Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 maja 2026 08:38
Reklama
Reklama baner reklamowy word biała podlaska
Reklama

Coraz bardziej lubimy załatwiać sprawy urzędowe przez internet

Jesteśmy zadowoleni z jakości obsługi w urzędach. Taką odpowiedź wybrało ponad 60 proc. badanych. Większość spraw wciąż załatwiamy osobiście.
Coraz bardziej lubimy załatwiać sprawy urzędowe przez internet
W tym roku chociaż raz jakąś sprawę w urzędzie załatwiało 66 proc. respondentów – wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS)

Autor: Canva

W tym roku chociaż raz jakąś sprawę w urzędzie załatwiało 66 proc. respondentów – wynika z sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej (CBOS). 

Zdecydowana większość spośród nich – bo aż 89 proc. – robiła to osobiście. 32 proc. przez internet, a 9 proc. telefonicznie. 

Jak uczestnicy badania ocenili jakość obsługi?

  • 61 proc. badanych było z niej zadowolonych,
  • 28 proc. narzekało, że z urzędem musieli kontaktować się kilka razy, 
  • 6 proc. wskazało mnożenie trudności przez urzędników, 
  • 4 proc. było niezadowolonych, bo ich sprawa nie została załatwiona.

Zauważyliśmy, że wiele spraw da się załatwić online

Jak wynika z badania CBOS, większość z nas – 80 proc. – już wie, że dziś wiele spraw urzędowych da się załatwić bez konieczności wychodzenia z domu, czyli przez internet. To zdecydowany wzrost (22 proc.) w porównaniu z badaniem z 2017 roku.

A jak kontaktowaliśmy się z urzędem przez internet?

  • 82 proc. badanych – za pośrednictwem komputera stacjonarnego lub laptopa,
  • 32 proc. – tylu ankietowanych korzystało ze smartfona,
  • 7 proc. – tyle osób wybrało do tego tablet.

Przeczytaj:


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AaaTreść komentarza: Seniorzy do kosciołaData dodania komentarza: 6.05.2026, 15:18Źródło komentarza: Seniorzy będą świętować Dzień MatkiAutor komentarza: HuraganTreść komentarza: Chwilę mnie nie było i redaktor znów przekręca nazwiska. Bramkarz Huraganu to Ostapiuk, nie Osypiuk. Tymuszk to z kolei Tymoszuk. W tekście jest też przekręcone nazwisko Bartnikowskiego. Chyba, że z ławki wszedł jakiś Bartkowski. Swoją drogą, jeśli Huragan już teraz jeździ na mecze w trzynastu, ciekawe kim będzie grał w okręgówce, po odejściu połowy składu.Data dodania komentarza: 5.05.2026, 12:42Źródło komentarza: Drugi mecz z rzędu bez porażki HuraganuAutor komentarza: Króluj nam ChrysteTreść komentarza: Super oby więcej takich sukcesów. Brawo SG Brawo Urząd Skarbowy. Tępić nierobów , spekulantow , złodzieje, oszustów , przemytników i malwersantow. W krajach muzułmańskich za takie coś już by zadyndał na szubienicy i wirgał nóźkami. Króluj nam Chryste zawsze I wszędzie .Data dodania komentarza: 5.05.2026, 10:22Źródło komentarza: A2. Wiózł w bagażniku 1200 kartonów nielegalnych papierosówAutor komentarza: gjfjhhk hvTreść komentarza: czemu w żabce nie byli policjanci tak odważniData dodania komentarza: 4.05.2026, 19:57Źródło komentarza: Nocna awaria na trasie. Policjanci z Łosic ruszyli z pomocą matce z dzieckiemAutor komentarza: Zulu GulaTreść komentarza: Gdyby gachowi tej Pani zepsuł się tak samo te sam samochód, to mógłby liczyć jedynie na mandat karny kredytowany. Nie czarujmy się aż tak prymitywne.Data dodania komentarza: 4.05.2026, 17:34Źródło komentarza: Nocna awaria na trasie. Policjanci z Łosic ruszyli z pomocą matce z dzieckiem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama