Miało być ciekawie i było w meczu Węgrów ze Szwajcarią. W pierwszej połowie lepsi Helweci w grze i o dwie bramki w wyniku. W drugiej Madziarzy rzucili się do odrabiania strat. Ostatecznie odrobili zaledwie połowę i sprezentowali trzecią bramkę Szwajcarom. Niemcy i Szwajcarzy maja po 3 punkty i już 19 czerwca mogą zapewnić sobie awans do fazy pucharowej. W Berlinie Hiszpanie bez problemów odprawili Chorwatów 3:0, kto sobie ostrzył zęby na fajny zacięty, wyrównany mecz zgodnie z moimi przewidywaniami zawiódł się. Ponownie idzie młodość. Hiszpania odmłodzona z najmłodszym zawodnikiem w historii Euro szesnastoletniego Lamine Yamal Nasraoui Ebana. Po drugiej stronie leciwa Chorwacja. Sześciu ofensywnych zawodników w sumie ma 189 lat co daje średnią 31,5. Co ciekawe prawie wszystkie statystyki były równe, albo korzystniejsze dla przegranych w tym meczu. W 22 sekundzie meczu Albania – Włochy Nedim Bejrami strzelił najszybszą bramkę w historii Euro i zapachniało sensacją. Po piętnastu minutach gry już 2:1 prowadzili obrońcy tytułu i dowieźli ten wynik do końca meczu. Albańczycy byli bliscy wyrównania ale przegrali swój drugi mecz w zmaganiach Mistrzostw Europy licząc eliminacje i finały. Tą pierwszą ponieśli z Polską. Ta optymistyczna informacja że my i Włosi jak na razie tylko ograliśmy Albanię się przyda bo takowych przed jutrzejszym meczem z Holandią nie wiele. Robert Lewandowski kontuzjowany, na Euro jak na razie wygrywają faworyci a tymi w meczu z Polską są bez wątpienia Oranie. Jutro o godzinie 15:00 wszyscy przed TV i niech niebiosa nas wspomogą. Grać też będzie grupa C. Trzy godziny po meczu Biało-Czerwonych na boisko wybiegną Słowenia z Danią i to może być pierwsze 0:0 na turnieju. Wieczorem Serbia zagra z Anglikami i nudy być nie powinno. Po drugim dniu Euro polecam posłuchać przeboju z 1974 roku Y Viva Espana w wykonaniu Evy Sylvii Vrethammar. Szwedki zachwycającej się Hiszpanią. Szwecją nie da się zachwycać bo nie gra w Niemczech.
Faworyci górą - Euro według Franka (3)
Od 14 czerwca do 14 lipca na stadionach w Niemczech dwadzieścia cztery ekipy walczą o tytuł Mistrza Europy w piłce nożnej. W tym czasie podzielę się z wami moimi przemyśleniami w felietonach z cyklu "Euro według Franka", ozdobionymi muzycznymi akcentami.
- 15.06.2024 23:24

Reklama
![Dubów. Razem zaśpiewali przy akordeonie i saksofonie [FILM, ZDJĘCIA] Dubów. Razem zaśpiewali przy akordeonie i saksofonie [FILM, ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-dubow-razem-zaspiewali-przy-akordeonie-i-saksofonie-film-zdjecia-1770202480.jpg)
![Zalesie. Te przedszkolaki bardzo kochają swoich dziadków [ZDJĘCIA] Zalesie. Te przedszkolaki bardzo kochają swoich dziadków [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-zalesie-te-przedszkolaki-bardzo-kochaja-swoich-dziadkow-zdjecia-1770195451.jpg)


![Pożar zniszczył stolarnię w Łobaczewie Małym. Trwa zbiórka [ZDJĘCIA] łobaczew mały zbiórka pożar warsztatu pomoc](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-zniszczyl-stolarnie-w-lobaczewie-malym-trwa-zbiorka-zdjecia-1770032834.jpg)






![Biała Podlaska. Wyjątkowy czas na 100 dni przed maturą [GALERIA ZDJĘĆ] Biała Podlaska. Wyjątkowy czas na 100 dni przed maturą [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-wyjatkowy-czas-na-100-dni-przed-matura-galeria-zdjec-1770029890.jpg)


Napisz komentarz
Komentarze