Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 października 2022 14:04
Reklama

Czekając na pociąg można zachwycać się Podlasiem

"Znaki wiary na Podlasiu" to nazwa projektu realizowanego przez Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Zyskał on spore ministerialne dofinansowanie.
Czekając na pociąg można zachwycać się Podlasiem

Wystawa prac fotograficznych i malarskich uczestników projektu "Znaki wiary na Podlasiu" dostępna jest w Galerii Lokomotywa na bialskim dworcu PKP.

– Projekt uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 34 tys. zł. Zadanie "Znaki wiary na Podlasiu" składało się z powiązanych ze sobą i tworzących spójną całość elementów: warsztatów fotograficznych, malarskich i filmowych, podróży do miejsc kultu religijnego, rozmów ze społeczeństwem zamieszkującym tereny styku kulturowego, przygotowaniem wystawy powarsztatowej oraz dokumentacją realizacji całości zadań projektowych poprzez wydanie albumu składającego się z prac uczestników projektu – podsumowuje Gabriela Bielińska z BCK.

We wspomnianych warsztatach i zajęciach wzięło udział trzydziestu uczniów bialskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. 

Efektem ich pracy jest wystawa początkowo eksponowana w Galerii 1 Piętro BCK, która potem została przeniesiona do Galerii Lokomotywa na bialskim dworcu PKP. Można ją tam oglądać do połowy lutego.

Więcej na ten temat w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa Podlasia, 16 stycznia

(jd)


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: MTreść komentarza: Tylko nie mówcie, że to ta "gwiazda" ze zdjęcia.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 13:32Źródło komentarza: Okradła go i złamała mu serce. Na dodatek wyszła za innegoAutor komentarza: BruesTreść komentarza: Taka Informacja! Przed wprowadzeniem nowych przepisów pieszy znajdujący się na przejściu miał pierwszeństwo więc oczywiście ludzie gineli. Ale każdy był nauczony że należy podejść do przejścia, rozejrzeć się i oczekiwać na możliwość wejścia. Dziś po zmianie przepisów pieszy podchodzi do przejścia i już ze świadomością że ma prawnie pierwszeństwo, nie zważając na pojazdy znajdujące się w ruchu bez możliwości zatrzymania się, wkracza wprost pod nadjeżdżający pojazd. Ludzie ogarnijcie się. Pierwszeństwo nie daje nam nieśmiertelności.Data dodania komentarza: 03.10.2022, 12:34Źródło komentarza: Dlaczego piesi giną na przejściach dla pieszych? Odpowiedź zaskakujeAutor komentarza: Karolina wTreść komentarza: Nie rozumiem, po co mają sprawdzac deklaracje dot. Śmieci czy rozliczenia podatkowe? Jaki ma to związek z ogrzewaniem?Data dodania komentarza: 29.09.2022, 16:51Źródło komentarza: Wnioskowałeś o dodatek węglowy? Urzędnik sprawdzi teraz twoje śmieciAutor komentarza: KaczanTreść komentarza: 40tyś i 5tyś debetu brzmi lepiejData dodania komentarza: 28.09.2022, 19:39Źródło komentarza: Chciała sprzedać płaszcz. Straciła prawie 8 tysięcy złotychAutor komentarza: sdgfhfgTreść komentarza: https://www.slowopodlasia.pl/artykul/19999,to-spelnienie-naszych-marzen-rozpoczyna-sie-budowa-hali-widowiskowo-sportowej-w-miedzyrzecu-podlaskimData dodania komentarza: 28.09.2022, 00:06Źródło komentarza: "To spełnienie naszych marzeń". Rozpoczyna się budowa hali widowiskowo-sportowej w Międzyrzecu Podlaskim
Reklama
Reklama
Reklama