Plac Wolności zaczął się zapełniać już na długo przed planowaną godziną rozpoczęcia wydarzenia. Gdy po godzinie 17:00 na miejsce przyjechał Karol Nawrocki z rodziną, tłum ruszył w jego stronę, by uścisnąć dłoń, zrobić zdjęcie, zamienić słowo czy zdobyć autograf. Zanim wszedł na scenę, musiał przebić się przez dziesiątki sympatyków. Kandydat wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość nie ukrywał radości. – Idziemy prostą drogą zwycięstwa, żeby 1 czerwca udowodnić, że warto być Polakiem, a Polska to jest wielka sprawa – mówił ze sceny.
– Tutaj połączył się cały obóz patriotyczny. Tu jest Polska, to tak mocno czuć i widać – podkreślał.
Kandydat przypomniał, że w pierwszej turze zdobył w Białej Podlaskiej ponad 32 proc. głosów, a w całym powiecie blisko 40 proc. Teraz liczy na jeszcze większe poparcie. – Nie damy sobie zabrać naszej wolności. Tak, chcemy być częścią Unii Europejskiej, ale nie tej, która chce decydować o tym, jak mają być kształcone nasze dzieci – zaznaczył.
Galeria zdjęć z wizyty Karola Nawrockiego w Białej Podlaskiej:
W swoim wystąpieniu Karol Nawrocki ostro atakował kontrkandydata. – Rafał Trzaskowski to notariusz Donalda Tuska, polityczny słup, zlepek sondaży i briefów. On potrzebuje opiekuna z Brukseli, ja jestem jednym z was – człowiekiem z krwi i kości – grzmiał Nawrocki ze sceny. Jego przemówienie przerywane było okrzykami i brawami, a wśród zgromadzonych obecni byli parlamentarzyści PiS z regionu oraz liczni działacze lokalni.
Z gratulacjami, bukietami kwiatów oraz lokalnym przysmakiem, sękaczem, pojawili się m.in. Wojciech Babicz – radny miejski, Grzegorz Bierecki – senator, Robert Gmitruczuk – były wicewojewoda lubelski, Artur Kozioł – dyrektor bialskiego szpitala, Dariusz Litwiniuk – szef PiS w Białej Podlaskiej, Jarosław Stawiarski – marszałek, Dariusz Stefaniuk – poseł PiS i były prezydent Białej Podlaskiej, Tomasz Zieliński – poseł PiS. Kandydat otrzymał też kopię obrazu Matki Bożej Kodeńskiej.
Na wiecu pojawił się również Marek Jakubiak – były kandydat na prezydenta, który ogłosił oficjalne poparcie dla Nawrockiego.
– Te 150 tysięcy moich wyborców zagłosuje teraz na Karola. Przed nami bitwa o Polskę, walka na żyletki – mówił na scenie Jakubiak. Wspomniał również o potrzebie budowy „patriotyzmu gospodarczego” i przekonywał, że Polska nie jest „brzydką panną na wydaniu”, ale „piękną i elokwentną damą, która porywa Europę”. W swoim przemówieniu cytował Jana Pawła II i hymn Polski.
Z Białej Podlaskiej Karol Nawrocki wyruszył na ostatnie spotkania kampanijne w województwie podlaskim. – Zostało już niewiele godzin, byśmy doszli do Polski naszych marzeń. Polski normalnej, ambitnej, pełnej dobrobytu i zakorzenionej w chrześcijańskim dziedzictwie. W niedzielę zdecydujemy, czy nasz głos dalej będzie się liczył. Udowodnijmy, że nie zatrzyma się już społecznego buntu przeciwko tej władzy. My wygramy! – zakończył swoje przemówienie.
CZYTAJ TEŻ:
![Karol Nawrocki w Białej Podlaskiej: „Tu jest Polska, to tak mocno czuć i widać” [ZDJĘCIA] Karol Nawrocki w Białej Podlaskiej: „Tu jest Polska, to tak mocno czuć i widać” [ZDJĘCIA]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/xl-karol-nawrocki-w-bialej-podlaskiej-tu-jest-polska-to-tak-mocno-czuc-i-widac-zdjecia-1748635431-full.jpg)
![Karol Nawrocki w Białej Podlaskiej [GALERIA ZDJĘĆ] Karol Nawrocki w Białej Podlaskiej [GALERIA ZDJĘĆ]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/media/2025/05/30/sm-4x3-karol-nawrocki-w-bialej-podlaskiej-galeria-zdjec-1748630104-24.jpg)











![Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO] Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-spowodowal-smiertelny-wypadek-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-1764673560.jpg)
![Parczewskie Smaki z Marką Lubelskie [LISTA LAUREATÓW] Parczewskie Smaki z Marką Lubelskie [LISTA LAUREATÓW]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-parczewskie-smaki-z-marka-lubelskie-lista-laureatow-1764579477.png)




Napisz komentarz
Komentarze