Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 08:21
Reklama

Punkt uratował piękny wolej Rycaja

Słowa uznania należą się piłkarzom Orląt za skuteczny pościg za prowadzącym już dwoma bramkami KSZO. Okrasą niedzielnego meczu był dający remis piękny wolej Karola Rycaja. Niemały udział w zdobyciu przez radzynian punktu miał jednak lubelski sędzia Radosław Wąsik, który w 2010 roku ustanowił rekord kraju w ilości pokazanych kartek. W spotkaniu Podlasie – Izolator zawodnicy obu drużyn obejrzeli ich aż 20, w tym 2 czerwone.
Punkt uratował piękny wolej Rycaja

Od początku goście prezentowali się o wiele solidniej, przeważali, ale efektem tego były zaledwie dwie groźne sytuacje. Pierwsza to dośrodkowanie Fabiana Burzyńskiego z rogu i strzał Michała Stachurskiego głową tuż nad poprzeczką. Druga to, niestety, gol. Wrzucona przez Klaudiusza Łatkowskiego z autu piłka trafiła do Burzyńskiego, którego centrę skutecznie wykończył głową Michał Grunt. Radzynianie tylko raz poważniej zagrozili bramce Stanisława Wierzgacza, gdy ten musiał obronić strzał Arkadiusza Kota.

Wkrótce po przerwie z rogu dośrodkował Burzyński, lot piłki głową przedłużył Grunt, a odbitą od słupka do siatki skierował Stachurski i wydawało się, że jest już po meczu. Zaraz po tym duży błąd popełnił jednak sędzia, który po zderzeniu dwóch zawodników Orląt pokazał żółtą kartkę nie uczestniczącemu w zdarzeniu Gruntowi. A że cztery minuty później, po starciu z Kotem, zobaczył ją po raz drugi, goście musieli grać ponad pół godziny w osłabieniu. Nasi piłkarze zwietrzyli szansę i wreszcie śmielej ruszyli do przodu. Szybko też zdobyli kontaktową bramkę, kiedy Rafał Borysiuk wykorzystał karnego podyktowanego za faul Mateusza Podstolaka na Bartłomieju Powałce.

Od tej chwili na bramkę KSZO sunął atak za atakiem. Po wrzutce Przemysława Kanarka i interwencji Wierzgacza strzał Karola Rycaja do pustej bramki w ostatniej chwili zablokował Stachurski, próbę Mateusza Majewskiego na róg obronił Wierzgacz, który jednak nie miał nic do powiedzenia, gdy po dośrodkowaniu Piotra Zmorzyńskiego z powietrza huknął Rycaj. W doliczonym czasie każdy z zespołów mógł rozstrzygnąć spotkanie na własną korzyść, ale po strzałach Stachurskiego i Majewskiego doskonale interweniowali obaj bramkarze.

 

ORLĘTA-SPOMLEK Radzyń Podlaski – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 2:2 (0:1).

0:1 – Grunt (39), 0:2 – Stachurski (49), 1:2 – Brysiuk (62, karny), 2:2 – Rycaj (89).

Orlęta-Spomlek: Stężała, Kanarek, Konaszewski, Zarzecki, Szymala, Zmorzyński, Borysiuk (82 Piątek), Kot (69 Rycaj), Powałka, Romaniuk (52 Iwańczuk), Majewski.

KSZO 1929: Wierzgacz, Stachurski, Pietrasiak, Podstolak, Łatkowski, Bełczkowski, Burzyński (86 Mężyk), Gil (90+2 Fernes), Mianowany (69 Czajkowski), Kapsa (61 Jamróz), Grunt.

Sędzia: R. Wąsik (Lublin).

Kartki-żółte: Grunt i Kapsa (KSZO); czerwona: Grunt (56, za drugą żółtą).Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PaweL 16.09.2016 16:20
karny z kapelusza, a to właśnie nim sędzia przypieczętował swoje słabe sędziowanie

Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama