Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 14 sierpnia 2026 22:39
Reklama
Reklama
Reklama
Piłka nożna

Stracone dwa punkty w końcówce

Niestety mimo, że jeszcze na kilka chwil przed końcowym gwizdkiem Orlęta prowadziły 2:1 to zremisowały z Lublinianką. Ich katem okazał się były piłkarz biało-zielonych Patryk Malec.
Stracone dwa punkty w końcówce

Autor: Orlęta Radzyń Podlaski

Orlęta Radzyń Podlaska – Lublinianka Lublin 2:2 (1:1)

Bramki: Korolczuk 30, Obroślak 73 – Wójtowicz 4, Malec 90+

Orlęta: Nowak – Warda, Miszta, Cudowski (78 Izdebski), Morenkov (46 D. Rycaj), K. Rycaj (83 Olszewski), Korolczuk (35 Sawicki), J. Rycaj, Pendel, Gęca (85 Grochowski), Obroślak. 

Do Radzynia w niedzielne popołudnie zawitała Lublinianka. W barwach Orląt z powodu urazu, którego nabawił się podczas treningów w tygodniu, nie mógł wystąpić Tomasz Wiewiórka. Nim kibice dobrze się rozsiedli na trybunach stadionu przy ulicy Warszawskiej, goście prowadzili już 1:0 po bramce Michała Wójtowicza. Po półgodzinie gry gospodarzom udało się wyrównać. Zgrabną akcję Orląt zakończył strzałem Karol Rycaj. Piłka odbiła się od słupka i wylądowała pod nogami Arkadiusza Korolczuka, który nie zwykł marnować takich prezentów i pewnie pokonał Sebastiana Ciołka. Chwilę później z powodu kontuzji wywołanej faulem przeciwnika boiska musiał opuścić strzelec bramki dla Orląt. Pierwsza połowa na remis, ze wskazaniem na gości. Druga część spotkania zaczęła się od mocnego akcentu gospodarzy. Po rzucie rożnym Karol Pendel skierował piłkę w bramkę Lublinianki, jednak Ciołek popisał się znakomitą interwencją. W 60. minucie w sukurs gościom przyszła poprzeczka po strzale Krzysztofa Cudowskiego. Trzy minuty później Cudowski idealnie zagrał piłkę do Karola Rycaja, który wyszedł sam na sam z Ciołkiem. Niestety, ku rozpaczy kibiców gospodarzy, przegrał ten pojedynek. W 73. minucie gospodarze przeprowadzili akcję lewą stroną boiska. W pole karne piłkę zagrywał Dominik Rycaj. Trafiła ona do Marcela Obroślaka, który z zimną krwią pokonał bramkarza Lublinianki. Gdy już dobiegały ostatnie minuty doliczonego czasu gry i wszyscy dopisywali sobie trzy punkty zdobyte z Lublinianką, były zawodnik Orląt Patryk Malec, po dograniu piłki przez Mikołaja Jagodzińskiego, strzałem z dystansu pokonał Huberta Nowaka, dając punkt lublinianom. Biało-zieloni skończyli spotkanie w dziesiątkę, po bezpośredniej czerwonej kartce dla Karola Wardy w doliczonym czasie gry.

Rafał Dudkiewicz, trener Orląt Radzyń Podlaski:
– Na pewno wiedzieliśmy, że łatwo z Lublinianką nie będzie i tak było. Wiedzieliśmy oczywiście gdzie są mocne strony Lublinianki i przygotowaliśmy się na nie. Niestety weszliśmy w mecz fatalnie. Tracąc bramkę. Cała pierwsza połowa w naszym wykonaniu była słaba. W drugiej część zagraliśmy dobrze ale zabrakło skuteczności. Szkoda, bo były okazję na strzelenie trzeciej bramki, która na pewno zapewniła by nam wygraną w tym meczu. Martwi uraz Korolczuka. We wtorek będzie USG i dowiemy się więcej. Mamy nadzieje, że to nie będzie nic poważne. W sobotę gramy z bardzo ciężkim rywalem w Biłgoraju. Wiadomo jedziemy po punkty inaczej się nie da. Mamy cały tydzień na przygotowanie się pod rywala. Jeśli przełożymy nasz plan na grę to na pewno przywieziemy komplet punktów. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

? 25.08.2025 18:55
Bramkarz Nowak ? A do Podlasia nie przeszedł ? Nowaków dwóch ?

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama kalorycznyekogroszek.pl
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mareczek - maniaku, Treść komentarza: Jaka sprawa? Data dodania komentarza: 13.08.2026, 17:18 Źródło komentarza: Niedźwiedzie Biznesu 2024, Opta Meble [Kategoria: MIKROPRZEDSIĘBIORSTWO] Autor komentarza: Też pływałem, ale z kołem ratunkowym... Treść komentarza: Stan kanalizacji jest taki sam jak za rządów formacji politycznej pana Nikołajuka, gdy też zalewało dokładnie to samo miejsce, pytanie jest więc tylko polityczno-retoryczne. Słyszałem przemowę-trawę pani Gorczycy na jednej z rocznic Smoleńskich, ale gdzie jej tam do takich tuzów ( tuzin ? ) intelektu jak gwiazdy P.O. : Urszula Zieleńska, Kidawa-Błońska, Kotula, Izabela Bodnar, Marta Wcisło, Barbara Nowacka... i to tylko kilka z tej tasiemcowej listy... Data dodania komentarza: 13.08.2026, 13:56 Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Kanalizacja deszczowa jest wydolna. Problem to mieszkańcy na pontonach Autor komentarza: Zulu Gula Treść komentarza: Trzeba wyposażyć Straż Gminną w ponton żeby mogła zebrać parę złotych z mandatów wystawionych osobom łowiącym ryby bez karty wędkarskiej. Data dodania komentarza: 13.08.2026, 12:15 Źródło komentarza: BIAŁA PODLASKA: Kanalizacja deszczowa jest wydolna. Problem to mieszkańcy na pontonach Autor komentarza: Mareczek Treść komentarza: Siemano, wiecie może jak się skończyła sprawa właściciela? Dostał jakiś wyrok? Data dodania komentarza: 12.08.2026, 22:17 Źródło komentarza: Niedźwiedzie Biznesu 2024, Opta Meble [Kategoria: MIKROPRZEDSIĘBIORSTWO] Autor komentarza: G...... Treść komentarza: Ciekawe czy prokurator i sąd podjęli decyzję aby go zamknąć na 3 miesiące w areszcie ? Dziadka 60 letniego zamknęli na 3 miesiące za to że zaorał kawałek drogi to tu jak najbardziej też powinien być areszt na 3 miesiące . Data dodania komentarza: 12.08.2026, 19:41 Źródło komentarza: POWIAT BIALSKI: Ciężarówka śmiertelnie potraciła rowerzystkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama