Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 3 sierpnia 2026 15:06
Reklama
Reklama baner reklamowy word biała podlaska
Reklama
Czy to migranci?

Rzeka śmierci na granicy. Kolejne dwa ciała wyłowiono z Bugu

W Bugu w Kuzawce (gmina Hanna) znaleziono kolejne dwa ciała. Czy to migranci, próbujący się nielegalnie przedostać z Białorusi do Polski?
Rzeka śmierci na granicy. Kolejne dwa ciała wyłowiono z Bugu
Z Bugu wyłowiono w tym roku już 10 ciał

Źródło: KSRG OSP Hanna

Ciała znaleziono 30 lipca. Były zaczepione o konar. 

- Zgłoszenie o zdarzeniu przyjęliśmy o godz. 10.25. Nasze działania polegały na pomocy Straży Granicznej i policji w wyłowieniu zwłok. Po przyjeździe na miejsce zabezpieczyliśmy miejsce zdarzenia. zwodowaliśmy łódkę i wyciągnęliśmy zwłoki - informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej we Włodawie, st. kpt. Michał Tychoniewicz.

W akcji ratowniczej udział wzięli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Hannie oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej we Włodawie. 

Sprawę wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratury. 

- Potwierdzam, że w Kuzawce zostały wyłowione ciała. Są to ciała dwóch mężczyzn. Teraz są prowadzimy czynności pod nadzorem prokuratury. Mają na celu ustalenie przyczyny zgonu i tożsamości tych ludzi - wyjaśnia aspirant Daniela Giza-Pyrzyna z KPP we Włodawie.

W ostatnim czasie w Prokuraturze Rejonowej w Parczewie i Prokuraturze Rejonowej w Białej Podlaskiej toczą się postępowania w sprawie utonięć, które zostały ujawnione na terenie działania tych prokuratur. Postępowania prowadzone były od 5 kwietnia, kiedy to ujawniono pierwsze zwłoki.

 – W zakresie Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej sześć z tych postępowań już zostało umorzone wobec braku stanu czynu zabronionego, przy czym w jednym z tych postępowań ustalono tożsamość osoby. Był to prawdopodobnie imigrant z Erytrei. Natomiast w pozostałych postępowaniach niestety nie udało się ustalić tożsamości – mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Lublinie, Agnieszka Kępka. – W tej chwili w Białej Podlaskiej toczy się jeszcze  jedno postępowanie dotyczące ostatnio ujawnionych zwłok. Były to zwłoki ujawnione 4 lipca. Natomiast w Prokuraturze Rejonowej w Parczewie toczą się dwa postępowania dotyczące również ujawnienia zwłok na tamtejszym terenie. Te postępowania toczą się w kierunku art. 155 KK (nieumyślne spowodowanie śmierci) - mówi rzecznik. 

Lubelski odcinek Bugu pochłonął już w tym roku 10 osób. - Od początku roku, funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ponad 950 osób, związanych z nielegalnym przekroczeniem granicy polsko-białoruskiej. W całym 2024 roku, tych osób było ponad 450 - wyjaśnia mł. chor. SG Paweł Smyk. Cudzoziemcami, którzy najczęściej przekraczali granicę państwową wbrew przepisom byli obywatele: Afganistanu, Pakistanu, Iraku, Erytrei.

Zapora elektroniczna
 

Przypomnijmy, przy Bugu wybudowano elektroniczną barierę. – Na granicy z Białorusią na długości 171 km rozlokowanych będzie docelowo ponad 1800 słupów, wyposażonych w ponad 5 tysięcy kamer dzienno-nocnych i kamer termowizyjnych. W komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie znajdować się będzie centrum nadzoru, wyposażone w stanowiska operatorskie. Natomiast w placówkach straży granicznej usytuowane będą lokalne stanowiska końcowe – mówi mł. chor. SG Paweł Smyk

CZYTAJ TEŻ: 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Bricomarche
Reklama
ReklamaKolejowy Serwis Mobilny
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: kto to ? Treść komentarza: A kto to jest ? To jakiś piłkarz ? Grał w ekstraklasie ? Czy w reprezentacji Polski ? Data dodania komentarza: 2.08.2026, 21:19 Źródło komentarza: Nie żyje Wojciech Machnowski Autor komentarza: Mariusz Naumiuk Treść komentarza: W Sądzie jasno określiłem, że jeśli moja była żona nie przedstawi dokumentów badań DNA, że Dawid I Michał są moimi synami genetycznymi to nie mamy o czym rozmawiać. W 2023 roku spostrzegłem, że (moje siostry) córki moich rodziców wraz z Prokuraturą tuż przed 14 luty 2014 roku zabiły moją mamę w Szpitalu w Białej Podlaskiej, która żyła dwa lata na wystawionym akcie zgonu. Więc czego mogę się jeszcze domyślać, gdybym wiedział o tym, nie zadawałbym się z rodzeństwem.Nigdzie się nie ukrywałem, myślę, że organy ścigania jak i policja każdego dnia doskonale wiedzieli gdzie jestem. Jeszcze nie wiem co z moim dzieckiem, które urodziło się w 2023 roku oraz jego mamą piękną czarnooką z USA pochodzenia ukraińskiego. Pani w Sądzie Rejonowym w Białej Podlaskiej powiedziała, że tam w Sławacinku Starym nie mam czego szukać. Data dodania komentarza: 2.08.2026, 16:32 Źródło komentarza: Nie płacił alimentów, teraz szuka go policja Autor komentarza: Mariusz Naumiuk Treść komentarza: mieszkałem w Danii to był 2014 rok, więc czego mogę się więcej domyślać....? Data dodania komentarza: 2.08.2026, 16:14 Źródło komentarza: Nie płacił alimentów, teraz szuka go policja Autor komentarza: Mariusz Naumiuk Treść komentarza: mieszkałem w Danii to był 2014 rok, więc czego mogę się więcej domyślać....? Data dodania komentarza: 2.08.2026, 16:13 Źródło komentarza: Nie płacił alimentów, teraz szuka go policja Autor komentarza: Mariusz Kazimierz Naumiuk Treść komentarza: Jeśli moja była żona nie przedstawi dokumentów z badań DNA, że jestem genetycznym ojcem to nie mamy o czym rozmawiać. Nigdzie się nie ukrywałem, a Państwo Polskie dokładnie wiedziało, że mieszkałem od czasu, kiedy Polska nie była w EU w Danii . O czym mowa, kiedy w 2023 roku spostrzegłem, że prokuratura wraz z własnymi córkami moich rodziców na 100% zabiły w Szpitalu w Białej Podlaskiej moją mamę ś.p. Stanisławę, która żyła dwa lata na akcie zgonu... Czego więc mogę się jeszcze domyślać.... Data dodania komentarza: 2.08.2026, 15:57 Źródło komentarza: Nie płacił alimentów, teraz szuka go policja
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama