Stacja ładowania stanęła tuż przy zakładzie Spomleku w Radzyniu Podlaskim i firmowym sklepie przy ul. Kleeberga 12. To lokalizacja nieprzypadkowa – świetnie skomunikowana z drogą krajową nr 19 Via Carpatia. Z planowaną mocą 240 kW (z możliwością rozbudowy do 320 kW) stacja jest najszybszym punktem ładowania w promieniu kilkudziesięciu kilometrów – a tym samym strategicznym miejscem na mapie elektromobilnych podróży po Lubelszczyźnie – informuje Aneta Mostowiec, rzecznik prasowy SM Spomlek.
Stacja dla samochodów elektrycznych ma być wyrazem firmy o dbałość o środowisko. - W Spomleku zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest troska o środowisko naturalne. Elektromobilność to dla nas naturalny kierunek, który wpisuje się w naszą strategię zrównoważonego rozwoju. Współpraca z Elocity pozwala nam na efektywne wdrożenie tej technologii i zapewnienie dostępu do nowoczesnej infrastruktury ładowania zarówno pracownikom, jak i wszystkim elektromobilnym w naszym regionie - mówi Paweł Gaca, prezes Spółdzielczej Mleczarni Spomlek.
Władze firmy nie kryją, że lokalizacja stacji przy firmowym sklepie to również zabieg marketingowy. - W czasie ładowania auta kierowcy mogą odwiedzić sklep firmowy Spomlek i zaopatrzyć się w pyszne sery, masło czy twarogi i bardzo bogaty asortyment produktów nabiałowych – informuje Aneta Mostowiec.
Uruchomienie stacji wpisuje się również w politykę społecznej odpowiedzialności w biznesie, jaką od lat preferuje Spomlek. - Obok programu Serenada dla dzieci, w ramach którego powstają kąciki zabaw w szpitalach firma inwestuje teraz także w przyszłość motoryzacji i ochrony środowiska – dodaje rzecznik SM Spomlek.












![Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO] Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-spowodowal-smiertelny-wypadek-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-1764673560.jpg)
![Parczewskie Smaki z Marką Lubelskie [LISTA LAUREATÓW] Parczewskie Smaki z Marką Lubelskie [LISTA LAUREATÓW]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-parczewskie-smaki-z-marka-lubelskie-lista-laureatow-1764579477.png)





Napisz komentarz
Komentarze