Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Niedziela, 3 lipca 2022 07:24
Reklama

Zadecydował frajerski gol

Od porażki, podobnie jak rok temu, rozpoczęli drugi sezon w Centralnej Lidze Juniorów młodzi piłkarze Akademii Piłkarskiej TOP-54 Biała Podlaska. W sobotę 6 sierpnia ulegli beniaminkowi – Zniczowi Pruszków, tracąc decydującego gola w 82. minucie.
Zadecydował frajerski gol

ZNICZ Pruszków – AP TOP-54 Biała Podlaska  2:1  (0:1).

0:1 – Oleszczuk (23),  1:1 – Faliszewski (59),  2:1 – Łabęda (82).

Znicz: Połeć, Adamczyk (70 Kinast), Borowiec, Czarnecki, Faliszewski, Łabęda (86 Nowacki), Michalak, Piszczatowski, Popławski (75 Nierobisz), Szulc, Zieliński (60 Dróżdż).

AP TOP-54: Boruc, Panasiuk (67 Bartosiak), Pyrka, Stalewski, Jaszczuk, Chudowolski (55 Dmitruk), Paluch, Pastuszewski (87 Bergmann), Kowalewski (81 Makaruk), Czemierowski, Oleszczuk.

Sędzia: A. Adamska (Skarżysko-Kamienna).

Kartki-żółte: Zieliński, Łabęda, Dróżdż i Kinast (Znicz) oraz Pyrka (AP TOP-54).

 

Mecz rozegrano na sztucznej murawie, z jaką bialscy piłkarze w bieżącym roku w ogóle nie mieli styczności. Jak jednak powiedział trener Tomasz Buraczewski, nie stanowi to dla jego zespołu żadnego usprawiedliwienia.

Lepiej zaczęli gospodarze i już w 5. minucie Dawid Boruc efektowną paradą zażegnał niebezpieczeństwo. Podobnie musiał interweniować w końcówce pierwszej połowy i był to dopiero drugi wart odnotowania strzał pruszkowian. W międzyczasie za zagranie jednego z gospodarzy piłki ręką sędzina podyktowała rzut wolny, do piłki podbiegł Maciej Oleszczuk i pięknym uderzeniem nad murem umieścił ją pod poprzeczką. Zdobywca gola oraz Adam Czemierowski byli też autorami dwóch akcji oskrzydlających, lecz żadna z nich nie została zakończona groźnym uderzeniem.

Po zmianie stron przewagę uzyskali gospodarze, ale dobrze spisywała się cała bialska defensywa. Do 59. minuty, kiedy jeden z zawodników Akademii stracił na własnej połowie piłkę a Bartłomiej Faliszewski ładnym strzałem z około 25 m nie dał szans Borucowi. Później nadal więcej z gry mieli zawodnicy Znicza, zaś bialczanie koncentrowali się głównie na obronie wyniku. Celu nie osiągnęli, ponieważ w końcówce wrzucona z autu oraz następnie strącona głową piłka spadła na piętnasty metr, a znajdujący się bez opieki Jakub Łabęda celnie uderzył tuż przy słupku.

– To był frajerski gol, na dodatek stracony w ostatnich minutach. No cóż, nie mieliśmy szczęścia, tak bardzo potrzebnego, by móc w Pruszkowie zapunktować – powiedział "Słowu" po meczu trener Buraczewski.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AnnaTreść komentarza: To dlaczego tankując wczoraj 1.07. z kartą Vitaj i KDR uwzględniony był tylko rabat z KDR?Data dodania komentarza: 02.07.2022, 19:42Źródło komentarza: Kolejna sieć stacji paliw obniża ceny o 30 groszy. Rynek pójdzie tą drogą?Autor komentarza: RobakTreść komentarza: To jest polska patologia. Pieniądze z budżetu nie powinny zasilać kasy żadnego klubu. Tymczasem te trupy dalej są pod kroplówką.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 17:44Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: Danuta KTreść komentarza: Wspomnienia o śp. Marku Ferensie. Znałam Marka, przyjeżdżał do Warszawy na różne uroczystości. Szczególnie upodobał cmentarz Powązkowski, tzw. Łączkę. Bywał na uroczystościach 1-sierpnia, żył przeszłością tamtych wydarzeń. Był oddanym i bardzo wrażliwym człowiekiem. W posiadaniu mam krótkie nagranie z udziałem Marka. Cześć jego pamięci.Data dodania komentarza: 02.07.2022, 15:08Źródło komentarza: Zmarł wybitny człowiek z Terespola – Marek FerensAutor komentarza: Fan kąkąlewnicyTreść komentarza: Ja kocham konkolewnice od dziecki. To strażne!!!!! Oni zasłuszyli na czfartą ligeeeee!!!!1!1!1!!111!1!1!1! #nieoddamykokalewnicyżywcesprzedajnympolitykomData dodania komentarza: 02.07.2022, 13:45Źródło komentarza: Grom Kąkolewnica nie zagra jednak w czwartej lidzeAutor komentarza: wioTreść komentarza: Pamiętam "Adka" Adama , niezły był z niego agregat.Data dodania komentarza: 01.07.2022, 11:29Źródło komentarza: Jakub Mażysz w trzecioligowym Podlasiu Biała Podlaska
Reklama