Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 6 maja 2024 13:37
Reklama
Reklama

Mural na ścianie szkoły przypomina o naszej tożsamości

Zespół Placówek Oświatowych w Chotyłowie znalazł sposób, aby rozbudzić patriotyzm wśród lokalnej społeczności. Na ścianie budynku szkoły powstał wielki mural ukazujący m.in. Tadeusza Kościuszkę. Odsłonięcie muralu dokonano na specjalnie zorganizowanej uroczystości.
Mural na ścianie szkoły przypomina o naszej tożsamości
Na ścianie budynku Zespołu Szkół w Chotyłowie powstał piękny duży mural. Ukazuje postać Tadeusza Kościuszki i ważne dla lokalnej historii symbole

Autor: Justyna Lesiuk-Klujewska

Uroczystego odsłonięcia muralu dokonano 25 września. Tego dnia na teren szkoły licznie przybyli wychowankowie, uczniowie, nauczyciele i pracownicy ZPO w Chotyłowie, rodzice, władze i mieszkańcy gminy oraz goście. Uroczystość poprowadziła dyrektor placówki Magdalena Artecka. 

Uczniowie szkoły w montażu słowno-muzycznym przybliżyli zebranym postać patrona Tadeusza Kościuszki. Imprezę z okazji odsłonięcia muralu swoim śpiewem uświetnili: Michalina Artecka – absolwentka szkoły, a obecnie studentka I roku aktorstwa Krakowskiej Akademii w Krakowie oraz Kapela Ludowa Lubartowiacy z Lubartowa. O to, aby goście nie odjechali głodni, zadbało Koło Gospodyń Wiejskich w Chotyłowie. Panie ugościły wszystkich zgromadzonych pysznymi smakołykami. 
 

– Celem powstania tego dzieła artystycznego było rozbudzenie patriotyzmu wśród uczniów i mieszkańców naszej wsi i gminy. Myślimy, że taka forma jest nowoczesna i mocno przemawia do ludzi reprezentujących różne pokolenia. Tadeusz Kościuszko to patron naszej szkoły od początku jej istnienia, czyli od 1961 r. a Kolej, Nadleśnictwo, Cegielnia to jest część naszego lokalnego dziedzictwa, więc zależało nam, żeby młodzi ludzie wzrastali w takim poczuciu, że wyzwania przyszłości i nowoczesność, w żaden sposób nie kłócą się z szacunkiem i dumą w stosunku do przeszłości – wyjaśnia dyrektor szkoły Magdalena Artecka. 

Mural wykonała firma Wallart we współpracy z artystkami: Dorotą Borowską, Justyna Szeligą oraz Dashą Trushą. Malowidło ukazuje postać Tadeusza Kościuszki i ważne dla lokalnej historii symbole.

CZYTAJ:   Złożyliście wniosek na ten dodatek? Można dostać nawet do 1500 zł

               Wylicytuj biżuterię pierwszej damy i pomóż Paulince Tarasiuk

               Orkiestra dęta z Kodnia gra już od 95 lat. Poznajcie jej historię

               Świętowali 100-lecie Koła Bialczan

               Warsztaty dla niepełnosprawnych w Makoszce. Poznali pracę aktora-lalkarza

               Oto wyniki BO 2023. Najwięcej głosów na ścieżkę przy Akademickiej


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama