Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 21 czerwca 2026 13:09
Reklama baner reklamowy
Reklama

Jeszcze nie odebrał prawka, a już je stracił

We wtorkowy wieczór policjanci z łukowskiej drogówki sprawdzali bezpieczeństwo w miejscu, które – zdaniem obywateli – słynie z niebezpiecznej jazdy. Okazało się, że przekraczanie dozwolonej prędkości w tym obszarze zabudowanym jest wręcz chlebem powszednim. Wśród kontrolowanych tego dnia był młody mężczyzna, który zaledwie kilka dni wcześniej zdał egzamin na prawo jazdy.
Jeszcze nie odebrał prawka, a już je stracił
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa (KMZB) to interaktywna mapa, która umożliwia obywatelom zgłaszanie i przeglądanie zagrożeń w swojej okolicy. Mapa opiera się na informacjach gromadzonych przez policję i przekazywanych przez obywateli

Źródło: Policja Lubelska

Według Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, kierowcy na drodze w Świdrach mają zbyt ciężką nogę”. 25 marca postanowili sprawdzić to mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

Tuż przed godziną 21:00 trasą przejeżdżał 22-latek. Młody mieszkaniec gminy Trzebieszów pędził z prędkością przekraczającą o 73 km/h tę dozwoloną. Okazało się, że kilka dni temu zdał egzamin na prawo jazdy i jeszcze nie odebrał upragnionego dokumentu. Korzystał z jego elektronicznej wersji. Oprócz 2500 zł mandatu i 15 punktów karnych, nie będzie mógł teraz kierować pojazdami, a swoje prawo jazdy odbierze dopiero za trzy miesiące.

Kilka minut później, policjanci zatrzymali 26-latka z gminy Adamów. Ten z kolei gnał o 72 km/h za szybko. Również stracił prawo jazdy na trzy miesiące, a jego konto zasiliło 15 punktów karnych. Policjanci ustalili, że mężczyzna był już karany za przekroczenie prędkości. Dlatego zgodnie z obowiązującymi przepisami, nałożyli na niego mandat w „warunkach recydywy”. Oznacza to, że grzywna wyniosła dwa razy więcej niż ta, która przypisana jest do tego wykroczenia – w tym przypadku było to 5000 zł. 

CZYTAJ TEŻ:



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ja 27.03.2025 16:37
Te mandaty pewnie są więcej warte niż te ich auta.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Butik Parkowa 13 – oferta odzieży w rozmiarach 38-60. Unikalne kolekcje dla Twojej sylwetki. Zapraszamy na zakupy przy kawie
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Klasyk Treść komentarza: pożeczki i inne drzewa Data dodania komentarza: 20.06.2026, 22:07 Źródło komentarza: Nowe imperium dyni. Jak susza zmienia Lubelszczyznę? Autor komentarza: Ela Treść komentarza: Jaki sukces ? Typ to zakala rodziny z dlugami. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 21:43 Źródło komentarza: Dominik Szewczyk wywalczył tytuł mistrza Polski w Zalesiu Autor komentarza: żenuła Treść komentarza: Popieram częściowo pana Halickiego i dokładam swoją "cegiełkę" - większość procedury "zrzucono" na zgłaszającego (odpowiednia lokalizacja inwesycji, wycena, etc.). Co mieszkańca obchodzi, czy w tym lub tamtym miejscu, zgodnie z MPZP "NIE WOLNO" wybudować wieżyczki tudzież ambony ornitologicznej? Bo BO schodzi na psy. Instytucja publiczna jak SZKOŁA finansowana przez władzę i składki rodziców oraz darczyńców i firmy zaprzyjaźnione sięga swą "łapą" po jeszcze - bo dyrekcja nieudolnie zarządza finansami. Pff i jeszcze trochę. Data dodania komentarza: 20.06.2026, 13:04 Źródło komentarza: Biała Podlaska. Budżet Obywatelski coraz mniej obywatelski? Autor komentarza: Mieszkaniec Treść komentarza: Wszystko fajnie tylko trzeba znaleźć rozwiązanie dużego ubytku wód gruntowych w Międzyrzecu i pobliskiej okolicy Czy to wina wipaszu czy producentów drobiu pieczarek i świniarnia bo tego w okolicy jest naprawdę dużo setki kurników myślę że w promieniu 10km takich budynków różnego przeznaczenie jest lekko ponad 200 sztuk Jest władza niech się zajmie tym problemem A nie myśleć o inwestycji za kilka baniek na żwirowni jak tam za rok może dwa będzie sadzawka A nie kąpielisko chyba że dla much i ptaków Już poszło 5.5 miliona na stok i co z niego mamy w pewnym czasie pośmiewisko na całą Polskę np w TVN turbo był reportaż 🤣🤣🤣🤣 Data dodania komentarza: 20.06.2026, 07:44 Źródło komentarza: Międzyrzec Podlaski. Do miasta przyjechała Sława Przybylska [GALERIA ZDJĘĆ] Autor komentarza: Dlaczego Lublin ? Treść komentarza: Dlaczego tą sprawą zajmuje się komenda Policji w Lublinie a nie nasza komenda w Białej Podlaskiej ? Co to nasi kryminalni gorsi ? A nasi kryminalni co mają robić .... zajmować się kradzieżą komptów z blokowych piwnic czy snopków zboża z pola ? Data dodania komentarza: 19.06.2026, 22:51 Źródło komentarza: Z OSTATNIEJ CHWILI. Zabójstwo Rosjanina w Białej Podlaskiej. ABW i policja zatrzymały podejrzanego
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama