We wtorek 13 maja w Parczewie, kierująca chevroletem potrąciła rowerzystkę. Do zdarzenia doszło przed godziną 10:00 w rejonie ronda Biskupa Tomasza Wilczyńskiego i ul. Wojska Polskiego.
Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 63-letnia mieszkanka miasta jechała rowerem od strony ul. al. Jana Pawła II w kierunku ul. Mickiewicza.
– Podczas zjazdu z oznakowanej ścieżki rowerowej wraz z oznakowanym przejściem dla pieszych została potrącona ze swojej prawej strony przez nadjeżdżający i skręcający w ul. Wojska Polskiego pojazd – relacjonuje sierż. szt. Ewelina Semeniuk z parczewskiej komendy.
Do czasu przybycia załogi karetki pogotowia oraz patrolu policji pierwszej pomocy poszkodowanej udzielili świadkowie. W wyniku zdarzenia kobieta trafiła do szpitala.
Na miejsce zdarzenia skierowano grupę dochodzeniowo-śledczą. Został zabezpieczony monitoring.
Sprawczynią zdarzenia okazała się 67-letnia mieszkanka gminy Jabłoń. Mundurowym tłumaczyła, że nie zauważyła rowerzystki. Obie panie były trzeźwe.
– Wyjaśniamy wszystkie okoliczności wypadku i apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności podczas kierowania pojazdami. Chwila nieuwagi może doprowadzić do nieszczęścia i mieć poważne konsekwencje prawne – dodaje rzeczniczka prasowa.

CZYTAJ TEŻ:



![Tuczna. Posadzili 300 drzewek [ZDJĘCIA] Tuczna. Posadzili 300 drzewek [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-tuczna-posadzili-300-drzewek-zdjecia-1766050341.jpg)






![Autostrada A2. Kierowcy szykują się na otwarcie obwodnicy Siedlec [ZDJĘCIA] Autostrada A2. Kierowcy szykują się na otwarcie obwodnicy Siedlec [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-autostrada-a2-kierowcy-szykuja-sie-na-otwarcie-obwodnicy-siedlec-zdjecia-film-1766061486.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze