Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 czerwca 2026 18:28
Reklama
Reklama

To prawdziwi ambasadorzy natury! Pokazali maluchom, jak wykonać budkę lęgową

Firma Woodwose wyszła do dzieci z wyjątkową inicjatywą. Zorganizowała przedszkolakom z Rossosza warsztaty budowania budek lęgowych dla ptaków. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.
To prawdziwi ambasadorzy natury! Pokazali maluchom, jak wykonać budkę lęgową
Firma Woodwose wyszła do dzieci z wyjątkową inicjatywą. Zorganizowała przedszkolakom z Rossosza warsztaty budowania budek lęgowych dla ptaków

Autor: nadesłane do redakcji

Pierwsze tego typu warsztaty odbyły się w czwartek, 5 stycznia w przedszkolu w Rossoszu. 

– Wzięły w nich udział dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Fachowcy z Woodwose pokazali szkrabom, na jakich narzędziach pracują. Wyjaśnili, czym się różnią poszczególne piły i jak się wykonuje cięcia takimi narzędziami. Dzieci mogły też dotknąć i powąchać różne gatunki drewna – opowiada wicedyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Rossoszu Ewa Belkiewicz.

CZYTAJ TEŻ: Był poszukiwany listem gończym. Wpadł w Międzyrzecu

Spotkanie okazało się żywą lekcją przyrody. Dzieci obejrzały książkę z budkami dla ptaków i wybrały model, jaki chcą wykonać. Następnie, fachowcy z Woodwose wykonali 3 piękne budki lęgowe

Fachowcy z Woodwose wykonali 3 piękne budki lęgowe dla ptaków. Fot. nadesłane

– Budki te zawisną na naszym placu przedszkolnym, tak by maluchy mogły obserwować, jak korzystają z nich ptaki. To była bardzo potrzebna i ciekawa lekcja przyrody. Maluchy są bardzo zadowolone, że mogły się czegoś dowiedzieć i jednocześnie pomóc ptakom – podkreśla dyrektor.

Współwłaściciel firmy Artur Wosinek podkreśla, że Woodwose dba o środowisko naturalne. 

CZYTAJ TEŻ:

– Zajmujemy się przenoszeniem domów z bali, bo uważamy, że drewniane budynki są naturalnym i zdrowym środowiskiem do życia i pracy. Dobro przyrody nie jest nam obojętne. Chętnie zorganizujemy więcej warsztatów w przedszkolach lub szkołach. Zachęcamy do kontaktu przez naszą stronę www.woodwose.eu lub fanpage na Facebooku – podsumowuje przedsiębiorca.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Kasia z R. 22.01.2023 15:16
Świetna inicjatywa

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama kalorycznyekogroszek.pl
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Klasyk Treść komentarza: pożeczki i inne drzewa Data dodania komentarza: 20.06.2026, 22:07 Źródło komentarza: Nowe imperium dyni. Jak susza zmienia Lubelszczyznę? Autor komentarza: Ela Treść komentarza: Jaki sukces ? Typ to zakala rodziny z dlugami. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:43 Źródło komentarza: Dominik Szewczyk wywalczył tytuł mistrza Polski w Zalesiu Autor komentarza: żenuła Treść komentarza: Popieram częściowo pana Halickiego i dokładam swoją "cegiełkę" - większość procedury "zrzucono" na zgłaszającego (odpowiednia lokalizacja inwesycji, wycena, etc.). Co mieszkańca obchodzi, czy w tym lub tamtym miejscu, zgodnie z MPZP "NIE WOLNO" wybudować wieżyczki tudzież ambony ornitologicznej? Bo BO schodzi na psy. Instytucja publiczna jak SZKOŁA finansowana przez władzę i składki rodziców oraz darczyńców i firmy zaprzyjaźnione sięga swą "łapą" po jeszcze - bo dyrekcja nieudolnie zarządza finansami. Pff i jeszcze trochę. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 13:04 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Budżet Obywatelski coraz mniej obywatelski? Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Wszystko fajnie tylko trzeba znaleźć rozwiązanie dużego ubytku wód gruntowych w Międzyrzecu i pobliskiej okolicy Czy to wina wipaszu czy producentów drobiu pieczarek i świniarnia bo tego w okolicy jest naprawdę dużo setki kurników myślę że w promieniu 10km takich budynków różnego przeznaczenie jest lekko ponad 200 sztuk Jest władza niech się zajmie tym problemem A nie myśleć o inwestycji za kilka baniek na żwirowni jak tam za rok może dwa będzie sadzawka A nie kąpielisko chyba że dla much i ptaków Już poszło 5.5 miliona na stok i co z niego mamy w pewnym czasie pośmiewisko na całą Polskę np w TVN turbo był reportaż 🤣🤣🤣🤣 Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:44 Źródło komentarza: Międzyrzec Podlaski. Do miasta przyjechała Sława Przybylska [GALERIA ZDJĘĆ] Autor komentarza: Dlaczego Lublin ? Treść komentarza: Dlaczego tą sprawą zajmuje się komenda Policji w Lublinie a nie nasza komenda w Białej Podlaskiej ? Co to nasi kryminalni gorsi ? A nasi kryminalni co mają robić .... zajmować się kradzieżą komptów z blokowych piwnic czy snopków zboża z pola ? Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Z OSTATNIEJ CHWILI. Zabójstwo Rosjanina w Białej Podlaskiej. ABW i policja zatrzymały podejrzanego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama