Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 14:19
Reklama
Reklama

Zobaczyli jak wydane zostały unijne pieniądze

Wizyta studyjna u pięciu beneficjentów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 zakończyła V Posiedzenie Komitetu Monitorującego program Fundusze Europejskie dla Lubelskiego 2021-2027 (KM FEL).
Zobaczyli jak wydane zostały unijne pieniądze

– Jako przewodniczący Komitetu Monitorującego Fundusze Europejskie dla Lubelskiego zaprosiłem przedstawicielki Komisji Europejskiej panie Aleksandrę Kowalską i Anetę Sobotkę oraz Członków i Zastępców KM FEL do udziału w wizycie studyjnej – mówi Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. – Nasz plan przewidywał odwiedziny miejsc, gdzie zrealizowane zostały interesujące projekty współfinansowane z pieniędzy unijnych. Wybraliśmy projekty położone w Lublinie, powiecie lubelskim oraz Kraśniku.

Na liście projektów odwiedzonych 15 czerwca br. znalazły się: 

  • Dom Pomocy Społecznej „Kalina” w Lublinie,
  • Przedszkole nr 88 w Lublinie,
  • Plantalux sp. z o.o w Konopnicy, 
  • MAL-PLAST Konrad Rymarczyk w Kraśniku,
  • Środowiskowego Centrum Wsparcia w Kraśniku.

W trzech przypadkach odwiedziliśmy miejsca, w których projekty zrealizowano jakiś czas temu, zaś w dwóch przypadkach dziś nastąpiło ich otwarcie – mówi Dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Regionalnymi w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego Anna Brzyska. – Dzisiaj mogliśmy zobaczyć jak wartościowe były to przedsięwzięcia. 

Nowe inwestycje z RPO

Odwiedziny w firmie Plantalux sp. z o.o w Konopnicy i Środowiskowym Centrum Wsparcia w Kraśniku miały wyjątkowy charakter, bowiem 15 czerwca oficjalnie otwarto sfinansowane przez Fundusze Europejskie przedsięwzięcia. 

Wizyta w Konopnicy obejmowała uroczyste uruchomienie instalacji fotowoltaicznej, bardzo ważnej dla firmy produkującej specjalistyczne oświetlenie wykorzystywane w uprawach roślin. W przecięciu wstęgi uczestniczyli między innymi Zbigniew Wojciechowski, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego; Zdzisław Antoń, Starosta Powiatu Lubelskiego; przedstawicielki Komisji Europejskiej: Aleksandra Kowalska i Aneta Sobotka, Anna Brzyska, Dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Regionalnymi i Ewelina Padziak, Dyrektor ds. Sprzedaży w Plantalux sp. z o.o.

Ostatni etap czwartkowej wizyty, to uroczyste otwarcie siedziby Środowiskowego Centrum Wsparcia. Powstało ono dzięki rewitalizacji terenu po byłej przychodni specjalistycznej przy Al. Niepodległości 23 w KraśnikuSymbolicznego przecięcia wstęgi dokonał Jarosław Stawiarski, Marszałek Województwa Lubelskiego w towarzystwie między innymi przedstawicielek Komisji Europejskiej: Aleksandry Kowalskiej i Anety Sobotki wraz z Anną Brzyską, Dyrektor Departamentu Zarządzania Programami Regionalnymi oraz Andrzejem Rollą, Starostą Kraśnickim.

Środowiskowe Centrum Wsparcia jest odpowiedzią na zidentyfikowane potrzeby związane z opieką nad osobami z niepełnosprawnościami, w tym również osobami starszymi, osobami młodymi i dziećmi. To jedyny tego typu obiekt w powiecie kraśnickim, który tak kompleksowo zabezpieczy potrzeby swoich przyszłych podopiecznych.


Podziel się
Oceń

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Drosed
Reklama kalorycznyekogroszek.pl
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: por. Nos Treść komentarza: Najgorsze jest to , że takich " Dzbanów " i " Przy-głupów " wyprzedzających przed przejście dla pieszych widzi się dziennie dziesiatki w Białej Podlaskiej . I nie chodzi mi tylko o młodych nie doświadczonych źrebaków , czy dziadów bez kasy w 15 letnich albo i pełnoletnich 18 + rozdygotanych śrutach Audi czy Bmw . Ale o ludzi , którzy jeżdżą już bardzo długo , często zawodowo i w nowych autach z salonu . Za niskie są mandaty w Polsce i za mała liczba punktów za wyprzedzanie na przejściu lub bezpośrednio przed nim ! Ludzie kupujcie kamerki , zakładajcie w autach i zgłaszajcie takich dzbanów !!! Data dodania komentarza: 28.06.2026, 11:03 Źródło komentarza: Rajd 19-latka w Radzyniu Podlaskim [FILM] Autor komentarza: Zulu Gula Treść komentarza: A jak myślisz? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:33 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: [email protected] Treść komentarza: Czy nikt nie zginął? Data dodania komentarza: 27.06.2026, 16:53 Źródło komentarza: Wypadek na DW 812. Ruch wahadłowy Autor komentarza: Rafa Treść komentarza: Ano beda, beda inwestorzy i miejsca pracy. Za 3606 zl na reke😅Z premia to 3900 plus usmiech szefa. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 19:20 Źródło komentarza: Mamy to! Kierowcy pojechali nowym odcinkiem A2 Autor komentarza: Stefan Treść komentarza: I moja Ładna Sąsiadka ! Data dodania komentarza: 26.06.2026, 08:45 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Dobra zabawa na Festynie Społem [GALERIA ZDJĘĆ]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama