Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 21 marca 2026 12:07
Reklama baner reklamowy word biała podlaska
Reklama

Odkryta pływalnia już na przyszły sezon

Odkryta pływalnia już na przyszły sezon

Niebawem ruszy budowa odkrytej pływalni przy Państwowej Szkole Wyższej im. Jana Pawła II. W przyszłym roku będą mogli z niej skorzystać studenci bialskiej uczelni oraz mieszkańcy miasta.

Uczelnia otrzymała dotację z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na budowę odkrytej pływalni. – Wysokość pierwszej dotacji to 600 tysięcy złotych, w tym roku otrzymamy też kolejne środki. Całość inwestycji wyniesie 3,1 miliona złotych – mówi rektor PSW Józef Bergier.


Władze PSW nie tracą czasu. Podpisano już umowę z bialską firmą Budomex, która wykona prace. Pływalnia będzie zlokalizowana przy Kampusie PSW, obok Centrum Badawczego Eko-Agro-Tech. – Kompleks będzie zawierał jedną główną pływalnię i drugą w formule rekreacyjno-fizjoterapeutycznej. Inwestycję planujemy zakończyć do 2018 roku, ale chcielibyśmy, aby duża pływalnia została otwarta już 1 lipca. Gdyby się udało, byłaby to niespodzianka – zapowiada rektor.

Okolica uczelni ciągle zaskakuje czymś nowym. Od niedawna PSW ma na stanie 8 nowych urządzeń do ćwiczenia w plenerze. Zlokalizowane są w pobliżu boiska ze sztuczną nawierzchnią.

Poza tym planowana jest budowa kolejnego kampusu oraz przychodni rehabilitacyjnej z częścią dydaktyczną. – Chcemy, aby nasi studenci mogli odbywać zajęcia praktyczne w dobrej przychodni rehabilitacyjnej. A trafiający do przychodni pacjenci mieli wysokiej jakości rehabilitację po zabiegach stawu kolanowego i innych. Wyjdzie to naprzeciw potrzebom lokalnych pacjentów – informuje Bergier. Budowa ma potrwać dwa lata, począwszy od 2018 roku.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu "Słowa" nr 37

Justyna Dragan


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Ylhan AbhardżawedaTreść komentarza: To zależy ile ma lat ? W niektórych krajach świata już tak się nie pomaga w chorobie ludziom , którzy ukończyła 60 rok życia . Pieniądze idą na leczenie młodych.Data dodania komentarza: 20.03.2026, 11:17Źródło komentarza: Wesprzyjmy lekarza Macieja Kisiela! Znany urolog walczy z ciężką chorobąAutor komentarza: StefanTreść komentarza: Czy ktoś przemyślał sprawę obwodnicy ? Sama nazwa już mówi, że to droga poza miastem ! Jak można włączać ulicę, gdzie jest teren zamieszkały, chodzi o Sielczyk ?!?!? Nawet przedłużenie wychodzi bezpośrednio na pasy startowe lotniska ?!? To jest pomysł poroniony !!!Data dodania komentarza: 20.03.2026, 08:36Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Ruch wokół obwodnicyAutor komentarza: RollsTreść komentarza: Super pomysł na park handlowy w tym miejscu. Trzymam kciukiData dodania komentarza: 19.03.2026, 18:42Źródło komentarza: W Białej Podlaskiej będzie KFC. Przy ul. Armii Krajowej powstanie park handlowyAutor komentarza: JaTreść komentarza: Miejskie ambicje czy pazerność obecnego wójta? Mało że zarabia aktualnie niewiele mniej od prezydenta kraju? Ale jak się stworzyło swój folwark gdzie on podniesie zarobki radnym to i radni chętnie mu podnoszą... Za publiczne pieniądze można się bawić, nie?Data dodania komentarza: 19.03.2026, 10:24Źródło komentarza: Sarnaki pozostaną wsią. Obawy o portfel wygrały z miejskimi ambicjamiAutor komentarza: To nie komuna ....Treść komentarza: Nikt nie obraża niczyich uczuć religijnych , nie ma nienawiści na tle rasowym , seksistowskim , nie ma wulgaryzmów we wpisach . Więc o czym Ty tu wypisujesz ? To nie komuna i cenzura .Data dodania komentarza: 18.03.2026, 13:21Źródło komentarza: Zderzenie osobówki z motocyklem. Nie żyje motocyklista
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama