Chodzi i ostrzeżenie nawigacyjne dla użytkowników przestrzeni powietrznej obowiązujące od 5 lutego do 5 maja tego roku, które ukazało się na portalu dlapilota.pl. – Mogą wystąpić nieplanowane działania wojskowe związane z zapewnieniem bezpieczeństwa państwa – czytamy w tym komunikacie.
Do komunikatu odniosło się dziś, 2 lutego Dowództwo Operacyjne Rodzaju Sił Zbrojnych. Na platformie X opublikowało swój komunikat, w którym poinformowało, że opublikowane 2 lutego przez Polską Agencję Żeglugi Powietrznej ostrzeżenie nawigacyjne dla użytkowników przestrzeni powietrznej NOTAM N0604/2024, zostało opracowane i opublikowane w porozumieniu z Dowództwem Operacyjnym RSZ.
– Komunikat ma na celu ostrzeżenie cywilnych użytkowników przestrzeni powietrznej o możliwej intensywniejszej działalności wojskowych statków powietrznych we wschodnim jej obszarze, będącej odpowiedzią na sytuację zagrożenia na wschodniej granicy – czytamy w komunikacie Dowództwa Operacyjnego. – Ostrzeżenia nawigacyjne – nieplanowane działania wojskowe związane z zapewnieniem bezpieczeństwa państwa - NOTAM są rutynowym komunikatem w przypadkach, gdy konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa ruchu w polskiej przestrzeni powietrznej – dowiadujemy się z komunikatu.
WARTO PRZECZYTAĆ:






![Wisznice. Tak ochodzili Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych [ZDJĘCIA] Wisznice. Tak ochodzili Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-wisznice-tak-ochodzili-narodowy-dzien-zolnierzy-wykletych-zdjecia-1772702610.jpg)










Napisz komentarz
Komentarze