Pierwsze zgłoszenie otrzymali w piątek. W piwnicy hipermarketu Biedronka w Parczewie pękła rura z gorącą wodą. Pracownicy sklepu zauważyli awarię, gdy z dolnej kondygnacji budynku zaczęła wydobywać się para. Zaalarmowali straż pożarną.
– Po przybyciu na miejsce dowódca akcji stwierdził, że w piwnicy jest co najmniej pół metra wody. Zdecydowano o ewakuacji pracowników sklepu oraz klientów, którzy w tym czasie robili zakupy. W międzyczasie rozpoczęła się akcja wypompowywania wody. Po jej zakończeniu pracownicy Zakładu Usług Komunalnych usunęli awarię. Działania trwały kilka godzin – podsumowuje dyżurny ze stanowiska kierowania parczewskiej straży pożarnej.
Tego samego dnia zapaliła się sadza w kominie drewnianego domu. Pod wpływem wysokiej temperatury komin pękł. Po ugaszeniu płomieni, przy użyciu kamery termowizyjnej strażacy skontrolowali poddasze, aby mieć pewność, że płomienie nie przedostały się konstrukcję drewnianą dachu. Na szczęście nikt z domowników nie ucierpiał.
W sobotę, 3 marca strażacy otrzymali zgłoszenie o zadymieniu w jednym z mieszkań komunalnych w Zienkach w gminie Sosnowica. Pożaru nie stwierdzono. Natomiast okazało się, że rozszczelnił się piec, którym ogrzewano pomieszczenia. W mieszkaniu nie stwierdzono stężenia tlenku węgla, ale piec musi zostać przebudowany, aby można było dalej w nim palić.
Tego samego dnia pękła rura w jednym z budynków mieszkalnych w Kolanie w gminie Jabłoń. Pomieszczenia zostały zalane. Akcja wypompowywania wody trwała kilka godzin. Powodem awarii był najprawdopodobniej siarczysty mróz.
Z kolei w niedzielę, 4 marca zapaliła się sadza w kominie jednego z domów w Glinnym Stoku w gminie Parczew. Ogień został w porę zauważony przez właścicieli i dzięki szybkiej reakcji strażaków nie rozprzestrzenił się na konstrukcję dachu. Po ugaszeniu płomieni, komin został wyczyszczony z pozostałości sadzy, ale nie nadaje się do dalszego użytkowania. Właściciel budynku musi go odremontować. Nikt nie ucierpiał.
Więcej wiadomości z regionu znajdziecie w najnowszym numerze i e-wydaniu Słowa, 11/2018
TWA



![Łąki nad Toczną zmieniają oblicze. Wielki postęp prac przy budowie bulwarów [ZDJĘCIA] Łąki nad Toczną zmieniają oblicze. Wielki postęp prac przy budowie bulwarów [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-laki-nad-toczna-zmieniaja-oblicze-wielki-postep-prac-przy-budowie-bulwarow-zdjecia-1778229567.jpg)
![Biała Podlaska. Uczniowie ZSZ nr 2 zatańczyli zorbę. Pokaz cieszy się dużym zainteresowaniem [FILM] Biała Podlaska. Uczniowie ZSZ nr 2 zatańczyli zorbę. Pokaz cieszy się dużym zainteresowaniem [FILM]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-biala-podlaska-uczniowie-zsz-nr-2-zatanczyli-zorbe-film-1778238341.jpg)




![Pożar przy ul. Sławacińskiej. Płonął drewniany dom kryty strzechą [ZDJĘCIA] pożar sławacińska biała podlaska dom kryty strzechą straż pożarna](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-pozar-przy-ulicy-slawacinskiej-plonal-drewniany-dom-kryty-strzecha-1778225669.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze