Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 12:58
Reklama

Łosice: Studenci trzeciego wieku rozpoczęli naukę

Łosice: Studenci trzeciego wieku rozpoczęli naukę

Uniwersytety Trzeciego Wieku od kilku lat robią furorę wśród osób, które przeszły na emeryturę czy rentę. Frekwencja i relacje słuchaczy łosickiego UTW pokazują, że okres, gdy zamykany jest rozdział związany z pracą zawodową, także może być piękny.

18 września miała miejsce inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Tajnej Organizacji Nauczycielskiej w Łosicach. Odbyła się w ramach projektu "Dojrzałość okresem jest złotym", autorstwa prezes Fundacji DONUM Ewy Jarockiej. Nowy rok akademicki UTW otworzył odśpiewany na stojąco hymn "Gaudeamus igitur", jak przystało na studentów rozpoczynających kolejny rok nauki.

Łosicki UTW otrzymał sprzęt kupiony przez Fundację Donum z pieniędzy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Są to: laptop, projektor multimedialny, urządzenie wielofunkcyjne, radiomagnetofon do nauki języka angielskiego oraz ekran. Na scenie podczas inauguracji wystąpił, finansowany z projektu, chór złożony z członków UTW, który prowadzi Tadeusz Goś w ramach jednej z sekcji UTW. 

Więcej przeczytacie w papierowym i elektronicznym wydaniu Słowa, 3 października.

Joanna Gąska

 


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklamareklama Wschodniego Banku Spółdzielczego w Chełmie
Reklama
Reklama