Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 czerwca 2026 14:51
Reklama
Reklama

RDOŚ czeka na uwagi w sprawie budowy S19

RDOŚ poinformował, że w ramach przeprowadzanej oceny oddziaływania na środowisko przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy S19 umożliwia składanie uwag i wniosków.
RDOŚ czeka na uwagi w sprawie budowy S19
RDOŚ przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy S19 umożliwia składanie uwag i wniosków

Źródło: mapa

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Lublinie wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach złożyło jeszcze w grudniu 2021 roku. Według informacji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, dokumentacja, która wpłynęła w ramach postępowania, wymagała dotychczas kilkukrotnego wzywania do uzupełnienia. Ostatnie poprawki wpłynęły trzy miesiące temu, 1 marca. W międzyczasie zorganizowali się mieszkańcy gminy Platerów, niezadowoleni z wariantu wybranego do realizacji. Do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej na terenie gminy procedowany jest wariant niebieski.

Teraz temat S19 znów jest poruszany. RDOŚ poinformował, że w ramach przeprowadzanej oceny oddziaływania na środowisko przed wydaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach umożliwia składanie uwag i wniosków do prowadzonego postępowania. Każdy zainteresowany i zainteresowana powodzeniem przedsięwzięcia „Budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku granica województwa podlaskiego Łosice granica województwa lubelskiego” ma czas do 21 czerwca. Po analizie zgłoszonych uwag RDOŚ wyda ostateczną decyzję. Strony postępowania będą miały możliwość składania uwag i wniosków do prowadzonego postępowania przez cały okres jego trwania.

Planowana trasa o długości ok. 32 km przebiegać będzie po nowym śladzie, przez pięć gmin – Sarnaki, Olszankę, Huszlew oraz miasto i gminę Łosice. Będzie to droga o przekroju dwujezdniowym (dwa pasy ruchu w każdym kierunku wraz z pasami awaryjnymi). Powstaną także m.in. obiekty inżynierskie, w tym cztery węzły drogowe, drogi do obsługi ruchu lokalnego, a także urządzenia ochrony środowiska. Planowany przebieg drogi w wariancie preferowanym rozpoczyna się przed Chlebczynem. Następnie trasa omija Sarnaki od zachodniej strony. Na przecięciu z obecną DK19 planowany jest pierwszy z węzłów – Sarnaki. Dalej droga od wschodu omija Łosice i za Mszanną ponownie przecina obecną DK19, biegnąc równolegle do niej. Koniec odcinka zaplanowano na granicy województw mazowieckiego i lubelskiego, w okolicach miejscowości Kolonia Łukowisko. Według założeń GDDKiA prace nad drogą ekspresową w powiecie łosickim mają rozpocząć się w 2026 roku. Zakończenie planowane jest na 2029 rok.


Jak zgłosić swoje uwagi, co do budowy S19?

Z niezbędną dokumentacją, w tym z postanowieniem Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Lublinie Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie i opinią Mazowieckiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Warszawie można zapoznać się w siedzibie RDOŚ w Warszawie, ul. Sienkiewicza 3, od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00-15.00; po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie pod nr: (22) 556 56 16 bądź mailowo pod adresem: [email protected]. Uwagi i wnioski mogą być wnoszone w formie pisemnej (Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie, ul. Henryka Sienkiewicza 3, 00-015 Warszawa), ustnie do protokołu lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Miasto odda działki za plac przy przedszkolu

Nowe wydanie Słowa Podlasia już gotowe! Sprawdźcie, o czym piszemy

Śmiertelny wypadek w miejscowości Wygnanów


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama kalorycznyekogroszek.pl
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Klasyk Treść komentarza: pożeczki i inne drzewa Data dodania komentarza: 20.06.2026, 22:07 Źródło komentarza: Nowe imperium dyni. Jak susza zmienia Lubelszczyznę? Autor komentarza: Ela Treść komentarza: Jaki sukces ? Typ to zakala rodziny z dlugami. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:43 Źródło komentarza: Dominik Szewczyk wywalczył tytuł mistrza Polski w Zalesiu Autor komentarza: żenuła Treść komentarza: Popieram częściowo pana Halickiego i dokładam swoją "cegiełkę" - większość procedury "zrzucono" na zgłaszającego (odpowiednia lokalizacja inwesycji, wycena, etc.). Co mieszkańca obchodzi, czy w tym lub tamtym miejscu, zgodnie z MPZP "NIE WOLNO" wybudować wieżyczki tudzież ambony ornitologicznej? Bo BO schodzi na psy. Instytucja publiczna jak SZKOŁA finansowana przez władzę i składki rodziców oraz darczyńców i firmy zaprzyjaźnione sięga swą "łapą" po jeszcze - bo dyrekcja nieudolnie zarządza finansami. Pff i jeszcze trochę. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 13:04 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Budżet Obywatelski coraz mniej obywatelski? Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Wszystko fajnie tylko trzeba znaleźć rozwiązanie dużego ubytku wód gruntowych w Międzyrzecu i pobliskiej okolicy Czy to wina wipaszu czy producentów drobiu pieczarek i świniarnia bo tego w okolicy jest naprawdę dużo setki kurników myślę że w promieniu 10km takich budynków różnego przeznaczenie jest lekko ponad 200 sztuk Jest władza niech się zajmie tym problemem A nie myśleć o inwestycji za kilka baniek na żwirowni jak tam za rok może dwa będzie sadzawka A nie kąpielisko chyba że dla much i ptaków Już poszło 5.5 miliona na stok i co z niego mamy w pewnym czasie pośmiewisko na całą Polskę np w TVN turbo był reportaż 🤣🤣🤣🤣 Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:44 Źródło komentarza: Międzyrzec Podlaski. Do miasta przyjechała Sława Przybylska [GALERIA ZDJĘĆ] Autor komentarza: Dlaczego Lublin ? Treść komentarza: Dlaczego tą sprawą zajmuje się komenda Policji w Lublinie a nie nasza komenda w Białej Podlaskiej ? Co to nasi kryminalni gorsi ? A nasi kryminalni co mają robić .... zajmować się kradzieżą komptów z blokowych piwnic czy snopków zboża z pola ? Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Z OSTATNIEJ CHWILI. Zabójstwo Rosjanina w Białej Podlaskiej. ABW i policja zatrzymały podejrzanego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama