Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 5 maja 2024 09:14
Reklama
Reklama

Urszula Dudziak zaśpiewała dla słuchaczy uniwersytetu ludowego w Kożuszkach

Piosenkarka jazzowa Urszula Dudziak zaśpiewała dla słuchaczy zgromadzonych na konferencji zorganizowanej przez Kożuszkański Uniwersytet Ludowy (gm. Międzyrzec Podlaski). Podczas wydarzenia placówka podsumowała dotychczasową działalność. Uczestnicy mieli też okazję poznać historię KUL i podyskutować na temat metod pracy i promocji uniwersytetów ludowych.
Urszula Dudziak zaśpiewała dla słuchaczy uniwersytetu ludowego w Kożuszkach
Piosenkarka jazzowa Urszula Dudziak zaśpiewała dla słuchaczy zgromadzonych na konferencji zorganizowanej przez Kożuszkański Uniwersytet Ludowy. Wcześniej opowiedziała o swoim życiu prywatnym i zawodowym

Autor: miedzyrzec.info

Wydarzenie odbyło się 23 września. W konferencji udział wzięli przedstawiciele duchowieństwa, lokalnych władz samorządowych z wójtem gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztofem Adamowiczem na czele, wójt gminy Zbuczyn Hubert Pasiak, radny gminy Międzyrzec Podlaski Sławomir Zaniewicz, dyrektorzy szkół, przedszkola i instytucji kultury, członkowie ochotniczych straży pożarnych na czele z komendantem gminnym OSP, sołtysi, prezesi stowarzyszeń, instruktorzy zatrudnieni w KUL a także mieszkańcy gminy.

Kożuszański Uniwersytet Ludowy – historia powstania

Spotkanie poprowadziły prezes Stowarzyszenia Społeczno-Oświatowego Gminy Międzyrzec Elżbieta Chodzińska oraz członek stowarzyszenia, a zarazem dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Tłuśćcu Elżbieta Demczuk. Panie przedstawiły zgromadzonym proces powstawania Kożuszkańskiego Uniwersytetu Ludowego. Zaakcentowały ogromne wsparcie wójta Krzysztofa Adamowicza na każdym etapie realizacji przedsięwzięcia.

Kożuszkański Uniwersytet Ludowy powstał dzięki pozyskaniu funduszy w ramach projektu realizowanego ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego przez Stowarzyszenie Społeczno-Oświatowe Gminy Międzyrzec. Również gmina Międzyrzec Podlaski udzieliła wsparcia finansowego na ten projekt.

 – Na jednym ze spotkań roboczych u wójta usłyszeliśmy o naborze wniosków na działalność uniwersytetów ludowych. Ze strony szefa padło pytanie: „wchodzimy w to?”. Odpowiedzieliśmy: „oczywiście, że wchodzimy, bo szefowi się nie odmawia”.  Okazało się, że mieliśmy 7 dni na napisanie wniosku. Przystąpiliśmy do działania. Czy było warto? To państwo sami ocenicie – tak o początkach uniwersytetu opowiadała Elżbieta Demczuk

Podczas wydarzenia placówka podsumowała dotychczasową działalność. Fot. miedzyrzec.info

Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 537 776 zł. Partnerem Kożuszkańskiego Uniwersytetu Ludowego jest Uniwersytet Ludowy w Adamowie. 

 – KUL to miejsce spotkań, szkoleń, kursów, warsztatów, miejsce obcowania z kulturą i sztuką, a także przestrzeń do rozwoju edukacji obywatelskiej. Kładziemy w nim nacisk na pielęgnowanie tradycji regionalnych, lokalnych i narodowych. Kożuszkański Uniwersytet Ludowy oferuje 12 form wsparcia w postaci warsztatów oraz 2 rodzaje kursów – mówiła podczas konferencji Elżbieta Chodzińska.
 

Kożuszkański Uniwersytet Ludowy – prelekcje i wymiana doświadczeń

Podczas piątkowej konferencji prelekcję wygłosiła Angelika Felska, która jest członkiem zarządu Ogólnopolskiej Sieci Uniwersytetów Ludowych i prezesem Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Ludowego w Mierzynie. Przybliżyła zebranym funkcjonowanie Uniwersytetu Ludowego w Mierzynie. Bożenna Pawlina Maksymiuk,  pedagog i menager kultury, założycielka prrezes Nadbużańskiego Uniwersytetu Ludowego z siedzibą w Husince, opowiedziała uczestnikom konferencji o swojej pasji i działalności Nadbużańskiego Uniwersytetu Ludowego, korzystając ze swojego doświadczenia jako badacza kultury i twórczości ludowej.
 

Urszula Dudziak zaśpiewała dla słuchaczy KUL

Gościem specjalnym konferencji była polska piosenkarka jazzowa, kompozytorka i autorka tekstów, pisarka, a od 2017 również youtuberka Urszula Dudziak. Piosenkarka opowiadała o swojej karierze zawodowej i życiu prywatnym. – Bardzo się cieszę, że jestem tutaj z wami – zaznaczyła Urszula Dudziak, dodając że od niedawna mieszka w małej wiosce na Mazowszu. – Do miasta idziemy po wiedzę, a na wieś idziemy po rozum. Ja w swoim życiu zatoczyłam koło, urodziłam się na wsi i tu wróciłam, aby zatoczyć kolejne koło – tłumaczyła. Artystka w swoim przemówieniu zwróciła też uwagę na takie kwestie, jak organizacja wolnego czasu i doskonalenie umiejętności. Jej występ został nagrodzony gromkimi brawami. 
 

W godzinach popołudniowych odbyło się także spotkanie autorskie z Urszulą Dudziak, w którym udział wzięli licznie przybyli członkowie 6 klubów seniora funkcjonujących na terenie gminy Międzyrzec Podlaski.

CZYTAJ: Zamkowe Święto Piwa w Janowie Podlaskim!

              Pokaż, na co Cię stać! Zostań mistrzem wśród drwali!

              I Tydzień Wieczorów Teatralnych w gminie Międzyrzec Podlaski

              Zamkowe Święto Piwa w Janowie Podlaskim!

              Seniorzy będą mogli bezpłatnie zwiedzić muzeum. Wiemy, kiedy

             "Ocalałam ja, moja mama i siostry". To były straszne chwile dla mieszkańców Husinki
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama