Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 7 maja 2026 08:40
Reklama
Reklama
Reklama
Kobieta usłyszała zarzuty

Smród, brud, koszmar maltańczyków. Starsza pani tak hodowała psy [ZDJĘCIA]

Małe psy mieszkały w fatalnych warunkach. Były trzymane do rozmnażania, żeby z zyskiem sprzedać zwierzęta chętnym. Teraz kobiecie grozi kilka lat więzienia.
Smród, brud, koszmar maltańczyków. Starsza pani tak hodowała psy [ZDJĘCIA]
Kobieta ma odpowiadać za znęcanie się nad zwierzętami „poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa”

Źródło: policja/Ex lege

Tymczasowych domów dla psów szuka teraz prozwierzęca fundacja Ex lege. I jednocześnie zbiera pieniądze na leczenie zwierząt, bo są w bardzo złym stanie. 

„Guzy listwy mlecznej, pouszkadzane rogówki, przepuklina, ropa lejąca się z uszu i oczu, zęby którymi nie są w stanie nic pogryźć, problemy ortopedyczne, przez które nie są w stanie się poruszać bez bólu, płyn w jamie brzusznej – to tylko niektóre z ujawnionych schorzeń. Część psów pozostało w klinice z uwagi na zagrożenie życia. 

Traktowane jako inkubatory do zarabiania pieniędzy nie zasługiwały na opiekę weterynaryjną! W sprawie toczy się postępowanie karne w kierunku znęcania. Fundacja będzie w nim reprezentowała prawa zwierząt” – opisuje fundacja.

Pieski starszej pani

Nielegalna hodowla należała do 71-letniej mieszkanki Opola Lubelskiego. Jak informuje policja, po anonimowym zgłoszeniu, mundurowi weszli do domu kobiety. Tam ujrzeli prawdziwy psi koszmar. 

„Na miejscu policjanci zastali 39 psów rasy prawdopodobnie maltańczyk zamkniętych w pomieszczeniach domu jednorodzinnego. Psy były brudne i nie miały dostępu do świeżej wody. Ponadto, w domu panował ogólny nieład, natomiast obecna na miejscu opiekunka zwierząt nie była w stanie okazać dokumentów potwierdzających rejestrację hodowli, jak również kart szczepień psów” – wyliczają policjanci.

Wezwany na miejsce weterynarz stwierdził wprost, że są niewłaściwe warunki i trzeba działać natychmiast. Psy z miejsca zostały oddane pod opiekę fundacji.

Kara za psy

„Te maleńkie delikatne psy były rozmnażane dla zysku i ludzkiej pazerności, pozbawione godności i opieki weterynaryjnej. Żyły w makabrycznych warunkach, własnych odchodach, z chorobami skóry, zapaleniami oczu, uszu, guzami, przełysieniami i poprzerastanymi pazurami. Śmierdzące, skołtunione, zarobaczone, oblepione fekaliami, apatyczne i wylęknione” – opisuje Ex lege.

Kobieta ma odpowiadać za znęcanie się nad zwierzętami „poprzez utrzymywanie ich w niewłaściwych warunkach oraz w stanie rażącego zaniedbania i niechlujstwa”. Grozi za to do 3 lat więzienia.

CZYTAJ TEŻ:



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: AaaTreść komentarza: Seniorzy do kosciołaData dodania komentarza: 6.05.2026, 15:18Źródło komentarza: Seniorzy będą świętować Dzień MatkiAutor komentarza: HuraganTreść komentarza: Chwilę mnie nie było i redaktor znów przekręca nazwiska. Bramkarz Huraganu to Ostapiuk, nie Osypiuk. Tymuszk to z kolei Tymoszuk. W tekście jest też przekręcone nazwisko Bartnikowskiego. Chyba, że z ławki wszedł jakiś Bartkowski. Swoją drogą, jeśli Huragan już teraz jeździ na mecze w trzynastu, ciekawe kim będzie grał w okręgówce, po odejściu połowy składu.Data dodania komentarza: 5.05.2026, 12:42Źródło komentarza: Drugi mecz z rzędu bez porażki HuraganuAutor komentarza: Króluj nam ChrysteTreść komentarza: Super oby więcej takich sukcesów. Brawo SG Brawo Urząd Skarbowy. Tępić nierobów , spekulantow , złodzieje, oszustów , przemytników i malwersantow. W krajach muzułmańskich za takie coś już by zadyndał na szubienicy i wirgał nóźkami. Króluj nam Chryste zawsze I wszędzie .Data dodania komentarza: 5.05.2026, 10:22Źródło komentarza: A2. Wiózł w bagażniku 1200 kartonów nielegalnych papierosówAutor komentarza: gjfjhhk hvTreść komentarza: czemu w żabce nie byli policjanci tak odważniData dodania komentarza: 4.05.2026, 19:57Źródło komentarza: Nocna awaria na trasie. Policjanci z Łosic ruszyli z pomocą matce z dzieckiemAutor komentarza: Zulu GulaTreść komentarza: Gdyby gachowi tej Pani zepsuł się tak samo te sam samochód, to mógłby liczyć jedynie na mandat karny kredytowany. Nie czarujmy się aż tak prymitywne.Data dodania komentarza: 4.05.2026, 17:34Źródło komentarza: Nocna awaria na trasie. Policjanci z Łosic ruszyli z pomocą matce z dzieckiem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama