Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 6 marca 2026 07:43
Reklama
Reklama
Sceny jak z filmu akcji

Spektakularny pościg na S8. W BMW przewożono nielegalnych imigrantów [ZDJĘCIA]

W miniony czwartek (16 października) funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Wołominie, po otrzymaniu informacji od Straży Granicznej w Sławatyczach, udaremnili próbę przemytu nielegalnych imigrantów. Zatrzymano dwóch obywateli Mołdawii oraz pięciu Afgańczyków.
Zatrzymanie nielegalnych imigrantów, pościg za BMW, pażdziernik 2025
Pięciu obywateli Afganistanu przekazano Straży Granicznej z wnioskiem o deportację poza granice Polski.

Źródło: KPP w Wołominie

Do akcji doszło na trasie S8, w rejonie miejscowości Wola Rasztowska (powiat wołomiński). Policjanci zauważyli podejrzany samochód marki BMW, który mimo wydanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się do kontroli. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. W miejscowości Kobyłka (powiat wołomiński) kierowca stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Na miejscu zatrzymano czterech obywateli Afganistanu w wieku od 18 do 35 lat, a dzień później – piątego z nich.

Kierowca i pasażer BMW zbiegli, jednak dzięki użyciu drona, psów tropiących i dodatkowych patroli zostali wkrótce zatrzymani na stacji kolejowej w Kobyłce. Okazali się nimi obywatele Mołdawii w wieku 19 i 36 lat.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Wołominie sąd zastosował wobec obu mężczyzn trzymiesięczny areszt tymczasowy. Odpowiedzą za organizowanie nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi im kara od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Kierowca BMW dodatkowo usłyszał zarzuty spowodowania wypadku oraz niezatrzymania się do kontroli – czyny zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Pięciu obywateli Afganistanu przekazano Straży Granicznej z wnioskiem o deportację poza granice Polski.

CZYTAJ TEŻ: 


Źródło: KPP w Wołominie

Źródło: KPP w Wołominie


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: Chory maniaku,Treść komentarza: Per "sprawdzić" czy "zrobić" to se możesz w domku do żony mówić, chory maniaku, o ile jest taka głupia, że na to sobie pozwala.Data dodania komentarza: 5.03.2026, 23:22Źródło komentarza: Gmina Wisznice. Pożar domu w RowinachAutor komentarza: PiotrTreść komentarza: :)Data dodania komentarza: 5.03.2026, 17:58Źródło komentarza: Biała Podlaska. "To mój najważniejszy tomik wierszy" - mówi Grzegorz SzupilukAutor komentarza: por. Nos - maniaku chory maniaku,Treść komentarza: Jak ubezpieczone było to dostaną więcej niż było to warte. Eternit dlaczego jeszcze nie zdjęty ? Sprawdzić też czy komin był czyszczony i jest z tego papier.Data dodania komentarza: 5.03.2026, 13:44Źródło komentarza: Gmina Wisznice. Pożar domu w RowinachAutor komentarza: Nabici...Treść komentarza: Czekam na materiał S.P. o działaniu ,,systemu kaucyjnego,, , bo ktoś robi na tym ogromne pieniądze, kto ? A ktoś traci, my ! Osobiście miałem trzy próby zdania takich plastików, i trzy pudła !Data dodania komentarza: 5.03.2026, 12:35Źródło komentarza: Piszczac. Chciał sprzedać na targowisku podrobione elektronarzędziaAutor komentarza: Humor satyraTreść komentarza: jak to kiedyś mówili Boże dopomóż do roboty ale znając nasze realia nie będzie to szybko a terminy patykiem na wodzie pisaneData dodania komentarza: 5.03.2026, 09:42Źródło komentarza: Jest postępowanie w sprawie ekspresówki między Międzyrzecem Podlaskim a Radzyniem
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama