- Zauważyłem, że dzieci chętnie sięgają po nowinki techniczne, ale rzadko mają szansę poznać je „od kuchni" - zrozumieć, jak działają i jak samodzielnie coś stworzyć. Chciałem połączyć naukę z zabawą, pokazując, że technologia może być narzędziem twórczej ekspresji, a nie tylko biernej rozrywki. Nasze zajęcia skierowane są do uczestników w wieku od 6 do 13 lat, a program dostosowaliśmy do różnych poziomów zaawansowania - mówi Dariusz Jakubczyk z firmy Edu3Dkacja w Białej Podlaskiej.
Młodsze dzieci zaczynają od podstaw projektowania i druku 3D w prostych aplikacjach, starsi pracują w profesjonalnych programach, poznają elementy robotyki i technologię VR. Dzięki temu każdy uczestnik rozwija się we własnym tempie. Podczas kursów dzieci zdobywają zarówno umiejętności techniczne, jak i kreatywne. Uczą się projektowania 3D, obsługi drukarek i długopisów 3D, skanowania obiektów, podstaw programowania robotów oraz elementów sztucznej inteligencji. Równocześnie rozwijają wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, zdolność planowania, umiejętność pracy w zespole, a także cierpliwość i wytrwałość.
Typowe zajęcia zaczynają się od wprowadzenia w temat i wspólnego generowania pomysłów. Następnie uczestnicy tworzą projekt w programie 3D, przygotowują go do druku i weryfikują poprawność. Po uruchomieniu drukarki obserwują proces powstawania obiektu, a gotowy model jest omawiany i w razie potrzeby - modyfikowany. To pełny cykl: od idei po gotowy produkt.
Program obejmuje znacznie więcej niż obsługę sprzętu. Uczestnicy poznają proces projektowania, zasady ergonomii i estetyki, logikę programowania robotów oraz podstawy AI. Dzięki temu rozumieją nie tylko „jak", ale także „dlaczego" technologia działa.
- W 2024 roku nasze innowacyjne zajęcia zostały docenione w prestiżowym plebiscycie „Zabawka Roku", gdzie otrzymaliśmy „Nagrodę Rodziców" w kategorii zajęć dodatkowych dla dzieci. To wyróżnienie jest znakiem jakości, który pomaga rodzicom wybierać innowacyjne, funkcjonalne i bezpieczne usługi edukacyjne, łączące atrakcyjną formę z realną wartością rozwojową. Kontakt z nowoczesnymi technologiami w młodym wieku rozwija kompetencje przyszłości, daje przewagę w edukacji, uczy elastycznego myślenia i przygotowuje do zawodów, które dopiero powstaną. Dzieci uczą się, że mogą być twórcami, a nie tylko odbiorcami technologii - a to najlepsza inwestycja w ich przyszłość - podkreśla Dariusz Jakubczyk.
![Niedźwiedzie Biznesu 2025, Edu3Dkacja Biała Podlaska Dariusz Jakubczyk [Kategoria: NAUKA I SZKOLNICTWO] Niedźwiedzie Biznesu 2025, Edu3Dkacja Biała Podlaska Dariusz Jakubczyk [Kategoria: NAUKA I SZKOLNICTWO]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/xl-niedzwiedzie-biznesu-2025-edu3dkacja-arkadiusz-markowski-kategoria-nauka-i-szkolnictwo-1757267336.png)











![Parczewskie Smaki z Marką Lubelskie [LISTA LAUREATÓW] Parczewskie Smaki z Marką Lubelskie [LISTA LAUREATÓW]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-parczewskie-smaki-z-marka-lubelskie-lista-laureatow-1764579477.png)
![Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO] Spowodował śmiertelny wypadek. Uciekł z miejsca zdarzenia [VIDEO]](https://static2.slowopodlasia.pl/data/articles/sm-4x3-spowodowal-smiertelny-wypadek-uciekl-z-miejsca-zdarzenia-1764673560.jpg)




Napisz komentarz
Komentarze