naprawa stały się moją wielką pasją i hobby. Główną motywacją do podjęcia i realizacji mojej działalności była również potrzeba sprawdzenia się w biznesie, rozwój własnych zainteresowań, a także dostrzeżenie interesujących możliwości w rozwoju świata motoryzacji i podjęcie próby ich wykorzystania, możliwość ciągłego  rozwijania się w zawodzie i poszerzania wiedzy.

Natalia. Fotografia marzyła mi się od dawna, ale brakowało mi odwagi, żeby wystartować. Przełomem był rok 2020 poszłam na kurs fotografii cyfrowej i na początku 2021 złożyłam w Urzędzie Pracy wniosek o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Udało się, wnioskowane środki zostały mi przyznane. Właśnie mija rok od kiedy działam na swoim. Są lepsze i gorsze miesiące, jak w każdej branży. Jednak mimo wszystko nie żałuję podjętej decyzji. Praca u siebie i dla siebie jest ogromnym dobrodziejstwem naszych czasów. Będę robić wszystko, żeby ten stan utrzymać. 

Co mogę powiedzieć osobom, którym chodzi po głowie założenie działalności gospodarczej? Nie bać się! A realizować swoje marzenia, pasje. Kiedy, jak nie teraz…?

Szczegółowe informacje o możliwości ubiegania się o wsparcie dostępne są na stronach internetowych powiatowych urzędów pracy, właściwych ze względu na miejsce zamieszkania/siedziby pracodawcy/pobytu w przypadku osób z Ukrainy, urzędów pracy lub stronie internetowej WUP w Lublinie: https://power-wuplublin.praca.gov.pl/.

Punkt Informacyjny 
Wydział Realizacji PO WER
Wojewódzki Urząd Pracy w Lublinie 
ul. Lubartowska 74 A, piętro 1, pok. 100
20-094 Lublin
tel. 81 463 53 49, kom. 605 903 476
e-mail: [email protected]

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AaaTreść komentarza: Seniorzy do kosciołaData dodania komentarza: 6.05.2026, 15:18Źródło komentarza: Seniorzy będą świętować Dzień MatkiAutor komentarza: HuraganTreść komentarza: Chwilę mnie nie było i redaktor znów przekręca nazwiska. Bramkarz Huraganu to Ostapiuk, nie Osypiuk. Tymuszk to z kolei Tymoszuk. W tekście jest też przekręcone nazwisko Bartnikowskiego. Chyba, że z ławki wszedł jakiś Bartkowski. Swoją drogą, jeśli Huragan już teraz jeździ na mecze w trzynastu, ciekawe kim będzie grał w okręgówce, po odejściu połowy składu.Data dodania komentarza: 5.05.2026, 12:42Źródło komentarza: Drugi mecz z rzędu bez porażki HuraganuAutor komentarza: Króluj nam ChrysteTreść komentarza: Super oby więcej takich sukcesów. Brawo SG Brawo Urząd Skarbowy. Tępić nierobów , spekulantow , złodzieje, oszustów , przemytników i malwersantow. W krajach muzułmańskich za takie coś już by zadyndał na szubienicy i wirgał nóźkami. Króluj nam Chryste zawsze I wszędzie .Data dodania komentarza: 5.05.2026, 10:22Źródło komentarza: A2. Wiózł w bagażniku 1200 kartonów nielegalnych papierosówAutor komentarza: gjfjhhk hvTreść komentarza: czemu w żabce nie byli policjanci tak odważniData dodania komentarza: 4.05.2026, 19:57Źródło komentarza: Nocna awaria na trasie. Policjanci z Łosic ruszyli z pomocą matce z dzieckiemAutor komentarza: Zulu GulaTreść komentarza: Gdyby gachowi tej Pani zepsuł się tak samo te sam samochód, to mógłby liczyć jedynie na mandat karny kredytowany. Nie czarujmy się aż tak prymitywne.Data dodania komentarza: 4.05.2026, 17:34Źródło komentarza: Nocna awaria na trasie. Policjanci z Łosic ruszyli z pomocą matce z dzieckiem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama