Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 04:53
Reklama

Cenny remis z faworytem

Przyjazd mistrza poprzedniego sezonu w lubelsko-podkarpackiej grupie trzeciej ligi wywołał w Białej Podlaskiej ogromne zainteresowanie i po raz pierwszy od kilku lat na trybunach zabrakło miejsc siedzących. Licznie stawił się wzmocniony posiłkami z Warszawy klub kibica, na Podlasie przyjechało też ponad dwustu fanów Motoru.
Cenny remis z faworytem
Autor: A.Trochimiuk

Wśród widzów dostrzec można też było Ariela Borysiuka, który wykorzystał przerwę w rozgrywkach angielskiej Premiership i dzień wcześniej przyleciał do rodzinnego miasta z Londynu (od nowego sezonu reprezentuje Queens Park Rangers).

Bialczanie rozpoczęli mecz z respektem, lecz to oni oddali pierwszy strzał. Uczynił to głową, po dośrodkowaniu Przemysława Grajka, Adrian Hołownia, lecz piłkę bez problemów złapał Paweł Socha. Szybko sporą przewagę uzyskali jednak lublinianie i gdyby nie fantastyczne interwencje Adama Wasiluka na pewno wyszliby na prowadzenie. Szczególnie efektownie obronił on techniczny strzał Tomasza Tymosiaka oraz bombę Rafała Króla. Podlasianie zrewanżowali się dwoma akcjami. W pierwszej do prostopadłego zagrania ruszył Paweł Zabielski, ale jego strzał zablokował Iwan Dikij. W drugiej brał udział jedynie Paweł Komar, który przejął piłkę w środku boiska, lecz zbyt nisko lobował wysuniętego z bramki Sochę i ten nie dał się zaskoczyć.

Początek drugiej połowy to absolutna dominacja podopiecznych trenera Miłosza Storto. Na bramkę Sochy sunął atak za atakiem, ale żaden z nich nie zakończył się zdobyciem gola. Dwa strzały oddał Hołownia. Najpierw główkował, po centrze Kocoła, tuż nad okienkiem, następnie wygrał pojedynek z Michałem Kowalczykiem, lecz tuż przed strzałem piłkę wybił mu wślizgiem na róg Artur Gieraga. Powtórzyć też mógł trafienie z Nowotańca Zabielski, jednak tym razem po wrzutce Komara huknął z woleja obok bramki.

Po kwadransie do głosu doszli goście i po zagraniu Tymosiaka piłkę do siatki skierował nawet Paweł Kaczmarek, ale zdaniem asystenta sędziego znajdował się na pozycji spalonej. Po kolejnej akcji wyróżniającego się w Motorze Tymosiaka niemal oko w oko z Wasilukiem stanął Kamil Oziemczuk, ale uderzoną piłkę wybił głową Rafał Kursa. W końcówce znów groźniejsze były akcje bialczan i głową niewiele pomylił się Mateusz Łakomy, silnie nad poprzeczką uderzył Bartłomiej Goździołko, a Przemysławowi Skrodziukowi zabrakło snajperskich umiejętności, gdy doskonale go obsłużył Jakub Syryjczyk. Gol zatem nie padł i mecz zakończył się sprawiedliwym remisem. (rl)

PODLASIE Biała Podlaska – MOTOR Lublin 0:0.

Podlasie: Wasiluk, Radziszewski, Kursa, Łakomy, Komar, Hołownia, Grajek (75 Goździołko), Andrzejuk (46 Nieścieruk), Kocoł, Zabielski (89 Skrodziuk), Czapski (70 Syryjczyk).

Motor: Socha, Falisiewicz, Dikij, Gieraga, Kowalczyk, Król, Tymosiak, Kaczmarek, Michota (65 Szysz), Oziemczuk, Zaniewski (74 Piekarski).

Sędzia: P. Burak (Zamość).

Kartka-żółta: Kocoł (Podlasie).


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama