Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 17 maja 2024 06:20
Reklama
Reklama

Bialskie Targi Pracy cieszyły się dużym zainteresowaniem [GALERIA ZDJĘĆ]

Bialskie Targi Pracy, które odbyły się w hali sportowej AWF przy ul. Marusarza 8 cieszyły się dużym zainteresowaniem. Swoje stoiska miało ponad stu wystawców z powiatu bialskiego. Wydarzenie uatrakcyjniły wykłady i pokazy oraz degustacje. Słowo Podlasia było patronem wydarzenia.
Bialskie Targi Pracy cieszyły się dużym zainteresowaniem [GALERIA ZDJĘĆ]
Bialskie Targi Pracy, które odbyły się w hali sportowej AWF przy ul. Marusarza 8 cieszyły się dużym zainteresowaniem. Swoje stoiska miało ponad stu wystawców z powiatu bialskiego. Wydarzenie uatrakcyjniły wykłady i pokazy oraz degustacje. Słowo Podlasia było patronem wydarzenia

Autor: Anna Chodyka

Jak poinformowała, Urszula Ochnio-Ciołek, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Białej Podlaskiej, Bialskie Targi Pracy pracy zgromadziły ponad stu wystawców. 

– Prezentują się służby mundurowe, szkoły ponadpodstawowe i policealne jak Policealne Studium Medyczne, uczelnie wyższe jak Akademia Wychowania Fizycznego, Politechnika Lubelska, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Siedlcach. Przyjechali również przedsiębiorcy z terenu powiatu bialskiego z różnych branż, jak logistyczna, ekonomii społecznej, edukacyjna, fotowoltaika – wymieniła Urszula Ochnio-Ciołek. 

Dodała, że celem wydarzenia było stworzenie takiego miejsca, gdzie pracodawcy mogą spotkać się z potencjalnymi pracownikami. – Skorzystać także mogą maturzyści, których zaprosiliśmy, by zapoznali się z ofertami uczelni wyższych. Szukający pracy mogą przekonać się, jak szeroki jest rynek pracy, mają też okazję wzięcia udziału w badaniach predyspozycji zawodowych. Zaprosiliśmy również firmy, które zatrudniają cudzoziemców. Obcokrajowcy mogą skorzystać także z porad Powiatowego Urzędu Pracy – mówiła zastępca dyrektora. Wyjaśniła, że obecnie najbardziej poszukiwani na rynku pracy są specjaliści branży IT, zawodów medycznych i logistyki. – Zaproponowaliśmy też wykłady, które poprowadzą m.in. przedstawiciele Politechniki Lubelskiej, którzy będa mówić o sztucznej inteligencji. Odbędzie się również pokaz przygotowany przez funkcjonariuszy Zakładu Karnego, kolejny zaprezentuje Straż Graniczna, która przyjechała z psem patrolowo-obronnym – przekazała Urszula Ochnio-Ciołek. Dodatkową atrakcją był pokaz makijażu biznesowego, który był wykonywany przy stoisku Policealnego Studium Medycznego.

Z Północ Nieruchomości sprzedaż i kupisz 

Na Bialskich Targach Pracy swoje stoisko miała też firma Północ Nieruchomości. Klaudia Mikiciuk-Szpera z Północ Nieruchomości wyjaśnia, że przedsiębiorstwo zajmuje się pomocą w kupnie, sprzedaży i wynajmie nieruchomości. 

– Doradzamy też w kwestii nieruchomości, pomagamy pozyskiwać certyfikaty charakterystyki energetycznej i wyceniamy nieruchomości. Mamy też doradcę kredytowego, który pomaga w uzyskaniu kredytu potrzebnego do nabycia nieruchomości - mówiła Klaudia Mikiciuk-Szpera. Dlaczego warto skorzystać z oferty firmy? – Zajmujemy się wszelkimi formalnościami, czyli wykonujemy profesjonalną sesję zdjęciową danej nieruchomości, następnie w przypadku mieszkania lub domu robimy rzut nieruchomości, jeśli chodzi o działki wykonujemy zdjęcia z drona, żeby pokazać okolicę. Po prezentacji sporządzamy umowę przedwstępną, by klient sprzedający miał gwarancję, że w razie rezygnacji 10 proc. zadatku zostaje dla niego. Z kolei strona kupująca ma pewność, że strona sprzedająca się nie wycofa –  tłumaczyła Klaudia Mikiciuk-Szpera. Dodała, że firma gromadzi potrzebne dokumenty i dostarcza do kancelarii notarialnej. Klient jedynie stawia się w kancelarii na podpis aktu notarialnego. Przedsiębiorstwo zajmuje się też wyceną nieruchomości. 

Szukają pracowników

Tomasz Denicki z Kolejowego Serwisu Mobilnego z Małaszewicz Dużych wyjaśnia, że prowadzi firmę rodzinną, która zajmuje się naprawą wagonów i lokomotyw i różnych pojazdów poruszających się po torach.

 –  Szukamy elektryków, ślusarzy, spawaczy, a przede wszystkim osób, które posiadają chęć do pracy –  zachęca do zgłoszenia się Tomasz Denicki. Firma na rynku działa od kilkunastu lat, obecnie ma zasięg ogólnopolski, a nawet europejski. – Byliśmy w tym roku w Finlandii i na Ukrainie, tam gdzie jesteśmy potrzebni, tam jedziemy. System pracy jest elastyczny. Szkolimy kadrę, ale również wysyłamy pracowników na szkolenia zewnętrzne, tak by nasza usługa była wykonana profesjonalnie –  podkreślił Tomasz Denicki. 

Grzegorz Rybczyński z firmy Namor Jaworski wyjaśnia, że przedsiębiorstwo zajmuje się obróbką drewna i stali. 

– Mamy nowoczesną lakiernię, wykonujemy piaskowanie, posiadamy też własną markę produkującą meble, oświetlenie i dodatki do wnętrz czyli manufakturę Biawena. Jesteśmy młodą marką, działamy na rynku od trzech lat. Z kolei Namor Jaworski działa od dwudziestu pięciu lat. Zajmujemy się ślusarstwem, spawalnictwem, gięciem stali, toczeniem i wykonywaniem kół zębatych. Ściągamy też farby chemicznie, jeśli chodzi o renowację felg aluminiowych. Głównie pracujemy na drewnie litym, ale wykonujemy też obróbkę płyt – tłumaczył Grzegorz Rybczyński. Dodaje, że firma zatrudnia sto pięćdziesiąt osób. –  Cały czas rekrutujemy, potrzebujemy osób na stanowisko spawacza, ślusarza, lakiernika proszkowego, tokarza frezera. Przyuczamy do zawodu, współpracujemy też z szkołami –  poinformował Grzegorz Rybczyński. 

–  Szkolimy kadrę, ale również wysyłamy pracowników na szkolenia zewnętrzne, tak by nasza usługa była wykonana profesjonalnie –  podkreślił Tomasz Denicki z Kolejowego Serwisu Mobilnego fot. Anna Chodyka

 

Grzegorz Rybczyński (po lewej) z firmy Namor Jaworski wyjaśnia, że przedsiębiorstwo zajmuje się obróbką drewna i stali fot. Anna Chodyka

Uruchamiają nowe kierunki

Konrad Kania, asystent na wydziale zarządzania na Politechnice Lubelskiej wyjaśnił, że uczelnia otworzyła nowy kierunek studiów –  sztuczna inteligencja w biznesie. –  To nowatorski kierunek, na którym chcieliśmy połączyć umiejętności twarde –  dotyczące programowania i nauk ścisłych z miękkimi –  związanymi z zarządzaniem i marketingiem. Pomysł wynika z tego, że wdrażając nowoczesne technologie do polskich firm dowiedzieliśmy się, że brakuje osób, które miałaby równocześnie wiedzę techniczną i biznesową. Jesteśmy już po pierwszym naborze, przyjęliśmy sześćdziesiąt osób i ruszamy w październiku –  zapowiedział Konrad Kania

Vitalii Myskiv z Ukrainy studiuje na drugim roku na kierunku filologia angielska na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach. –  Przyjechałem do Polski studiować. Jestem bardzo zadowolony ze sposobu przekazywania wiedzy, mam dobrych wykładowców, którzy ciekawie przedstawiają informacje. Chciałbym kontynuować studia na drugim stopniu –  mówił student. Dodał, że korzysta z dodatkowych zajęć z języka polskiego, uczestniczy też w treningach siatkówki. Przekazuje, że na uczelni studiuje ok. 150 osób z Ukrainy, są też osoby z Białorusi i Kazachstanu. Informuje, że uczelnia uruchamia nowy kierunek –  medycynę, na którą jest wielu chętnych. Popularne jest też prawo, informatyka oraz zarządzanie i marketing.  

Vitalii Myskiv z Ukrainy studiuje na drugim roku na kierunku filologia angielska na Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach i zachęca do rekrutacji na tę uczelnię fot. Anna Chodyka
Powiązane galerie zdjęć:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Aleks22Treść komentarza: Zobaczcie ile zarabiaja ludzie prezydenta w radach nadzorczych miejskich spolek. To jakis zart, zwlaszcza jak spolka ma strate na poziomie 1.5 mln rocznie, z czego polowa to jest koszt rady nadzorczej w takiej spolce.Data dodania komentarza: 16.05.2024, 14:58Źródło komentarza: Jest wniosek o maksymalne wynagrodzenie dla prezydentaAutor komentarza: Króluj nam ChrysteTreść komentarza: Ej tam co roku gorzej , dlaczego ? Co roku w bialskim powiecie rozwala się od 4-6 motocyklistów . Prawie zawsze śmierć następuje w wyniku nadmiernej prędkości . Gdyby tymi swoimi mótorkami jeżdzili 40-50 km na godzinę to by żyli a jeżdżą ponad 100 km na godzinę i łamią przepisy drogowe bo na drogach powiatu można jeżdzić max 90 km na godzinę . A życie ma się tylko jedno więć może warto zwolnić i jeżdzić 40-50 km na godzinę . Króluj na Chryste zawsze i wszędzie.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 14:49Źródło komentarza: Bialscy motocykliści zainaugurowali sezonAutor komentarza: StanisławTreść komentarza: Co roku jest gorzej z organizacją tej wspaniałej imprezy.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 12:53Źródło komentarza: Bialscy motocykliści zainaugurowali sezonAutor komentarza: TrfTreść komentarza: PRYMASKI - prosze pamietac o feminatywach. To nowoczesne wyksztalcone srodowisko...Data dodania komentarza: 15.05.2024, 09:29Źródło komentarza: Biała Podlaska: Justyna Gorczyca zastępcą prezydentaAutor komentarza: czyt →tTreść komentarza: Brzegowa? Po zapaszku poznasz. Może i jamę tam wykopać (zbiornik kontrolny zrzutu, już wiele razy by był przydatny) Mogą być odporne zwierza w tej wodzie, jakby co. Niekoniecznie małże. Bełkot o ekologii i zielonym i odnawialnych (nie ma energii odnawialnej, chyba, że czegoś z Fizyki mnie nie douczono). Kapiele dla Morsów. Morsy? To tak jak z Monitoringiem w sklepach. Z czasem i zaczął się przydawać: skąd O N Y wiedzieli.Data dodania komentarza: 15.05.2024, 08:31Źródło komentarza: Tężnia solankowa i plaża. Nad Krzną, jak nad morzem
Reklama
Reklama