Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 1 lutego 2026 06:21
Reklama
Reklama
Reklama
Chcą modernizacji skateparku

Radzyń Podlaski. Młodzi opowiedzieli jakiego miejsca im trzeba

Radzyńska młodzież dokładnie opisała urzędnikom, w jakim miejscu chciałaby spędzać czas. Powstały sześć lat temu skatepark już nie do końca spełnia ich potrzeby.
Radzyń Podlaski. Młodzi opowiedzieli jakiego miejsca im trzeba
Radzyńska młodzież dokładnie opisała urzędnikom, w jakim miejscu chciałaby spędzać czas

Źródło: Jakub Jakubowski - burmistrz Radzynia Podlaskiego (fb)

Spotkanie z młodzieżą miało dać władzom Radzynia Podlaskiego odpowiedź na pytanie, jakiej przestrzeni potrzebują radzyńscy nastolatkowie. Pomysłów pojawiło się dużo. Okazuje się, że nie obędzie się bez modernizacji skateparku na os. Bulwary, który młodzież użytkuje od 6 lat.  Skatepark powstał w 2019 roku. Miasto na jego powstanie wydało 289 tys. zł. Część pieniędzy pozyskało z PROW. Wówczas w ramach inwestycji powstała płyta skateparku w technologii monolitycznej wraz z sześcioma elementami w formie przeszkód. Miasto zamontowało też ławki, śmietniki i stojaki na rowery.

Dziś ten projekt młodzieży już nie zadawala. - Spotkaliśmy się z młodzieżą, radnymi, przedstawicielkami Młodzieżowej Rady Miasta i projektantem Rafałem Wróblem, by pogadać o tym, co można – a raczej: co trzeba – zrobić, żeby to miejsce było jeszcze lepsze – informuje burmistrz Jakub Jakubowski.

Tym razem skatepark na Bulwarach poddany został ocenie młodzieży, by to główni użytkownicy wyrazili opinię na temat tego, co „nie gra”. 

- Mówiliśmy nie tylko o przeszkodach dla rowerzystów, użytkowników rolek, deskorolek i hulajnóg, ale też o boisku do kosza 3x3, street workoucie, oświetleniu, monitoringu i klimacie tego miejsca – wylicza burmistrz. 

Pomysły, które padły podczas spotkania z młodzieżą opracuje teraz projektant, który – jak zapewnia burmistrz, już przygotowuje koncepcję. Miasto natomiast musi znaleźć fundusze na realizację tych pomysłów. - Projekt ma być realizowany etapami, zgodnie z możliwościami finansowymi i organizacyjnymi miasta. Będziemy na tej podstawie aktywnie poszukiwać różnych źródeł finansowania – poinformowała po spotkaniu Joanna Brzyska, z UM w Radzyniu Podlaskim na portalu iledzisiaj.pl.

CZYTAJ TEŻ: 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: XxlTreść komentarza: Kiszenie jeszcze trzeba bylo przeszukac. Po co ruskich tysiace jezdza skoro nic nie moga przewozic? Ruskich fajek wszedzie pelno. Polskich oczu sie pozbyli i interes kwitnieData dodania komentarza: 31.01.2026, 09:33Źródło komentarza: Funkcjonariusze z Terespola zwolnieni po kontroli trzeźwościAutor komentarza: JaworowiczTreść komentarza: To jakiś ksiądz?? Jak ma w domu krzyż to jest niewinny XD heheData dodania komentarza: 31.01.2026, 00:11Źródło komentarza: Ekstradycja podejrzanego o pedofilię. 41-latek z Parczewa sprowadzony z NiemiecAutor komentarza: RolnikTreść komentarza: A co mnie kierowcy zawodowi obchodzą ? Unia Europejska nas oszukała. Poza tym dotacje powinne być większe . A czy ja kierowcom zawodowym zwanym Tirowcami zaglądam do kabiny na parkingach ? Nie zaglądam i nie wiem czy się zabawiają z " Tirówkami czy nie " Więc i nie wtrącajcie się do nas Rolników . A bolokwać będziemy gdzie nam się tylko podoba .Data dodania komentarza: 30.01.2026, 21:24Źródło komentarza: Wylał gnojowicę pod domem ministraAutor komentarza: Janko Muzykant - lemingu,Treść komentarza: Szkoda za to, że takich tuskoludków i lemingów jak ty do DE nie zawracają albo do onucowa.Data dodania komentarza: 30.01.2026, 21:16Źródło komentarza: Ekstradycja podejrzanego o pedofilię. 41-latek z Parczewa sprowadzony z NiemiecAutor komentarza: MarekTreść komentarza: Bardzo fajni artyści w tym roku. Super, że Mateusz wraca na scenę!Data dodania komentarza: 30.01.2026, 14:33Źródło komentarza: Uroczysta Gala z muzycznym uderzeniem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama