Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 30 kwietnia 2024 01:41
Reklama
Reklama baner reklamowy word biała podlaska

Zainwestuj swój czas, aby szybciej sprzedać mieszkanie na bialskim rynku

Zdarza się, że sprzedaż mieszkania trwa kilka tygodni, a zdarza się, że i latami. O powodzeniu transakcji decyduje w dużej mierze znajomość zasad, jakie panują na rynku nieruchomości. Niektóre rzeczy możesz wykonać samemu, a inne lepiej powierzyć fachowcowi.
Zainwestuj swój czas, aby szybciej sprzedać mieszkanie na bialskim rynku

Źródło: PIXABAY

Agent Północ Nieruchomości w Białej Podlaskiej Wioleta Kozak podpowiada, od czego zacząć. 

Przede wszystkim postawmy się w położeniu osoby szukającej nieruchomość. Zastanów się, na jakie elementy może zwrócić uwagę. Co może jej się wydać atrakcyjne, a co będzie defektem.

Postaw się w sytuacji kupującego

Takie działanie pozwoli na obiektywną ocenę stanu nieruchomości. A to znacznie ułatwi jej oszacowanie i przygotowanie do sprzedaży. Chodzi m.in. o posprzątanie mieszkania, jego ewentualny remont czy chociażby udekorowanie do sesji zdjęciowej. 
To wszystko możemy zrobić sami. 

W procesie sprzedaży ważna jest forma ogłoszenia. Co to znaczy? To, o czym wcześniej wspomniałam. W opisie skupiamy się na atutach mieszkania, na tym co dla kupującego może być najważniejsze. Poza tym określ grupę docelową.
Usiądź na chwilę i zastanów się, dla kogo będzie atrakcyjne twoje mieszkanie. Weź pod uwagę metraż, lokalizację  i standard wykończenia. Najprawdopodobniej, domek na wsi będzie bardziej atrakcyjny dla emerytów niż młodego singla. 
A kawalerka w centrum miasta dla studenta niż rodziny z dwójką dzieci. Ci ostatni z pewnością zwrócą uwagę, 
czy do nieruchomości przynależy ogródek, czy w pobliżu jest plac zabaw, szkoła. Spróbuj określić, co dla twojego odbiorcy może być priorytetem

– mówi Wioleta Kozak.

CZYTAJ TEŻ: WIRD zamiast WIBOR - pytamy bialskich specjalistów
PRZECZYTAJ: Bialscy agenci nieruchomości są w ogóle potrzebni?
 

Język korzyści

Kolejny krok to stworzenie dobrej oferty. 

Dobra oferta to taka, która jest napisana zrozumiałym językiem. Ale to nie wszystko. Koniecznie zawrzyj w opisie nieruchomości te atuty, które wcześniej określiłeś. Co więcej, zastosuj język korzyści. 
Wytłumacz kupującemu, że jeśli kupi mieszkanie z dużym balkonem wychodzącym na wschód będzie mógł z kawą w ręku obserwować wschody słońca. Jeśli kupi mieszkanie położone blisko apteki, a jest starszym człowiekiem, będzie miał blisko do apteki itp.  
Dodaje, żeby używać języka poprawnego. Błędy nie są mile widziane. Warto też skrócić dystans z odbiorcą, zwracając się do niego bezpośrednio. – Zachęć go do działania, do zadzwonienia do ciebie, jeśli ma pytania. 
 


         – podpowiada Wioleta Kozak.
 

Agent się wszystkim zajmie


Są też sprawy, które wymagają odwiedzenia urzędów, znajomości przepisów. Warto powierzyć je fachowcowi. Dlaczego? 


– Działając w twoim interesie, nie dopuści do tego, abyś miał potem problem z kupującym. Chodzi tu głównie o stan prawny twojej nieruchomości. Być może przed sprzedażą mieszkania musisz uregulować jego stan prawny i nie wiesz, jak się do tego zabrać. 

Są różne sytuacje. Dobry agent nieruchomości czuwa, by transakcja przebiegła zgodnie z prawem.
Są jeszcze inne argumenty przemawiające za podjęciem współpracy z agencją nieruchomości. 
To czas i pieniądze, który możesz zaoszczędzić. Wiele osób waha się przed rozpoczęciem współpracy z pośrednikiem obrotu nieruchomościami, gdyż obawia się konieczności zapłaty prowizji. 
A pośrednik nie weźmie ani złotówki, zanim nie sprzeda mieszkania..

     - zaznacza agentka

Agent nieruchomości wspiera na każdym etapie transakcji, od kompletowania dokumentów, poprzez tworzenie oferty, zorganizowanie sesji zdjęciowej, opublikowanie oferty na portalach ogłoszeniowych i społecznościowych, po kontakt z potencjalnymi nabywcami i umówienie stron na podpisanie aktu notarialnego.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama