Niespełna rok po interwencji wójta gminy Radzyń Podlaski, Daniela Grochowskiego kolej zadbała o dworzec w Bedlnie Radzyńskim i wykonała prace, o które apelowały władze gminy. W czerwcu ubiegłego roku wójt Daniel Grochowski wystąpił do PKP S.A. z pismem, prosząc o zadbanie o budynek dworca na stacji w Bedlnie. Elewacja zabytkowej nieruchomości od kilku lat straszyła amatorskimi malunkami, a dodatkowo po zmroku w okolicach dworca panowały ciemności.
– W porze wieczornej jest tam ciemno i niebezpiecznie – mówił wójt Grochowski informując o swojej interwencji. – Zwróciłem się z prośba do PKP o usunięcie graffiti z dworca i doświetlenie go.
W odpowiedzi na ubiegłoroczne pismo wójta PKP S.A. oddział gospodarowania nieruchomościami w Krakowie otrzymało od Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków zgodę na poprowadzenie robót budowlanych polegających na oczyszczeniu i odmalowaniu zniszczonych tynków na elewacji dworca, usunięcie graffiti i zabezpieczenie elewacji specjalnym preparatem. – Dodatkowo PKP S.A. zleciła montaż oprawy oświetleniowej na istniejącym słupie przy budynku dworca – przekazał decyzje właściciela obiektu wójt Grochowski.
Termin realizacji nie był jednak natychmiastowy. Na odnowienie elewacji PKP ogłaszało przetarg, a termin montażu oświetlenia wyznaczono na koniec lutego tego roku.
W ostatnich dniach wójt poinformował wreszcie o tym, że prace na stacji Radzyń Podlaski w Bedlnie Radzyńskim są realizowane. - Na budynku dworca PKP w Bedlnie Radzyńskim trwa remont elewacji. Obiekt, który przez długi czas był pokryty nieestetycznymi graffiti, zyskał odświeżony wygląd i prezentuje się teraz znacznie lepiej, wpisując się w krajobraz naszej miejscowości – informuje Daniel Grochowski i dodaje: – Oświetlenie na parkingu zostało zamontowane miesiąc temu.




![Tuczna. Posadzili 300 drzewek [ZDJĘCIA] Tuczna. Posadzili 300 drzewek [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-tuczna-posadzili-300-drzewek-zdjecia-1766050341.jpg)






![Autostrada A2. Kierowcy szykują się na otwarcie obwodnicy Siedlec [ZDJĘCIA] Autostrada A2. Kierowcy szykują się na otwarcie obwodnicy Siedlec [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-autostrada-a2-kierowcy-szykuja-sie-na-otwarcie-obwodnicy-siedlec-zdjecia-film-1766061486.jpg)







Napisz komentarz
Komentarze