13 października w bialskim ZDZ odbyły się uroczystości, związane z Dniem Edukacji Narodowej. Były okazją do podziękowania nauczycielom przez uczniów za ich trud i zaangażowanie w edukację młodzieży. – Każdego roku wracamy do dnia powołania Komisji Edukacji Narodowej, które nastąpiło 14 października 1773 roku, obchodząc Dzień Edukacji Narodowej, a w skrócie Dzień Nauczyciela. Jest to ważne święto dla nas wszystkich, młodzieży i dorosłych. W życiu każdego z nas stało się tak, że był uczniem szkoły i to przez wiele lat. To w szkole rodziły się znajomości, zainteresowania, które rzutują na całe życie człowieka. Szkoła jest tym nieodłącznym elementem naszego życia – mówił dyrektor Henryk Zacharuk.
ZOBACZ: Zaśpiewali najpiękniejsze pieśni ludowe i patriotyczne
Podkreślił, że rola nauczycieli w życiu młodych ludzi jest ogromna, tak samo jak ich odpowiedzialność za los ucznia.
– Nauczyciel wpływa na właściwe działanie młodego człowieka, jego rozwój i zainteresowania. Przekazuje wartości, którymi młody człowiek będzie się kierować w dorosłym życiu. Nasi absolwenci pokazują, że podejmowane przez naszych nauczycieli działania pozwalają im radzić sobie i odnosić sukcesy w dorosłym życiu – zaznaczył Henryk Zacharuk. Podziękował też wszystkim pracownikom ZDZ za ich pracę z zaangażowaniem, wyrozumiałość i cierpliwość.
Dyrektor wręczył nagrody 13 nauczycielom. Wśród wyróżnionych znaleźli się: Anna Chmiel, Jan Kozaczuk, Kamil Korszeń, Kamil Chojnowski, Przemysław Szyc, Wioletta Guz, Luiza Jachacz-Jówko, Katarzyna Popławska, Arkadiusz Lipiński, Jan Mariusz Wiącek, Agnieszka Kondratowicz, Agnieszka Gil oraz Marlena Filipiuk.
Wśród zaproszonych gości pojawił się m.in. prezes Zarządu Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie Marek Małyszko oraz dyrektor Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy Karol Sudewicz.
Uczniowie natomiast przygotowali program artystyczny oraz wręczyli kwiaty wszystkim nauczycielom.
PRZECZYTAJ TEŻ:


![Ogromny pożar w Puszczy Solskiej. Do akcji wchodzą wyspecjalizowane jednostki strażaków [ZDJĘCIA] Ogromny pożar w Puszczy Solskiej. Do akcji wchodzą wyspecjalizowane jednostki strażaków [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-ogromny-pozar-w-puszczy-solskiej-do-akcji-wchodza-wyspecjalizowane-jednostki-strazakow-zdjecia-1778074876.jpg)





![Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [03-05-2026] Biała Podlaska. Odeszli do wieczności [03-05-2026]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-odeszli-do-wiecznosci-01-03-2026-1777790633.jpg)


![Pierwsza czwórka na remis [GALERIA ZDJĘĆ] Pierwsza czwórka na remis [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-pierwsza-czworka-na-remis-1777835701.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze